Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Jak sprawdzić wiarygodność sprzedającego?

Jak sprawdzić wiarygodność sprzedającego?

Zakupy internetowe wcale nie muszą być związane z ryzykiem, chociaż transakcję zawieramy wtedy na odległość. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno, warto sprawdzić wiarygodność sprzedającego. Jak możemy to zrobić?

W Polsce działa wiele sklepów internetowych – możemy zakupić w nich niemalże wszystko. Najczęściej decydujemy się na zakupienie takich przedmiotów jak elektronika, AGD, książki, odzież i obuwie, ale możemy też zamawiać bez problemów pożywienie czy meble – wszystko z szybką dostawą do domu.

Zakupy w sieci możemy zrobić zarówno w sklepach on-line, jak i w innych serwisach – nie tylko od firm, ale też od osób prywatnych. Transakcje można zawierać między innymi przez serwisy aukcyjne, ogłoszeniowe, portale społecznościowe, fora internetowe. Tylko niewielki odsetek tych transakcji kończy się dla konsumenta niezadowoleniem. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze zakupy będą udane, warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach.

Zobacz opnie o sprzedającym

To absolutna podstawa, która pomoże nam w uniknięciu ewentualnych problemów związanych z transakcją. Opinie o sprzedającym możemy znaleźć na kilka sposobów.

Jeśli chodzi o sklepy internetowe, możemy po prostu wpisać do wyszukiwarki nazwę sklepu i ewentualnie dodać do niej słowo „opinie”. Znajdziemy je na forach, a także specjalnych serwisach publikujących opinie.

Z kolei opinie o prywatnych sprzedających na aukcjach znajdziemy w ich profilach. Gdy chodzi o sprzedających na portalach aukcyjnych, warto posłużyć się też wyszukiwarką i wykorzystać do tego celu numer telefonu sprzedającego czy jego imię i nazwisko. Warto poświęcić więcej czasu na zapoznanie się z opiniami, ponieważ oszustwa często zdarzają się właśnie przez portale ogłoszeniowe.

Sprawdź informacje o sklepie online

Kolejna kwestia to zapoznanie się dokładnie ze sklepem on-line i ofertami wystawiającymi przez sprzedającego. Uważajmy na sklepy, które nie mają regulaminów, informacji o sprzedającym takich jak numer NIP, REGON, adres działalności.

Uważajmy na sklepy i sprzedających, którzy są oszczędni w przekazywaniu informacji, oferują wysyłkę z zagranicy, na przykład z Chin, pozwalają tylko na dokonanie zakupu z płatnością za pobraniem, nie udostępniają popularnych systemów płatności internetowych. Najlepiej, aby sklep on-line posiadał też certyfikaty, na przykład Trusted Shops, certyfikaty SSL przy logowaniu się na stronę i płatnościach internatowych.

W razie potrzeby pytaj

Jeśli dalej nie masz pewności co do tego, czy od danego sprzedającego warto zakupić towar, pytaj. Dodatkowe informacje możesz uzyskać od samego sprzedającego, ale również możesz zadać pytania na forach internetowych czy w serwisach społecznościowych.

Możemy próbować kontaktować się ze sklepem telefonicznie albo e-mailowo, aby otrzymać dodatkowe informacje i zdecydować, czy konkretna oferta będzie dla nas dobra. Możemy też zapytać na popularnych forach on-line czy na Facebooku – być może ktoś wie więcej o danym sprzedającym i będzie mógł podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.