Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka – czy wystarczy dowód?

Pożyczka – czy wystarczy dowód?

Pożyczka jedynie na dowód? Obecnie to możliwe. Jednak sam dokument nie jest tutaj jedynym wymogiem. Banki i firmy pożyczkowe stosują też inne warunki, które musimy spełnić, aby skorzystać z takich pożyczek.

Otrzymanie pożyczki nie jest obecnie żadną trudnością. Możemy zrobić to nawet przez internet i bez wychodzenia z domu. Pożyczka ratalna na dowód jest dzisiaj coraz popularniejsza. Wynika to głównie z gwarantowanego przez nie komfortu, ale również wybierają je te osoby, które nie są w stanie całkowicie spełnić bardziej wyśrubowanych wymogów, na przykład dotyczących dostarczenia zaświadczenia o zarobkach.

Z pożyczek na dowód skorzystamy nie tylko w firmach pożyczkowych, które najczęściej kojarzone są z takimi ofertami, ale również w bankach. Jakie wymogi musimy wówczas spełnić, by doładować swój portfel dodatkową gotówką?

Pożyczka na dowód, czyli jaka?

Oczywiście, podstawowym dokumentem, którego będziemy potrzebowali do pożyczki gotówkowej tego rodzaju, jest dowód osobisty. To on jest dokumentem pozwalającym na identyfikację pożyczkobiorcy. Oczywiście, dowód powinien być ważny. Gdy jego data ważności już się zakończyła, wtedy wniosek o pożyczkę będzie odrzucony.

Pożyczka na dowód to pożyczka na oświadczenie, czyli nie musimy dostarczać żadnych dokumentów potwierdzających nasze dochody. To duże udogodnienie, ponieważ czasami ich zdobycie zajmuje kilka dni. Ponadto nie każdy z nas osiąga regularne dochody z tytułu umowy o pracę, dlatego pożyczki na dowód chętnie wybierane są też przez osoby pracując na umowy cywilnoprawne, mające własny biznes. We wniosku zaznaczamy wtedy, jakie jest nasze źródło dochodów.

Ponadto bardzo ważnym warunkiem do spełnienia przy pożyczce na dowód jest pozytywna historia kredytowa w bazach takich jak BIK czy BIG. Gdy w przeszłości spłacaliśmy pożyczki i kredyty na czas, wówczas nie będziemy mieli żadnych trudności z otrzymaniem środków. W przeciwnym przypadku albo nie otrzymamy pożyczki w ogóle, albo będzie ona opiewała na mniejszą sumę niż wnioskowana.

Gdzie po pożyczkę na dowód?

Jeżeli potrzebujesz szybkiej pożyczki na dowód, w takim przypadku możesz zarówno skorzystać z usług firm pozabankowych, jak i z banków, które także przygotowały taką ofertę dla klientów. Do dyspozycji mamy wiele propozycji – warto zapoznać się z różnymi z nich.

W bankach pożyczki na dowód oferowane są na takich zasadach, jak wyszczególnione powyżej. Pozytywna historia kredytowa jest tu kluczowa, a jeżeli nie mamy jej w ogóle, na przykład nigdy nie zaciągaliśmy pożyczki czy kredytu, możemy jednak spotkać się z odmową.

W firmach pożyczkowych możemy otrzymać zarówno chwilówkę, jak i pożyczkę ratalną. Gdy potrzebujemy większej sumy, w takim przypadku lepsza będzie pożyczka ratalna, ponieważ wtedy zadłużenie możemy rozłożyć na dogodne w spłacie raty. Firmy pożyczkowe pozwalają też na łatwe wzięcie pożyczki na dowód. Wniosek możemy złożyć całkowicie przez internet – w ten sposób środki otrzymamy błyskawicznie.

Gdy potrzebujesz szybkiej pożyczki on-line, zapraszamy do Aasa Polska – z nami szybko podreperujesz swój budżet!

Ten wpis znajduje się w kategorii