Ekspres do kawy – ile kosztuje, jak wybrać najlepszy?

Ekspres do kawy – ile kosztuje, jak wybrać najlepszy?

Dla wszystkich fanów małej czarnej albo dużego cappuccino ekspres do kawy to prawdziwy „must have” w kuchni! Ceny ekspresów do kawy zaczynają się już od 150 zł, a kończą na nawet 10 tys. zł! Jakie urządzenie wybrać, aby najlepiej sprawdzało się w domowych warunkach? Podpowiadamy!

Expres do kawy musisz przede wszystkim dostosować do własnych wymagań. Zadaj sobie pytanie, ilu domowników codziennie będzie korzystało z urządzenia, czy częściej pijecie kawę czarną, czy może z mlekiem? Czy stawiacie na alternatywne metody parzenia, czy cenicie sobie wygodę, jaką daje ekspres na kapsułki? To wszystko jest ważne, aby wybrać ekspres do kawy skrojony pod Twoje potrzeby, bo wybór na rynku jest naprawdę ogromny.

Ekspres do kawy – tradycyjny czy alternatywny?

Ekspresy do kawy, w których czarny napój przygotowywany jest według standardowych metod możemy podzielić na trzy najpopularniejsze typy: ekspres przelewowy, na kapsułki lub ciśnieniowy.

Oczywiście istnieją jeszcze alternatywne metody parzenia, takie jak drip czy aeropress. Nie potrzeba do nich jednak ekspresu, wystarczą drobne akcesoria, które można kupić w sklepach dla miłośników kawy.

Zobacz, ile możesz zaoszczędzić przygotowując kawę w domu! wiosenna-pozyczka

Ekspres przelewowy – jak działa?

Ekspres przelewowy przygotowuje kawę tak, że do górnego pojemnika wsypuje się zmieloną kawę i zalewa się ją wodą. Ekspres sam podgrzewa wodę, przelewa ją przez kawę, która później ląduje zaparzona w dzbanku. Można również wybrać przelewowy ekspres do kawy z młynkiem, do którego można wsypywać całe ziarna. Jest to proste urządzenie i nie kosztuje więcej niż 150 – 200 zł. Jego zaletą jest to, że od razu można zaparzyć napój nawet dla 10 osób. Wadą jest natomiast to, że kawa nie osiąga maksimum aromatu, a urządzenie nie umożliwia spieniania mleka.

Polecanym modelem tego typu jest ekspres do kawy Phillips, który kosztuje w marketach ze sprzętem AGD około 190 zł.

Ekspres na kapsułki – polecane modele

Ekspres na kapsułki to z kolei ogromna wygoda użytkowania. Jego działanie polega na tym, że do pojemnika wlewamy wodę, a do odpowiedniej szufladki wkładamy kapsułkę z kawą. Wystarczy wcisnąć przycisk i napój robi się sam. W niektórych modelach można kupić kapsułki z mlekiem w proszku, dzięki czemu automatycznie tworzy się latte jak z kawiarni. Inne modele z kolei są wyposażone w spieniacz do mleka, a w kapsułkach można kupić tylko kawę.

Zaletą ekspresu na kapsułki jest to, że kawa robi się właściwie sama, nie trzeba mielić ani przesypywać kawy. Jest on także bardzo łatwy do czyszczenia. Na rynku jest ogrom smaków różnych kapsułek, więc każdy amator tego aromatycznego napoju znajdzie coś dla siebie.

Wadą ekspresu na kapsułki jest to, że już zawsze trzeba kupować kawę u danego producenta (inne kapsułki nie pasują), na raz można przygotować tylko jeden kubek, a dodatkowo wyrzucanie zużytych kapsułek nie jest zbyt ekologiczne.

Polecanym modelem z tego segmentu jest ekspres do kawy KRUPS, do którego dokupuje się kapsułki Dolce Gusto (są dostępne w wielu smakach, takich jak np. carmel macchiato czy frappuccino). Kosztuje on 200 zł i wyróżnia się naprawdę atrakcyjnym designem, przez co staje się ozdobą każdej kuchni. wiosenna-pozyczka

Ekspres ciśnieniowy – czy warto?

