Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Suplementy diety – które z nich warto stosować?

Suplementy diety – które z nich warto stosować?

Wspomaganie organizmu poprzez stosowanie suplementów diet jest bardzo popularne. Nie zawsze jednak warto decydować się na stosowanie suplementów co wynika z braku możliwości uzyskania skutecznego ich działania w określonych sytuacjach. Jeszcze innym problemem jest korzystanie z niesprawdzonych suplementów diet, które mogą przynieść więcej szkód niż pożytku.

Jeśli chce się korzystać z suplementów diety bardzo ważne jest rozsądne wybieranie suplementów, z których chce się korzystać. Wynika to między innymi z tego, że nie wszystkie suplementy oferują odpowiednią jakość wykonania.

Suplementy są produktami żywnościowym a nie lekami, co sprawia, że nie są one tak dokładnie sprawdzane oraz testowane zanim trafią one na rynek sprzedaży. Jednocześnie poszczególne suplementy mogą być również wykonane z wykorzystaniem bardzo różnych składników.

Znacznie ma między innymi dobór składników, co między innymi przekłada się na wchłanialność składników znajdujących się w suplemencie.

Naturalne suplementy

Zdecydowanie bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest decydowanie się na suplementy oparty wyłącznie na naturalnych składnikach. Takie kosmetyki w większości przypadków nie mają negatywnych skutków ubocznych. Jednocześnie naturalne wyciągi z różnych ziół, roślin pozwalają na zapewnienie również znacznie lepszej wchłanialności poszczególnych składników w organizmie. Ma to bardzo duże znaczenie w zakresie efektywności dostarczania poszczególnych składników do organizmu. jesienna-pozyczka

Dobrze jest sprawdzić informacje dotyczące tego jak poszczególne minerały czy witaminy wchłaniają się w organizmie. Wiele minerałów nie warto zażywać w formie suplementów a warto jedynie dostarczać w postaci pożywienia.

Natomiast wiele minerałów bardzo często występuje w organizmie w niedoborze a jednocześnie bardzo trudno je dostarczyć w odpowiednich ilościach do organizmu jedynie poprzez stosowana dietę. Wówczas postawienie na suplementy diety może być doskonałym rozwiązaniem. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w której funkcjonuje się bardzo aktywnie czy uprawia się sport.

Markowe suplementy

Jeśli chce się mieć pewność, że suplement jest bezpieczny warto stawiać na produkty markowych firm. Zmniejsza to ryzyko zakupu wyrobów, które są niskiej jakości czy takich, które mogą powodować uboczne skutki. Jednocześnie można również przeczytać porady zarówno specjalistów a także użytkowników. Im dłużej suplement jest dostępny na rynku tym znacznie większe jest prawdopodobieństwo, że nie powoduje on skutków ubocznych.

Obecnie można decydować się na sprawdzenie wielu suplementów w zakresie działania ich składników w sieci. Jest to dobre rozwiązanie, gdy wybiera się suplementy samodzielnie. Można również decydować się na zakupy suplementów dostępnych w aptekach, gdzie można liczyć na fachowe porady ze strony farmaceutów.

Generalnie ważne jest również unikanie kupowania suplementów w niesprawdzonych miejscach. Jest to szczególnie ważne w przy decydowaniu się na zakupy suplementów za pośrednictwem internetowych sklepów czy internetowych aptek.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.