Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka z czekiem Giro - czym jest?

Pożyczka z czekiem Giro - czym jest?

Najczęściej pieniądze z pożyczki otrzymujemy na konto bankowe. Aktualnie praktycznie każdy z nas ma swój rachunek, do którego może uzyskać dostęp on-line. Jednak nie jest to jedyna forma wypłaty środków – coraz więcej firm pożyczkowych oferuje pożyczkę z czekiem Giro. Na czym polega tego rodzaju wypłata?

Pożyczki pozabankowe niejednokrotnie ratują nasz domowy budżet, gdy brakuje nam pieniędzy na codzienne wydatki. Także razem z nimi jesteśmy w stanie szybko i wygodnie zyskać pieniądze na różne ponadplanowe zakupy. Pożyczka ratalna w parabanku wcale nie jest niebezpieczna i droga – coraz częściej stanowi równoprawną alternatywę dla pożyczki bankowej, a zdarza się też, że jest bardziej atrakcyjną ofertą.

Gdy chcemy wziąć pożyczkę on-line, najczęściej pieniądze przelewane są na wskazane przez nas konto. Gdy jednak nie chcemy korzystać z takiej formy wypłaty, warto poszukać firmy, która oferuje pożyczkę z czekiem Giro. Czym jest czek Giro i na czym polega wówczas wypłata środków?

Czek Giro – co to jest?

Słowo „Giro” (czyt. dżiro) wywodzi się z języka włoskiego i tłumaczone jest jako „obrót”, a dokładniej jako obieg pieniędzy. Wypłaty typu Giro znane są już od wielu lat i stosowane były jeszcze zanim do powszechnego użytku weszły znane dzisiaj konta bankowe.

Zapłaty Giro bazują na pocztowym systemie wypłaty pieniędzy. Pieniądze są przekazywane wtedy na pocztę, skąd uprawniona osoba może je wypłacić. Chociaż obecnie przelewy internetowe są najbardziej popularną formą przekazywania pieniędzy, to jednak nadal możemy korzystać właśnie z płatności Giro. jesienna-pozyczka

Jak wypłacimy pieniądze z czekiem Giro?

Płatności Giro pozwalają na wygodną wypłatę gotówki w placówkach pocztowych na terenie całego kraju tym osobom, które zostały wskazane przez klienta banku. Wobec tego nie musimy wówczas posiadać konta bankowego lub też możemy skorzystać z takiej opcji wtedy, gdy nie chcemy, aby pieniądze trafiły na konto.

Płatności tego rodzaju są często wybierane właśnie w przypadku pożyczek oraz kredytów, także można wypłacać w ten sposób inne świadczenia, na przykład odszkodowania, świadczenia ubezpieczeniowe, pensje.

Żeby możliwe było wypłacenie pieniędzy z płatnością Giro w placówce pocztowej, potrzebne są:

• dowód osobisty osoby uprawnionej do otrzymania pieniędzy

• formularz wypłaty Giro, czyli tak zwany czek Giro ze szczegółami transakcji

Jak widać, wypłata pieniędzy w ten sposób jest bardzo prosta. Gdy nie mamy karty do konta bankowego, gdy w ogóle nie posiadamy rachunku albo zależy nam na tym, aby dostać gotówkę, czek Giro to propozycja warta uwagi. jesienna-pozyczka

Dzięki niemu możesz wypłacić pieniądze od razu, bez czekania na zaksięgowanie przelewu. Gdy tylko otrzymasz formularz wypłaty, możesz po prostu udać się do placówki bankowej, aby wypłacić swoje środki. Co więcej, nie musimy wtedy przelewać opłaty weryfikacyjnej, jak ma to miejsce w przypadku wielu pożyczek on-line.

Zapraszamy do złożenia wniosku o pożyczkę ratalną w Aasa!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.