Wymiana opon 2020 - ile kosztuje?

Wymiana opon 2020 - ile kosztuje?

Listopad za pasem, a wraz z nim musisz szykować się na naprawdę każdą pogodę. Pewnie jesteś przewidującym kierowcą, a zima nie zaskakuje Cię co roku tak, jak drogowców. To ostatni moment na to, by wymienić opony. Dowiedz się, czy jest to obowiązkowe, ile lat może mieć opona oraz ile kosztuje i trwa ich wymiana.

Wymiana opon zazwyczaj odbywa się dwa razy do roku. Wiosną zmieniasz ogumienie na letnie, natomiast jesienią na zimowe. Czy to w ogóle jest potrzebne i czy nie można jeździć na jednym oponach przez cały rok? Lepiej tego nie robić, bo opony letnie i zimowe różnią się strukturą, wzorem bieżnika i mieszanką kauczukową. Są one zrobione tak, aby pojazd zachował maksymalną przyczepność w zależności od warunków na drodze. Kiedy zmienić opony? Wszystko zależy od temperatury na dworze.

Wymiana opon 2020: najważniejsze informacje

Polska jest jednym z trzynastu europejskich krajów, gdzie wymiana opon nie jest obowiązkowa. Możesz więc sam zdecydować, na jakim ogumieniu jeździsz. Mogą być to opony zimowe, letnie albo uniwersalne całoroczne. Nie bez przyczyny jednak wielu kierowców decyduje się na to, aby mieć dwa komplety. Letnie i zimowe opony różnią się między sobą i wpływają na Twoje i innych bezpieczeństwo na drodze.

Opony letnie są naturalnie twardsze i rozgrzewają się w wyższych temperaturach. Dzięki temu dostosowują się do suchej i mokrej nawierzchni. Mimo że opony letnie mają mniej rowków niż zimowe, to wciąż umożliwiają bezpieczną jazdą przy dodatnich temperaturach. Mają dużą powierzchnią styku z ulicą, dzięki czemu łatwiej kierować pojazdem, a droga hamowania jest krótsza.

Dlaczego nie sprawdzają się zatem zimą? Przede wszystkim dlatego, że są zrobione z twardszej mieszanki kauczukowej, która pod wpływem ujemnych temperatur może się kruszyć. Jeśli więc zastanawiasz się, kiedy wymienić opony na zimowe, to właśnie w momencie, gdy warunki atmosferyczne sprawiają, że opona letnia stanie się zbyt twarda i straci swoje właściwości. wiosenna-pozyczka

Opony zimowe natomiast mają wyższą zawartość kauczuku i naturalnie są bardziej miękkie. Co to daje kierowcy? Takie ogumienie łatwiej może dostosować się do oblodzenia drogi, nie tracąc na przyczepności pojazdu i skracając drogę hamowania. Opony zimowe mają także głębszy bieżnik. Dzięki temu śnieg wchodzi w rowki, a samochód nie ślizga się nawet po ośnieżonych trasach. Szczeliny w oponie mają jeszcze jedną funkcję – rozpraszają wodę, zapobiegając utracie przyczepności podczas jazdy po nawierzchni pokrytej wodą.

Jeśli więc wciąż uważasz, że wymiana opon to zbędny wydatek, to rozpatruj go pod kątem inwestycji w bezpieczeństwo swoje, osób, które jeżdżą z Tobą, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Mimo że teraz rzadko zdarzają się śnieżne zimy, to opony zimowe pomagają pewnie jeździć nawet po trasach naznaczonych porannym przymrozkiem czy solidną ulewą.

Ile kosztuje wymiana opon?

Ile trzeba zapłacić za wymianę opon? Cena jest uzależniona od miejsca, w którym udasz się na realizację tej usługi. Sporo również zależy od tego, czy decydujesz się na zmianę tylko opon, czy również kół oraz ile wynosi średnica obręczy aluminiowej. Dodatkowo płatne jest również wyważenie kół. Najdrożej jest w markowych salonach samochodowych, najtaniej w lokalnych zakładach wulkanizacyjnych.

