Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Pożyczka z czekiem Giro

Pożyczka z czekiem Giro

Najczęściej pieniądze z pożyczki otrzymujemy na konto bankowe. Aktualnie praktycznie każdy z nas ma swój rachunek, do którego może uzyskać dostęp on-line. Jednak nie jest to jedyna forma wypłaty środków – coraz więcej firm pożyczkowych, w tym Aasa, oferuje pożyczkę z czekiem Giro. Na czym polega tego rodzaju wypłata?

Pożyczki pozabankowe niejednokrotnie ratują nasz domowy budżet, gdy brakuje nam pieniędzy na codzienne wydatki. Także razem z nimi jesteśmy w stanie szybko i wygodnie zyskać pieniądze na różne ponadplanowe zakupy. Pożyczka ratalna w parabanku wcale nie jest niebezpieczna i droga – coraz częściej stanowi równoprawną alternatywę dla pożyczki bankowej, a zdarza się też, że jest bardziej atrakcyjną ofertą.

Gdy chcemy wziąć pożyczkę on-line, najczęściej pieniądze przelewane są na wskazane przez nas konto. Gdy jednak nie chcemy korzystać z takiej formy wypłaty, warto poszukać firmy, która oferuje pożyczkę z czekiem Giro. Czym jest czek Giro i na czym polega wówczas wypłata środków?

Czek Giro – co to jest?

Słowo „Giro” (czyt. dżiro) wywodzi się z języka włoskiego i tłumaczone jest jako „obrót”, a dokładniej jako obieg pieniędzy. Wypłaty typu Giro znane są już od wielu lat i stosowane były jeszcze zanim do powszechnego użytku weszły znane dzisiaj konta bankowe.

Zapłaty Giro bazują na pocztowym systemie wypłaty pieniędzy. Pieniądze są przekazywane wtedy na pocztę, skąd uprawniona osoba może je wypłacić. Chociaż obecnie przelewy internetowe są najbardziej popularną formą przekazywania pieniędzy, to jednak nadal możemy korzystać właśnie z płatności Giro.

Jak wypłacimy pieniądze z czekiem Giro?

Płatności Giro pozwalają na wygodną wypłatę gotówki w placówkach pocztowych na terenie całego kraju tym osobom, które zostały wskazane przez klienta banku. Wobec tego nie musimy wówczas posiadać konta bankowego lub też możemy skorzystać z takiej opcji wtedy, gdy nie chcemy, aby pieniądze trafiły na konto.

Płatności tego rodzaju są często wybierane właśnie w przypadku pożyczek oraz kredytów, także można wypłacać w ten sposób inne świadczenia, na przykład odszkodowania, świadczenia ubezpieczeniowe, pensje.

Żeby możliwe było wypłacenie pieniędzy z płatnością Giro w placówce pocztowej, potrzebne są:

• dowód osobisty osoby uprawnionej do otrzymania pieniędzy

• formularz wypłaty Giro, czyli tak zwany czek Giro ze szczegółami transakcji

Jak widać, wypłata pieniędzy w ten sposób jest bardzo prosta. Gdy nie mamy karty do konta bankowego, gdy w ogóle nie posiadamy rachunku albo zależy nam na tym, aby dostać gotówkę, czek Giro to propozycja warta uwagi.

Dzięki niemu możesz wypłacić pieniądze od razu, bez czekania na zaksięgowanie przelewu. Gdy tylko otrzymasz formularz wypłaty, możesz po prostu udać się do placówki bankowej, aby wypłacić swoje środki. Co więcej, nie musimy wtedy przelewać opłaty weryfikacyjnej, jak ma to miejsce w przypadku wielu pożyczek on-line.

Pożyczka ratalna z czekiem Giro w Aasa

W Aasa także przygotowaliśmy dla naszych klientów opcję wypłaty pieniędzy z czekiem Giro. Skorzystanie z takiej usługi kosztuje 13 złotych – jest to jednorazowa opłata doliczana do pierwszej raty pożyczki. Opłata ta ma za cel pokrycie kosztów wypłaty z użyciem czeku.

Zapraszamy do złożenia wniosku o pożyczkę ratalną w Aasa!

Ten wpis znajduje się w kategorii