Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Co potrzebne do zaciągnięcia pożyczki?

Co potrzebne do zaciągnięcia pożyczki?

Pożyczka to nieoceniona pomoc wtedy, gdy mamy nagłe potrzeby finansowe i nie dysponujemy oszczędnościami, aby je zaspokoić. Pożyczki zaciągamy na różne cele – leczenie, zakupy, wyjazd wakacyjny, pokrycie rachunków, urządzenie przyjęcia, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Czego będziemy potrzebować, aby otrzymać takie wsparcie?

Dzisiaj banki oraz firmy pozabankowe prześcigają się w oferowaniu swoim klientom pożyczek na dogodnych warunkach – bez skomplikowanych formalności, błyskawicznych, także dostępnych całkowicie przez internet. Wydaje się wtedy, że każdy z nas może pozwolić sobie na taką pożyczkę. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli nie spełnimy podstawowych wymogów, spotkamy się z decyzją odmowną.

Pożyczka na dowód i nic więcej

Chociaż może się wydawać, że otrzymanie pożyczki na dowód jest niemożliwe, to jednak działają firmy zajmujące się świadczeniem takich usług. Nowoczesne firmy pożyczkowe po numerze dowodu są w stanie określić wiarygodność finansową osoby ubiegającej się o zastrzyk gotówki i na tej podstawie powziąć decyzję o przyznaniu pożyczki lub nie.

W przypadku mniejszych sum nie musimy dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów. Gdy jednak chcemy wziąć pożyczkę opiewającą na sumę kilkudziesięciu tysięcy złotych, mogą pojawić się dodatkowe wymogi. Firma pożyczkowa będzie wtedy wymagała dodatkowego zabezpieczenia, na przykład może być to hipoteka czy weksel. Także powinniśmy pamiętać, że nawet z takimi gwarancjami pożyczki na dowód są drogie.

Ważne jest przy tym polskie obywatelstwo i adres zamieszkania. Otrzymanie pożyczki w Polsce jako obywatel innego kraju nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. Dlatego podstawą jest polskie obywatelstwo, a także adres zamieszkania w Polsce. Zatem gdy mieszkamy za granicą i chcielibyśmy wziąć pożyczkę on-line w Polsce, możemy mieć z tym trudności.

Pożyczki w banku i pozabankowe – ratalne, chwilówki

Do wzięcia pożyczki często nie będziemy potrzebowali stałego źródła przychodów, na przykład z tytułu umowy o pracę, renty, emerytury. Oczywiście, nie oznacza to, że przy pracy na umowie o dzieło czy zleceniu nie dostaniemy pożyczki. Zależy to jednak od praktyk danej instytucji pożyczkowej.

Jeśli zależy nam na jak niższych kosztach pożyczki będziemy musieli mieć pozytywną historię kredytowania, czyli wysoki scoring w bazach, na przykład BIK. Jest on potwierdzeniem, że jesteśmy terminowi i rzetelni w spłacie naszych zadłużeń.

Ponadto wtedy, gdy chcemy wziąć pożyczkę przez internet w firmie pozabankowej, na przykład pożyczkę ratalną on-line, będziemy musieli mieć własne konto bankowe. Posłuży ono do wykonania przelewu weryfikacyjnego.

Podsumowując, do zaciągnięcia pożyczki nie potrzebujemy wiele, niemniej jednak im więcej warunków spełniamy, tym pożyczka ratalna będzie dla nas bardziej atrakcyjna pod kątem kosztów. Warto wobec tego dokładnie sprawdzać warunki i wybrać dla siebie taką, która będzie łatwa do uzyskania, ale jednocześnie nie będzie też dla nas za droga.

Ten wpis znajduje się w kategorii