Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Spersonalizowana karta płatnicza

Spersonalizowana karta płatnicza

Chcesz, aby twoja karta płatnicza była tak samo wyjątkowa, jak ty? To możliwe! Coraz więcej banków wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów i oferuje im możliwość otrzymania spersonalizowanych kart płatniczych. Na czym polega tego rodzaju usługa?

Zwykle wtedy, gdy otrzymujemy kartę płatniczą, ma ona standardową szatę graficzną dla danego banku. Zwykle na karcie znajduje się logo banku. Gdy jednak chcesz się wyróżnić, w takim przypadku warto pomyśleć o karcie z własną fotografią – teraz możemy wyrobić ją w kilku różnych bankach jako karta płatnica do konta lub jako karta kredytowa. Działa ona tak samo jak zwykła karta, ale wygląda zupełnie inaczej!

Karta z własną fotografią będzie jedyna w swoim rodzaju – to idealna propozycja przeznaczona dla indywidualistów, którzy chcą mieć kartę inną niż wszyscy. Jak możemy ją wyrobić? Czy na karcie może znaleźć się każdy obraz? Czy usługa tego rodzaju związana jest z dodatkowymi kosztami?

Jak wyrobić kartę z własną fotografią?

Przede wszystkim sprawdźmy, czy nasz bank daje nam taką możliwość. Większość dużych banków ma taką opcję w swojej ofercie, między innymi są to mBank, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski. Informacje możemy znaleźć na stronie swojego banku albo w placówce.

Jeśli mamy już konto w banku, w którym chcemy wyrobić kartę, logujemy się na nasze konto w bankowości internetowej, wybieramy odpowiednią ofertę z zakładki, a następnie postępujemy według instrukcji.

Gdy chodzi o fotografie, które możemy umieścić na karcie, bank najczęściej daje nam do wyboru gotowe wzory, na przykład w takich kategoriach jak zwierzęta, hobby, przyroda, Polska, abstrakcja, podróże, aby wspomnieć o niektórych z nich. Oczywiście, możemy również załadować własne zdjęcie, ale są pewne ograniczenia.

Czego nie możemy umieścić na spersonalizowanej karcie?

• znaki towarowe oraz logotypy

• wizerunki znanych postaci

• treści chronione prawami autorskimi

• dane osobowe oraz hasła

• treści sprzeczne z dobrymi obyczajami

Wobec tego wtedy, gdy nasze zdjęcie nie będzie odpowiadało regulaminowi usługi, bank może odmówić nam wykonania spersonalizowanej karty.

Czas wykonania karty zwykle wynosi kilka dni, a następnie posyłana jest ona do klienta. Zwykle mamy ją u siebie w ciągu 1-2 tygodni w zależności od banku. Musimy pamiętać o tym, aby przed pierwszym użyciem karty aktywować ją – zwykle można zrobić to w swoim serwisie bankowości internetowej.

Ile kosztuje karta z własną fotografią?

Banki stosują w tym przypadku różne cenniki i metody zapłaty. Możemy zapłacić jednorazowo albo opłata będzie pobierana regularnie z naszego konta bankowego. Przykładowo, jednorazowa opłata za wydanie takiej karty może wynosić 15 złotych albo bank może wydać kartę za darmo i potem pobierać od nas miesięczną opłatę w wysokości 2 złotych.

Opłata będzie pobrana także wtedy, gdy będziemy chcieli zmienić wizerunek na naszej karcie płatniczej na inny. Szczegółowy wykaz opłat możemy znaleźć w taryfach opłat i prowizji, dlatego warto zapoznać się z nim przed wyrobieniem karty.

Ten wpis znajduje się w kategorii