Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

3 porady, które pomogą Ci prowadzić budżet

3 porady, które pomogą Ci prowadzić budżet

Zarządzanie własnymi finansami to bardzo przydatna umiejętność. Dzięki niej możemy odkładać pieniądze na przyszłość, nie musimy brać pożyczek, ponieważ prawdopodobieństwo sytuacji, w której nagle zabraknie nam pieniędzy, jest niskie. Jeśli nie masz jeszcze własnego budżetu domowego, sprawdź razem z nami 3 porady, które pomogą ci w jego zaplanowaniu i realizacji!

Budżet domowy to nic innego jak plan naszych finansów domowych. dzięki niemu jesteśmy w stanie zaplanować nasze wydatki tak, aby nie były one nadmiernym obciążeniem dla całej rodziny. Możemy też łatwiej zarządzać wpływami – wydawać je na to, na co należy, a nie na to, czego tak naprawdę nie musimy kupować. Wraz z dobrze rozplanowanym budżetem domowym jesteśmy w stanie zweryfikować nasze decyzje i lepiej gospodarować pieniędzmi. Jak zacząć tworzenie budżetu tego rodzaju?

Wybierz najlepszą metodę prowadzenia budżetu domowego

Często korzystasz ze swojego smartfona? W takim przypadku warto poszukać aplikacji, z którymi można łatwo planować budżet i kontrolować wydatki. A może spędzasz więcej czasu przy komputerze? W takiej sytuacji lepiej poszukać programu komputerowego albo przygotować tabelę w arkuszu kalkulacyjnym.

Oczywiście, możemy również wybrać sprawdzoną metodę planowania budżetu na kartce czy w kalendarzu. Możemy zrobić to też z wykorzystaniem dostępnych do pobrania z sieci specjalnych szablonów.

Warto zapoznać się z różnymi metodami prowadzenia budżetu domowego, ponieważ wtedy będziemy mogli dobrać taką, która będzie dla nas najkorzystniejsza i pozwoli nam na łatwiejsze trzymanie budżetu w ryzach. jesienna-pozyczka

Zacznij zbierać rachunki i zapisywać wydatki

Zwykle nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużo pieniędzy przecieka nam przez palce, dopóki nie zaczniemy zapisywać wszystkich z naszych wydatków. Warto więc zabrać się za to jeszcze zanim zaplanujemy nasz budżet domowy. Zbierajmy rachunki i zapisujmy te wydatki, które już ponieśliśmy.

Najlepiej, aby podzielić nasze wydatki na kilka kategorii, na przykład na te związane z utrzymaniem naszego domu i rachunkami, wydatki na jedzenie, na kosmetyki, ubrania, rozrywki, samochód. W ten sposób będziemy mogli dowiedzieć się, ile pieniędzy wydajemy na poszczególne z tych kategorii, a tym samym uda nam się wyeliminować te koszty, które są zbyt wysokie lub niepotrzebne.

Regularne oszczędzanie każdego miesiąca

Warto również rozpocząć program kompleksowego oszczędzania – możemy oszczędzać nawet wtedy, gdy zarabiamy niewiele. Najważniejsze to wyznaczenie sobie realnego celu oszczędnościowego i żelazna konsekwencja, aby każdego miesiąca odkładać na konto albo do skarbonki odpowiednią sumę.

Nie musimy wcale przeznaczać na wysokiej kwoty na oszczędności – może być to zaledwie 5% czy 10% naszych zarobków. Najważniejsze, aby nawet po odłożeniu oszczędności zostało nam trochę pieniędzy do dyspozycji na te niespodziewane wydatki, które mogą przydarzyć się każdemu. Wtedy zamiast zaciągania pożyczki będziemy mogli po prostu wykorzystać nasze oszczędności i nie będziemy musieli ponosić wysokich kosztów.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.