Największy wydatek to ekspres ciśnieniowy. Kosztuje on kilka tysięcy złotych, ale w działaniu najbardziej przypomina kawiarniane urządzenia. Wsypuje się do niego kawę w ziarnach, którą mieli on bezpośrednio przed zrobieniem napoju. Kawa jest przygotowywana pod ciśnieniem, dzięki czemu można wydobyć z niej maksimum smaku i aromatu. Zazwyczaj taki ekspres do kawy ma również funkcję odkamieniania i pojemnik na mleko, skąd automatycznie jest ono pobierane i spieniane do przygotowywania latte czy cappuccino.

Zaletą ekspresu ciśnieniowego jest to, że kupując dobre ziarna, można zafundować sobie kawę naprawdę wysokiej jakości. Może używać go cała rodzina i każdy ma możliwość dostosowania napoju do swoich upodobań. Wadą jest oczywiście cena takiego urządzenia oraz to, że zajmuje ono sporo miejsca na blacie.

Najczęściej polecanymi markami, które tworzą ekspresy ciśnieniowe na potrzeby domowe to: Saeco, Phillips i De Longhi.

Ekspres do kawy Saeco jest teraz najtrudniej dostępny. Wciąż jednak można go jeszcze kupić na portalach aukcyjnych za około 2 500 – 3 000 zł. Takie modele umożliwiają zrobienie dziesięciu rodzajów kaw, mielą ziarna na dziesięć stopni grubości, same się odkamieniają i filtrują wodę.

Wśród marki Phillips bardzo często wybierany jest Phillips 5000 LatteGo. W oficjalnym sklepie producenta kosztuje on około 3 200 zł. Ten ekspres do kawy, mimo że robi również espresso czy americano jest polecany miłośnikom kaw mlecznych. Posiada bowiem system LatteGo, który umożliwia przyrządzenie aksamitnej pianki i czyści się go nie dłużej niż 15 sekund.

Ekspres do kawy De Longhi kupisz już za około 2 000 zł. Ma wbudowany młynek i wytwarza ciśnienie aż do 15 bar, co pozwala uzyskać niezwykły aromat kawy. Posiada on kilka ciekawych funkcji. Ekspres Delonghi posiada tackę, na której możesz położyć filiżanki, które ogrzewa para z urządzenia. Dodatkowo jest ono wyposażone w system „Moja kawa”, który polega na tym, że ekspres do kawy Delonghi zapamiętuje ustawione raz parametry. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, a ten sprzęt od razu przyrządza Twój ulubiony napój. Wybór modeli jest naprawdę duży, bo specjalizuje się w nich marka Delonghi. Ekspres będzie więc z dużym prawdopodobieństwem trwały i posłuży Ci na lata.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ekspresu do kawy?

Podsumowując, warto wybrać ekspres przelewowy, jeśli nie chcesz wydać na zakup zbyt wiele, pijesz tylko czarną kawę i lubisz od razu zrobić ją w dużej ilości, a dodatkowo jesteś w stanie zaakceptować to, że jej smak i aromat nie będzie na najwyższym poziomie.

Ekspres na kapsułki będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę i szybkość przygotowania napoju, piją kawy mleczne i nie jest dla nich problemem to, że kapsułki zaśmiecają środowisko.

Z kolei ekspres ciśnieniowy to duża inwestycja, ale w zamian za wydane środki otrzymujesz kawę w smaku tak intensywną jak w kawiarni. Sprawdzi się w domach, gdzie jest dużo miejsca i jest co najmniej kilku kawoszy, którzy lubią różne rodzaje tego czarnego napoju.

Wciąż nie wiesz, gdzie znaleźć najlepszy ekspres do kawy? Ranking, który jest obecny na branżowych stronach internetowych z pewnością dostarczy Ci wielu przydatnych informacji i pomoże w wyborze konkretnego modelu. Warto również zapytać o opinię znajomych oraz poczytać recenzje w internecie. Opłaca się także postawić na modele sprawdzonych firm, które zaprezentowaliśmy w artykule. Specjalizują się one w ekspresach do kawy, więc mamy większą gwarancję tego, że urządzenie będzie trwałe i posłuży nam wiele lat. A w razie awarii można oczywiście oddać je do serwisu w ramach gwarancji.

Masz już upatrzony model? Weź pożyczkę w Aasa Polska i każdy swój poranek zaczynaj od świeżutkiej, aromatycznej kawy.

Wypełnienie wniosku zajmie Ci krócej niż przygotowanie filiżanki ulubionej małej czarnej

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.