Zaplanuj urlop z pożyczką online!

Sprawdź!

O czym pamiętać przy kupowaniu na aukcjach?

O czym pamiętać przy kupowaniu na aukcjach?

Na aukcjach internetowych możemy znaleźć wiele świetnych okazji. To doskonałe miejsce, aby kupić unikatowe i tanie przedmioty z drugiej ręki, ale również możemy zawierać tam transakcje ze sklepami on-line sprzedającymi nowe towary. O czym powinniśmy pamiętać podczas korzystania z serwisów aukcyjnych?

Wiele osób ma mnóstwo pozytywnych doświadczeń przy zakupach na aukcjach internetowych. Są również i takie, które trafiły na niezbyt rzetelnych sprzedających i w związku z tym nie korzystają z tej metody zakupów zbyt często.

W przypadku portali aukcyjnych mamy wiele różnych przedmiotów w szerokiej gamie kategorii, które są oferowane przez różnych sprzedających – powinniśmy więc pamiętać o tym, że każdy sprzedający może być inny.

Na portalach aukcyjnych możemy kupować:

  • od osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, czyli od konsumentów – osób prywatnych
  • od przedsiębiorców prowadzących działalność polegającą na sprzedaży on-line

Warto pamiętać o tym, że w zależności od tego, u kogo dokonamy zakupy, mamy inne prawa. Dotyczą one w szczególności prawa do zwrotu, czyli odstąpienia od umowy. Takie prawo przysługuje tylko tym osobom, które kupują od przedsiębiorców – wtedy mamy 14 dni na powiadomienie sprzedającego o chęci odstąpienia od umowy. Konsumenci z kolei nie mają obowiązku przyjmować zwrotów – może być to tylko miły gest ze strony sprzedającego. Prawo do odstąpienia od umowy przysługuje zarówno w przypadku licytacji, jak i w opcji „Kup teraz”!

Niezależnie od tego, od kogo dokonamy zakupu, mamy także prawo do dokonania reklamacji, jeśli towar nie jest zgodny z opisem albo posiada wady. Wówczas mamy 2 lata ochrony – gdy w tym czasie pojawią się wady produktu, mamy możliwość dokonania reklamacji z tytułu rękojmi. Pamiętajmy o tym, że gwarancja jest dobrowolnym świadczeniem producenta – gwarancja i reklamacja to dwie różne procedury. pożyczka na lato

Jak kupować na aukcjach on-line wygodnie i bezpiecznie?

Gdy chcemy kupować na aukcjach internetowych wygodnie i bezpiecznie, powinniśmy pamiętać o tym, żeby zawsze poświęcić nieco więcej czasu na zapoznanie się z różnymi ofertami oraz z opiniami na temat sprzedających.

Na portalach aukcyjnych możemy łatwo porównać ceny wielu produktów – wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki ich nazwę. Pamiętajmy o tym, że do ceny produktu musimy też dodać cenę jego dostawy – ta może rosnąć w zależności do tego, jak dużo przedmiotów zakupimy. Warto zatem zobaczyć, ile kosztuje przesyłka przed kliknięciem „Kup teraz” czy licytacją.

Za zakupy na aukcjach internetowych możemy zapłacić z góry albo za pobraniem. Dzięki systemom płatności on-line nasza płatność może dotrzeć do sprzedającego od razu, dlatego może on wtedy szybko rozpocząć proces realizacji zamówienia. W razie problemów zawsze możemy skontaktować się ze sprzedającym albo z serwisem, który pomoże w ich rozwikłaniu.

Podsumowując, kupowanie na aukcjach internetowych wcale nie musi być niebezpieczne – wprost przeciwnie, może być świetnym miejscem na wyszukanie wielu ciekawych promocji oraz produktów w bardzo niskich cenach. Życzymy udanych zakupów!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 400,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 86,10%. Rata miesięczna od 290,12 zł. Roczna stopa oprocentowania 19% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5 825,66 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1436,66 zł, prowizja 4389,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 225,66 zł.  Stan na dzień 09.06.2022 r.                        

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 800,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 73,35%. Rata miesięczna od 294,90 zł. Roczna stopa oprocentowania 19,0 % (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5599,22 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1567,22 zł, prowizja 4032 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 399,00 zł. Stan na dzień 09.06.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 100,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.                          

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.