33 najlepsze prezenty na Mikołajki

pozyczka_na_mikolajki

W sklepach już rozgościły się świąteczne dekoracje, a to znak, że Boże Narodzenie tuż tuż! Zanim jednak przyjdą święta, to warto przygotować dla bliskich osób drobny prezent na Mikołajki. To zawsze bardzo miły gest, który z pewnością wywoła uśmiech na niejednej twarzy. Podpowiadamy, kiedy są Mikołajki i jaki prezent przygotować dla dziewczyny, chłopaka i dziecka.

Kiedy są Mikołajki w 2021 roku?

Na pytanie, kiedy są Mikołajki, znają odpowiedź oczywiście wszystkie dzieci. Zapominalskim przypominamy, że tradycyjnie obchodzimy je 6 grudnia ku czci św. Mikołaja, biskupa Miry. W 2021 roku dzień ten wypada w poniedziałek.

Mikołajki - skąd się wzięły?

W religiach katolickiej i prawosławnej 6 grudnia obchodzimy dzień, które upamiętnia św. Mikołaja i to od jego imienia wywodzi się nazwa Mikołajki. Święto jest znane już od średniowiecza, bo w nocy poprzedzającej tę datę osoba przebrana za biskupa z Miry przynosiła dzieciom prezenty, najczęściej pomarańcze i orzechy.

Dopiero w XX wieku sama postać Mikołaja przeszła do kultury masowej, a jej wizerunek nie wiąże się już z postacią biskupa, ale sympatycznego staruszka z białą brodą, w czerwonym ubraniu. Do dziś funkcjonuje w wielu krajach świata zwyczaj obdarowywania głównie dzieci drobnymi podarkami, które rodzice zostawiają im w nocy, pod poduszką.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby prezent na Mikołajki podarować także dorosłym. wiosenna-pozyczka

Co kupić dziewczynie na Mikołajki?

Jeśli nie masz pomysłu na prezent na Mikołajki dla dziewczyny, to już spieszymy Ci z pomocą! Poniżej znajdziesz propozycje, które nie wymagają wydania sporej kwoty pieniędzy, a z pewnością umilą paniom ten grudniowy dzień.

Warto postawić na typowo świąteczny podarunek. A może być to:

  • bożonarodzeniowy kubek w zestawie z aromatyczną herbatą lub kawą,
  • zestaw kul do kąpieli np. o zapachu piernika czy pomarańczy,
  • ciepłe skarpetki z motywem renifera albo płatków śniegu,
  • bilet do kina na świąteczny film,
  • case na telefon,
  • bożonarodzeniowa piżama.

Jako prezent na Mikołajki dla dziewczyn sprawdzi się oczywiście biżuteria. Tutaj można postawić na motyw zimowy, np. gwiazdki albo płatka śniegu. Dobrym pomysłem może być także książka zgodna z zainteresowaniami obdarowanej, voucher na masaż (np. gorącymi kamieniami, który pomoże się rozgrzać w grudniowy wieczór) albo notes/kalendarz, w którym można spisać plany i wyzwania na nowy rok.

Co kupić chłopakowi na Mikołajki?

Jeśli szukasz propozycji na prezent na Mikołajki dla chłopaka, to po pierwsze może być to coś, wykonanego samodzielnie. Nie bez przyczyny mówi się, że przez żołądek można trafić do czyjegoś serca. Dlatego chłopak na pewno ucieszy się z własnoręcznie upieczonych pierniczków, zapakowanych do ozdobnego pudełka albo w folię, udekorowaną czerwoną wstążką.

Możesz również postawić na podarunek z humorystycznym podtekstem i kupić np. krawat w mikołaje, bluzę z filmowym Grinchem albo kapcie z reniferem.

Można także oprzeć się o pasję obdarowanego i kupić mu na Mikołajki: płytę z ulubioną muzyką, uchwyt na telefon do roweru, wideorejestrator do auta, książkę preferowanego autora albo torbę na siłownię. wiosenna-pozyczka

Prezent na Mikołajki dla dziecka: 13 pomysłów

W zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko i jakie ma zainteresowania, trzeba dostosować prezent, aby rzeczywiście był on spełnieniem marzeń. Warto jednak pamiętać, że w większości domów to na Wigilię wręczamy główne prezenty, więc w Mikołajki można postawić na drobiazg.

