Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak wybrać odpowiedni i wygodny materac?

Jak wybrać odpowiedni i wygodny materac?

Nie wysypiasz się? Bolą cię plecy po wstaniu z łóżka i czujesz się połamany? W takim przypadku to najczęściej sprawka nieodpowiedniego materaca. Nie warto się męczyć – lepiej kupić nowy, który zapewni spokojny i komfortowy sen przez całą noc.

W sprzedaży znajdziemy szeroką gamę różnych materaców – od tych kosztujących nawet po kilkadziesiąt złotych aż do tych po parę tysięcy złotych. Materace te przede wszystkim różnią się materiałami, z których je wykonano. Im lepszy materiał, tym wyższa cena, ale też większa wygoda.

Jakie materace są najlepsze? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jeśli nie masz rozeznania w branży, sprawdź nasze porady, z którymi uda ci się wybrać najlepszy model.

Jaki rodzaj materaca wybrać?

Jak już wspomnieliśmy koszty materaców zależą głównie od materiałów, a te z kolei wpływają na komfort snu. Właśnie dlatego przygotowaliśmy krótką ściągawkę po różnych typach materaców, a dokładniej używanych w nich piankach. Poniżej prezentujemy je od najtańszych i uznawanych za najmniej komfortowe aż do tych luksusowych.

1. Materac ze zwykłej pianki tapicerskiej

Normalna pianka, zwykle oznaczona jako T-25, to najtańsza propozycja. Niestety, pianka nie jest wygodna – szybko się odkształca i nie daje komfortowego podparcia dla kręgosłupa. Lepiej zainwestować w coś lepszego. jesienna-pozyczka

2. Materac z pianki wysokoelastycznej (HR)

To już lepszy rodzaj pianki, która jest bardziej wytrzymała od powyższej i daje lepsze podparcie dla kręgosłupa. To dobry wybór dla osób szukających niskich cen.

3. Materac z pianki termoelastycznej (VISCO, memory)

To jedna z najdroższych pianek, która przed laty została stworzona dla NASA. W dotyku jest gęsta i mięsista, mięknie nie tylko pod wpływem nacisku, ale też ciepła ludzkiego ciała, idealnie dopasowując się do jego krzywizn i dając wspaniałe podparcie. Używana też w materacach rehabilitacyjnych, ortopedycznych, przeciwodleżynowych. Pianka ta nagrzewa się, więc nie zawsze pełni oczekiwania osób, którym w łóżku jest bardzo ciepło.

4. Materac z pianki lateksowej

To już prawdziwie ekskluzywna propozycja – lateks, w szczególności lateks 100% naturalny uznawany jest za najlepszy materiał do snu. Doskonale sprężysty, przewiewny, przeciwdziała rozwojowi drobnoustrojów i świetnie dopasowuje się do ciała. Niestety, za materac z naturalnego lateksu o wymiarach bloku 140x200 cm zapłacimy nawet 4 000 złotych. Nieco tańsze są materace z lateksu mieszanego – syntetycznego z naturalnym. Wtedy koszt to około 1 500 złotych, ale lateks syntetyczny nie jest tak trwały jak naturalny.

Tylko pianka czy ze sprężynami?

Powyższe pianki mogą być zestawione także z innymi piankami albo mogą być osadzone na rdzeniu ze sprężyn. Całkowicie piankowe materace polecane są alergikom, ponieważ sprężynowe mogą stwarzać we wnętrzu korzystne warunki do rozwoju różnych drobnoustrojów.

Miękki czy twardy?

Wbrew pozorom, materac twardy, na przykład z wkładem z maty kokosowej, nie jest dla każdego najlepszy. Najczęściej twardość materaca dobiera się do wagi użytkownika, ale również do jego indywidualnych preferencji. Sprawdź, jaki masz teraz materac, i wybierz taki, który będzie bardziej miękki lub twardy od niego. Najlepszy test to sprawdzenie nowego materaca na żywo.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.