Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jaka pożyczka dla emeryta, rencisty?

Jaka pożyczka dla emeryta, rencisty?

Banki oraz instytucje pozabankowe wprost przepadają za emerytami. To solidni klienci, którzy spłacają swoje zadłużenia terminowo, nierzadko nawet przed czasem. Posiadają stałe przychody w postaci emerytury, co minimalizuje ryzyko braku spłaty rat. W związku z tym otrzymanie pożyczki dla emeryta to najczęściej żaden problem!

Wydawałoby się, że emeryci nie muszą już pożyczać pieniędzy, ponieważ otrzymują regularne wypłaty z ZUS-u. Niemniej jednak nie każdy emeryt może liczyć na atrakcyjne świadczenie. Zdecydowana większość żyje za pieniądze, które nie wystarczają na odkładanie, dlatego jeden niespodziewany wydatek może być poważnym problemem.

Wykupienie leków, oplata za czynsz, rachunki różnego rodzaju, codzienne wydatki na jedzenie, dojazdy do lekarzy – to główne wydatki emerytów. Zdarza się, że otrzymywana emerytura nie wystarcza do pokrycia ich w pełni. W takich przypadkach można zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki. Gdzie możemy znaleźć najlepsze pożyczki dla emerytów w Polsce?

W banku czy pozabankowo?

Emeryt może wybrać się po pożyczkę zarówno do banku, jak i do firmy pozabankowej, czyli do tak zwanego parabanku. W zależności od tego ile pieniędzy potrzebujemy, instytucje te mogą zaoferować nam inne pożyczki. Warto więc zapoznać się z różnymi propozycjami, aby znaleźć taką, która będzie najbardziej atrakcyjna.

Jak już wspomnieliśmy, możemy liczyć przede wszystkim na krótkoterminowe pożyczki gotówkowe. O wiele łatwiej będzie nam uzyskać pożyczkę na okres do około roku niż kilkuletnią. Limit pożyczki wyliczany jest na podstawie osiąganych przez emeryta przychodów, dlatego im wyższa emerytura, tym więcej będziemy mogli pożyczyć. jesienna-pozyczka

Warto również wspomnieć, że dzisiaj po pożyczkę dla emeryta nie musimy jednak wcale iść do placówki banku lub siedziby firmy pożyczkowej. Wszystko możemy załatwić przez internet. Najłatwiej mają pod tym kątem emeryci posiadający konto w banku udzielającym pożyczek on-line. Możemy też zdecydować się na chwilówki oraz pożyczki ratalne przez internet lub u agenta..

Jakie warunki trzeba spełnić?

Lista dokumentów potrzebnych do uzyskania pożyczki nie jest długa. W przypadku emerytów jest to decyzja, waloryzacja emerytury, legitymacja albo dokument potwierdzający ostatni wpływ oraz dowód osobisty.

W przypadku pożyczek on-line często nie musimy jednak przedstawiać tych dokumentów, ale jedynie zadeklarować wysokość emerytury.

Uwaga na ograniczenia wiekowe!

Warto również wskazać, że niektóre banki oraz instytucje pozabankowe stosują ograniczenia wiekowe. Wobec tego emeryt nie wszędzie będzie mógł otrzymać wsparcie finansowe. W większości przypadków limity wynoszą 75-80 lat, niemniej jednak zdarza się, że są wyższe. W związku z tym pożyczki dla emeryta powinniśmy poszukiwać również pod tym kątem.

Oczywiście, wszystko zależy też od okresu pożyczki, ponieważ jeżeli ma być to tylko krótkoterminowa pożyczka ratalna, w takiej sytuacji zwykle możemy otrzymać pieniądze.

Zapraszamy serdecznie emerytów do skorzystania z naszej pożyczki ratalnej w Aasa! jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.