Maluchowi możesz kupić śliniak albo śpioszki z motywem świątecznym, tematyczny gryzak, książeczkę z bożonarodzeniową opowieścią albo zabawki do kąpieli.

Prezentem na Mikołajki dla dziecka w wieku przedszkolnym mogą być: puzzle, książeczka do kolorowania lub wyklejania, gra planszowa (np. kalambury dla dzieci, „grzybobranie” albo „5 sekund”) albo zestaw plastyczny z kredkami i farbkami.

Drobnym prezentem na Mikołajki dla dziewczynki albo dla chłopca, jeśli ma takie zainteresowania, może być także zestaw pluszowych albo drewnianych produktów spożywczych, które można wykorzystywać w wielu zabawach.

Z kolei nastolatek ucieszy się z: bluzy z ulubionym motywem, zestawu preferowanych słodyczy, słuchawek bezprzewodowych czy po prostu gotówki, którą wyda, na co chce.

Życzenia na Mikołajki: 4 propozycje

Jeżeli nie chcesz albo nie masz możliwości przekazać danej osobie prezentu, to zawsze możesz wysłać życzenia na Mikołajki. Co prawda popularniejsze są świąteczne pozdrowienia, ale te mikołajkowe również są dobrym pomysłem.

Zanim jednak poznasz nasze propozycje, dotyczące tego, co napisać, zachęcamy do tego, aby samemu przygotowywać kartki na Mikołajki. Warto zrobić to wspólnie z dziećmi i wysłać tradycyjną pocztą do członków rodziny albo można też wykorzystać proste programy graficzne (np. Canva) i każdemu elektronicznie albo za pomocą mediów społecznościowych przekazać wyjątkowe pozdrowienia.

Nie wiesz, co napisać na kartce na Mikołajki? Życzenia powinny przekazywać dobrą energię i wywoływać uśmiech na twarzy adresata. Poniżej znajdziesz kilka propozycji.

Życzenia tradycyjne – Przesyłam najserdeczniejsze mikołajkowe życzenia! Niech Mikołaj oprócz worka prezentów przyniesie Ci uśmiech, zdrowie i radość na co dzień.

Wierszyk – Już Mikołaj grzeje sanie, czego pragniesz niech się stanie! Dużo zdrowia i słodyczy ktoś życzliwy Tobie życzy!

Dla dzieci – Czerwony punkcik widać na niebie. Tak, to Mikołaj leci do Ciebie. Sanie ma złote, worek wypchany, będzie się dzielił dziś prezentami. Wesołych Mikołajek!

Krótka rymowanka, np. do wykorzystania w mediach społecznościowych – Życzę Ci dnia jak z bajki, bo to przecież Mikołajki!

Jak zapakować prezent na Mikołajki: 4 pomysły

Jeśli już masz przygotowane podarunki dla bliskich, to czas je teraz zapakować.

Jeżeli przedmiot jest nieforemny, to najłatwiej umieścić go w cukierku, wykonanym z papieru prezentowego. Trzeba wyciąć z niego odpowiedni prostokąt, włożyć do środka podarunek i owinąć. Następnie wolne brzegi związujemy tasiemką tak, aby powstał cukierek.

Osoby, które preferują styl naturalny, mogą użyć do zapakowania prezentów szarego papieru. Warto jednak ozdobić pakunek sznurkiem, do którego przywiążesz gałązkę choinki, suszoną pomarańczę albo małą bombkę.

Z kolei, gdy masz do podarowania kilka drobiazgów, to bardzo wygodnie jest użyć tiulu. Z kawałka materiału robimy sakiewkę, wkładamy przedmioty i u góry zawiązujemy wstążką. Warto wybrać taki kolor tiulu, który kojarzy się ze świętami, np. biały, czerwony lub zielony.

Tradycyjnie mikołajkowe prezenty daje się w skarpetach. W sklepach można kupić takie gotowe, w dużym rozmiarze, które można powiesić np. na klamce od drzwi pokoju osoby, którą obdarowujemy. Z takiej formy pakowania z pewnością ucieszą się dzieci. A jej dodatkową zaletą jest to, że nie generujemy dodatkowych śmieci, a ozdobną skarpetę można wykorzystać także w przyszłych latach.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.