Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka – ile to naprawdę kosztuje?

Pożyczka – ile to naprawdę kosztuje?

Szybka pożyczka to doskonały sposób na doładowanie portfela potrzebnymi środkami. Jednak pożyczenie pieniędzy wiąże się z dodatkowymi kosztami. Z jakim wydatkiem będziemy musieli się wtedy liczyć?

Na koszty pożyczki składa się wiele różnych elementów – są to zarówno koszty stałe, jak i zmienne, które w trakcie spłaty pożyczki mogą się zmieniać. Wobec tego przed skorzystaniem z danej oferty musimy zawsze dobrze się jej przypatrzeć, aby mieć pewność, że wybraliśmy najlepszą.

Dobra pożyczka ratalna czy chwilówka nie powinna być droga. Dlatego musimy zawsze dokładnie przyjrzeć się jej kosztom. Aktualnie zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów i najczęściej nie ukrywają kosztów pożyczkowych. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy ufać ofertom w pełni – najlepiej zawsze zagłębić się w szczegóły umowy oraz tabele opłat.

Na koszty pożyczki składają się:

• oprocentowanie

• prowizja

• opłaty przygotowawcze

• opłaty za rozpatrzenie wniosku

• ubezpieczenie

Oczywiście, nie zawsze każda firma pożyczkowa czy bank stosują wszystkie te opłaty. Do dyspozycji mamy obecnie szeroką gamę ofert, więc warto sprawdzić, gdzie będziemy mogli otrzymać pożyczkę bez przepłacania. W tym pomogą nam specjalne rankingi i porównywarki, które na jednej stronie prezentują po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt ofert.

Specjalne kalkulatory pożyczkowe możemy też znaleźć na stronach internetowych pożyczkodawców – są one łatwe w obsłudze i możemy wtedy od razu podliczyć, z jakimi kosztami musimy się liczyć.

Koszty pożyczki znajdziesz w umowie

Gdy wybierzemy już pożyczkę, z której będziemy chcieli skorzystać, zawsze zapoznajmy się z umową. Teraz możemy przeczytać umowę często od razu na stronie internetowej banku czy firmy pożyczkowej, jeszcze bez potrzeby wysyłania wniosku.

Oczywiście, dokładnie przeczytajmy też umowę do naszej pożyczki przed jej sygnowaniem. Znajdziemy w niej informacje dotyczące kosztów pożyczki. Jeżeli jest to pożyczka ratalna, wtedy w umowie powinien znajdować się harmonogram spłaty. Także dokładnie zapoznajmy się z kosztami, które zostały wyszczególnione powyżej – również muszą być one zawarte w umowie.

Nie zapominajmy też o dodatkowych opłatach, które mogą pojawić się wtedy, gdy nie spłacimy pożyczki w terminie. Zaliczają się do nich odsetki za opóźnienie w spłacie, a także opłaty w postępowaniu upominawczym, na przykład za monity listowe. Niestety, takie koszty mogą być naprawdę wysokie, dlatego pamiętajmy o tym, aby spłacać swoje zobowiązania terminowo.

Sprawdź koszty pożyczki w Aasa Polska już teraz!

Jeżeli chcesz skorzystać z szybkiej pożyczki na jasnych zasadach, zapraszamy do Aasa Polska. Dla naszych klientów przygotowaliśmy atrakcyjną pożyczkę w kwocie do 10 000 złotych z możliwością rozłożenia na 24 comiesięczne raty. Nasza pożyczka jest dostępna na bardzo dogodnych warunkach – całkowicie on-line.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile będziesz musieć zwrócić w związku z zaciągniętą pożyczkę, skorzystaj z kalkulatora na naszej stronie głównej – od razu zobaczysz wszystkie koszty. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Ten wpis znajduje się w kategorii