Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Pożyczka – czy warto brać ją od pośrednika?

Pożyczka – czy warto brać ją od pośrednika?

Gdy poszukujemy dobrej pożyczki, możemy udać się do pośrednika, czyli doradcy finansowego, który zajmuje się doradzaniem w doborze najlepszych produktów finansowych. Zwykle doradców kojarzymy z zaciąganiem kredytów hipotecznych, ale również taki specjalista będzie mógł poradzić nam w doborze pożyczek gotówkowych. Czy warto skorzystać z jego usług?

Pośrednicy działają obecnie na terenie całego kraju. Najczęściej mają własne biura, w których oferują swoje usługi, ale niektórzy dojeżdżają również do klientów, na przykład do domu czy do pracy. Pośrednicy finansowi działają podobnie jak agenci ubezpieczeniowi. Współpracują z wieloma bankami i firmami pożyczkowymi i na podstawie ich ofert są w stanie zaproponować klientowi taką, która będzie mogła spełnić jego oczekiwania.

Oczywiście, od razu pojawia się pytanie – czy pośrednik jest osobą godną zaufania? Czy poleci nam rzeczywiście najlepszą ofertę, a nie taką, na której najwięcej zarobki? Czy nie zatai przed nami ważnych informacji związanych z pożyczką lub innym produktem finansowym? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

W czym pomoże pośrednik?

Usługi pośrednika przede wszystkim pozwalają jego klientowi na zapoznanie się z rożnymi ofertami finansowymi, na przykład pożyczkami gotówkowymi. Pośrednik na podstawie przekazanych mu informacji dotyczących oczekiwań klienta będzie mógł zaproponować najczęściej kilka najlepszych ofert, które będą mogły je spełnić.

Pośrednik zajmie się również kwestiami formalnymi związanymi z uzyskaniem pożyczki czy kredytu. Przeprowadzi badanie zdolności kredytowej, aby dowiedzieć się, z jakiej oferty będzie można skorzystać. Również przygotuje wniosek za klienta oraz przekaże go do wyselekcjonowanych instytucji. Nie musi być to jeden wniosek, ale może być to również kilka wniosków, aby dowiedzieć się, gdzie skorzystanie z oferty będzie możliwe.

Czy mogę zaufać pośrednikowi?

Doradcy pośredniczącemu między klientem a bankiem lub firmą pożyczkową możemy zaufać, ale tylko wtedy, gdy wybierzemy osobę, która w tej dziedzinie jest rzetelna, ma pozytywne opinie, jest poważana. Obecnie doradcą może zostać praktycznie każdy, co powoduje, że pracę podejmują również osoby bez szerokiej wiedzy w tej dziedzinie.

Warto więc zapytać znajomych, czy mogą polecić jakiegoś pośrednika, który zna się na rzeczy. Opinie możemy znaleźć również przez internet.

Czy usługi pośrednika są darmowe?

Najczęściej tak, nie musimy płacić niczego za doradztwo, nawet jeżeli z danej oferty nie skorzystamy. Wynika to z faktu, że pośrednik zarabia prowizję od udzielonych pożyczek czy od sprzedaży innych produktów finansowych. W związku z tym klienci nie muszą ponosić wtedy żadnych dodatkowych kosztów.

Z drugiej strony pojawia się jednak obawa, że pośrednik nie będzie na tyle rzetelny, że poleci nam najlepszą ofertę, ale taką, która będzie dla niego najbardziej korzystna. Dlatego doradcom nie powinniśmy ufać na sto procent i zawsze samemu zagłębić się w zaproponowane oferty i porównać je ze sobą – w końcu ostateczna decyzja zawsze zależy od nas.

Ten wpis znajduje się w kategorii