Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Czym są pożyczki prywatne? Ile można pożyczyć?

Czym są pożyczki prywatne? Ile można pożyczyć?

Najczęściej kojarzymy pożyczki z bankami lub z firmami pozabankowymi oferującymi chwilówki, lub pożyczki ratalne online. Nie każdy z nas jednak zdaje sobie sprawę z tego, czym są pożyczki prywatne. Co warto wiedzieć na ich temat? Czy są bezpieczne i czy warto skorzystać z takiej oferty?

Pożyczka to umowa o charakterze finansowym, w ramach której jedna ze stron pożycza pieniądze drugiej stronie, z kolei druga strona zobowiązuje się do oddania środków na określonych warunkach i w przewidzianym na to terminie.

Kto może udzielić lub wziąć pożyczkę prywatną?

Pożyczki prywatne to nazwa odnosząca się do pożyczek udzielanych przez osoby prywatne. Najczęściej beneficjentem takiej pożyczki jest inna osoba prywatna, ale może być to również firma czy organizacja. Wobec tego pożyczką prywatną może być pożyczka udzielona członkowi rodziny, sąsiadowi, znajomemu, ale też pieniądze pożyczone przedsiębiorcy, na przykład pożyczka udzielona przez rodziców dziecku rozwijającemu własny biznes.

Ile możemy pożyczyć?

Prywatne pożyczki mogą mieć warunki ustalone indywidualnie pomiędzy stronami umowy. Wobec tego także w przypadku pożyczek prywatnych kwota pożyczki ustalana jest indywidualnie – może być to zarówno kilkaset złotych, jak i kilkaset tysięcy złotych. Oczywiście, to od pożyczkodawcy zależy, ile pieniędzy pożyczy – powinien on także ocenić potencjalną zdolność kredytową pożyczkobiorcy, aby odzyskać od niego pożyczone pieniądze.

Podobnie jest w przypadku kwoty, strony pożyczki prywatnej mogą również ustalić pomiędzy sobą inne jej parametry, w tym czas spłaty, metodę spłaty, koszty. Warto przy tym zaznaczyć, że pożyczka prywatna nie musi być związana z koniecznością uiszczenia konkretnego oprocentowania czy prowizji. pozyczka-na-jesien

Jak wziąć pożyczkę prywatną?

Pożyczki prywatne stały się obecnie bardzo popularne za sprawą serwisów pożyczek społecznościowych. Są to serwisy, z których korzystają zarówno osoby chcące pożyczyć od kogoś pieniądze, jak i inwestorzy, którzy mają środki i są gotowi do ich przekazania.

Pożyczki społecznościowe wymagają wcześniejszego założenia konta na portalu. Często konieczna jest także weryfikacja tożsamości, dzięki czemu stajemy się bardziej wiarygodnymi pożyczkobiorcami. Gdy chcemy dostać pożyczkę, wystawiamy aukcję pożyczkową, określając w niej kwotę, termin spłaty i naszą propozycję oprocentowania. Jeśli znajdzie się ktoś, kto zaakceptuje nasze warunki, będziemy mogli pożyczyć od niego pieniądze.

Pożyczka ratalna od Aasa Polska

Jeżeli potrzebujesz szybkiej gotówki na dogodnych warunkach, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty w Aasa Polska. Nasza pożyczka ratalna to idealny wybór dla każdego, kto potrzebuje dodatkowej gotówki na dowolny cel. Pożyczysz u nas aż do 15 000 złotych na okres do 36 miesięcy.

Wypełnij wniosek już dziś i skorzystaj z dodatkowych benefitów!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 71,12 %. Rata miesięczna od 271,18 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2%. Całkowity koszt pożyczki: 5 019,41 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 530,66 zł, prowizja 4 488,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 9 519,41 zł. Stan na dzień 30.06.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 64,86%. Rata miesięczna od 148,68 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2%. Całkowity koszt pożyczki: 4 856,33 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 567,08 zł, prowizja 4 289,25 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 9 156,33 zł. Stan na dzień 30.06.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 238,40 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.