Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Jaka pożyczka dla emeryta?

Jaka pożyczka dla emeryta?

Banki oraz instytucje pozabankowe wprost przepadają za emerytami. To solidni klienci, którzy spłacają swoje zadłużenia terminowo, nierzadko nawet przed czasem. Posiadają stałe przychody w postaci emerytury, co minimalizuje ryzyko braku spłaty rat. W związku z tym otrzymanie pożyczki dla emeryta to najczęściej żaden problem!

Wydawałoby się, że emeryci nie muszą już pożyczać pieniędzy, ponieważ otrzymują regularne wypłaty z ZUS-u. Niemniej jednak nie każdy emeryt może liczyć na atrakcyjne świadczenie. Zdecydowana większość żyje za pieniądze, które nie wystarczają na odkładanie, dlatego jeden niespodziewany wydatek może być poważnym problemem.

Wykupienie leków, oplata za czynsz, rachunki różnego rodzaju, codzienne wydatki na jedzenie, dojazdy do lekarzy – to główne wydatki emerytów. Zdarza się, że otrzymywana emerytura nie wystarcza do pokrycia ich w pełni. W takich przypadkach można zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki. Gdzie możemy znaleźć najlepsze pożyczki dla emerytów w Polsce?

W banku czy pozabankowo?

Emeryt może wybrać się po pożyczkę zarówno do banku, jak i do firmy pozabankowej, czyli do tak zwanego parabanku. W zależności od tego, ile pieniędzy potrzebujemy, instytucje te mogą zaoferować nam inne pożyczki. Warto więc zapoznać się z różnymi propozycjami, aby znaleźć taką, która będzie najbardziej atrakcyjna.

Jak już wspomnieliśmy, możemy liczyć przede wszystkim na krótkoterminowe pożyczki gotówkowe. O wiele łatwiej będzie nam uzyskać pożyczkę na okres do około roku niż kilkuletnią. Limit pożyczki wyliczany jest na podstawie osiąganych przez emeryta przychodów, dlatego im wyższa emerytura, tym więcej będziemy mogli pożyczyć.

Warto również wspomnieć, że dzisiaj po pożyczkę dla emeryta nie musimy jednak wcale iść do placówki banku lub siedziby firmy pożyczkowej. Wszystko możemy załatwić przez internet. Najłatwiej mają pod tym kątem emeryci posiadający konto w banku udzielającym pożyczek on-line. Możemy też zdecydować się na chwilówki oraz pożyczki ratalne przez internet lub u agenta..

Jakie warunki trzeba spełnić?

Lista dokumentów potrzebnych do uzyskania pożyczki nie jest długa. W przypadku emerytów jest to decyzja, waloryzacja emerytury, legitymacja albo dokument potwierdzający ostatni wpływ oraz dowód osobisty.

W przypadku pożyczek on-line często nie musimy jednak przedstawiać tych dokumentów, ale jedynie zadeklarować wysokość emerytury.

Uwaga na ograniczenia wiekowe!

Warto również wskazać, że niektóre banki oraz instytucje pozabankowe stosują ograniczenia wiekowe. Wobec tego emeryt nie wszędzie będzie mógł otrzymać wsparcie finansowe. W większości przypadków limity wynoszą 75-80 lat, niemniej jednak zdarza się, że są wyższe. W związku z tym pożyczki dla emeryta powinniśmy poszukiwać również pod tym kątem.

Oczywiście, wszystko zależy też od okresu pożyczki, ponieważ jeżeli ma być to tylko krótkoterminowa pożyczka ratalna, w takiej sytuacji zwykle możemy otrzymać pieniądze.

Zapraszamy serdecznie emerytów do skorzystania z naszej pożyczki ratalnej w Aasa!

Ten wpis znajduje się w kategorii