Ile kosztuje wymiana opon? Za wymianę kompletu płaci się od 100 do 250 zł. Wyważenie każdego koła kosztuje średnio mniej więcej 10 zł za sztukę. Jeżeli trzeba wymienić wentyl, to dodatkowy koszt takiej usługi wynosi około 15 zł.

Potrzebujesz pieniędzy na wymianę opon? Zobacz, jak szybko pożyczyć dodatkową gotówkę! Bez zaświadczeń, bez wychodzenia z domu i bez ukrytych kosztów! Dowiedz się więcej i weź pożyczkę!

Kiedy wymienić opony na zimowe?

Zastanawiasz się, kiedy zmienić opony na zimowe 2019, ale i w 2020 roku i w późniejszych latach? Tak naprawdę wszystko zależy od pogody. Eksperci mówią, że na oponach letnich powinno jeździć się od momentu, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 7 stopni Celsjusza, a na zimowych, gdy jest niższa. wiosenna-pozyczka

Aktualnie temperatura w nocy oscyluje właśnie wokół tej wartości, w ciągu dnia naturalnie jest wyższa. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że w zakładach wulkanizacji szczególnie teraz pomiędzy sezonami długo czeka się na wolny termin. Jeśli więc się zastanawiasz, kiedy wymienić opony, to teraz jest najwyższy czas, aby zadzwonić do swojego wulkanizatora.

Ile trwa wymiana opon?

Nurtuje Cię, ile trwa wymiana opon i ile czasu powinieneś na to poświęcić? Przede wszystkim warto najpierw zadzwonić i się umówić. Wtedy nie tracisz czasu na oczekiwanie w kolejce. Gdy przyjedziesz na wyznaczoną godzinę, to cała operacja wymiany opon potrwa około godzinę.

Jeśli wybierzesz tańszy zakład wulkanizacyjny, to masz możliwość albo poczekać w środku, albo przespacerować się po okolicy. Z kolei w markowym salonie samochodowym masz zazwyczaj zapewnioną wygodną kanapę, telewizor, branżową prasę do poczytania, coś do picia i do przekąszenia.

Ile lat można jeździć na oponach zimowych?

Wiele osób zastanawia się, ile lat mogą mieć opony? Nie jest to nigdzie uregulowane prawnie w latach, wszystko zależy od stopnia zużycia. Nie jest więc istotne, ile lat można jeździć na oponach zimowych, ale to, jak często je eksploatujesz.

Opony zimowe należy wymienić, jeśli głębokość ich bieżnika wynosi 1,6 mm, ale w praktyce lepiej to zrobić, gdy wartość ta zbliża się do 4 mm. Jak zmierzyć głębokość bieżnika? Można to zrobić samemu monetą o nominale 5 zł. Jeżeli wewnętrzny krążek wystaje z rowka bieżnika, oponę trzeba wymienić. Jeśli boisz się, że się pomylisz, to taką informację można uzyskać również u wulkanizatora.

Czy opony zimowe są obowiązkowe?

Jak już wspominaliśmy wcześniej opony zimowe nie są obowiązkowe. Mimo to warto je mieć. Komplet opon kosztuje od 500 do 1 500 zł i wystarczy na co najmniej kilka lat. Biorąc pod uwagę to, że stawiasz na szali życie swoje i swoich najbliższych, nie jest to duży wydatek. Tak jak cały samochód trzeba mieć sprawny, tak i trzeba zadbać o to, aby opony pomagały bezpiecznie przejechać po trudnych nawierzchniach i skracały drogę hamowania.

Jeśli nasz artykuł przekonał Cię do tego, że warto wymienić opony na zimowe i potrzebujesz na to szybkiej gotówki, to o tym, co zrobić, by ją otrzymać, przeczytasz TUTAJ.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.