Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka pozabankowa – kiedy warto wziąć?

Pożyczka pozabankowa – kiedy warto wziąć?

Najczęściej pożyczki pozabankowe omijamy, gdy możemy skorzystać z oferty w banku. Często kojarzymy je z niebezpiecznymi usługami, które związane są z bardzo wysokimi kosztami. Jednak obecnie wizerunek firm pożyczkowych poprawia się i mają one coraz więcej klientów. Czy w związku z tym pożyczka pozabankowa to nadal ostateczność ?

Pożyczki pozabankowe przede wszystkim cechuje lepsza dostępność. Aktualnie coraz więcej firm pożyczkowych wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom klientów i oferuje też pożyczki internetowe, które możemy wziąć bez wychodzenia z domu. To duże udogodnienie dla tych, którzy potrzebują pieniędzy od zaraz.

Zwiększa się też kwota, którą możemy pożyczyć pozabankowo. Jeszcze kilka lat temu maksymalne sumy dla nowych klientów oscylowały wokoło 1 000 złotych. Teraz są już kilkukrotnie wyższe, a często możemy pożyczyć też pięciocyfrową sumę bez żadnych skomplikowanych formalności.

Kiedy warto zdecydować się na pożyczkę pozabankową?

Firmy pożyczkowe kierują swoje usługi przede wszystkim do klientów potrzebujących szybkiego zastrzyku gotówki. W przeciwieństwie do banków pieniądze możemy otrzymać w znacznie krótszym czasie – nawet tego samego dnia. Taki termin też możliwy jest w bankach, niemniej jednak musimy udać się do placówki osobiście.

Dzięki pożyczkom pozabankowym pożyczymy przeważnie mniejsze sumy – gdy chodzi o chwilówki, to zwykle suma do 2 000 lub 3 000 złotych na okres do 30-60 dni. Jeśli będziemy potrzebować wyższej sumy, możemy zdecydować się na pożyczki ratalne pozabankowe, które możemy zaciągnąć już na kilka lat. Wtedy maksymalna wysokość pożyczki dochodzi nawet do 10 000 złotych. jesienna-pozyczka

Pożyczki pozabankowe są chętnie wybierane także przez te osoby, które nie spełniają całkowicie wszystkich wymogów banków. Dotyczy to przykładowo zdolności kredytowej, formy zarobków czy wiarygodności kredytowej. Warto jednak wskazać, że nie wszędzie możliwa jest pożyczka bez BIK czy pożyczka dla osób bezrobotnych – tutaj wszystko zależne jest już od wymogów firmy pożyczkowej.

Jak wziąć dobrą pożyczkę pozabankową?

Gdy będziemy chcieli skorzystać z usług firm pożyczkowych, pamiętajmy o tym, aby dobrze prześwietlić je przed skorzystaniem z oferty. Wynika to głównie z faktu, że nie każdy pożyczkodawca jest godny zaufania. Niestety, zdarzają się firmy pożyczkowe nakierowane na oszustwa, które stosują niezgodne z prawem zapisy w umowach, nie informują klientów o wszystkich kwestiach.

Informacje o rzetelności firm pożyczkowych znajdziemy bardzo łatwo w internecie. Możemy wejść na stronę KNF, aby sprawdzić, czy wybrana przez nas firma nie znajduje się na liście ostrzeżeń. Także opinie znajdziemy na licznych forach czy w porównywarkach i rankingach pożyczek. To pozwoli nam wyselekcjonowanie takiej oferty, która będzie bezpieczna.

Gdy potrzebujesz szybkiej pożyczki na swoje wydatki, zapraszamy do skorzystania z naszych usług w Aasa Polska. Dla klientów przygotowaliśmy szybką pożyczkę w kwocie do 10 000 złotych na okres do 24 miesięcy. Teraz można wziąć ją całkowicie przez internet – zapraszamy do złożenia wniosku!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.