Czy korzystać z bankowości mobilnej?
3 min czytaniaDzisiaj telefon komórkowy ma każdy z nas. Wyposażony jest on w wiele aplikacji, które ułatwiają nam wykonywanie wielu czynności. Wśród tych aplikacji znajdują się także te, które umożliwiają wykonywanie operacji bankowych szybko i sprawnie.
Takie bankowanie przy użyciu telefonu znalazło zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Warto więc przyjrzeć się bliżej mobilnym transakcjom i rozważyć wszystkie za i przeciw.
Każdy bank swoim klientom daje możliwość korzystania zarówno z internetowego konta bankowego, ale także aplikacji mobilnej, która pozwala na szybki dostęp do konta także przy użyciu telefonu komórkowego, z którym dzisiaj nie rozstaje się praktycznie nikt. Dzięki temu możemy wykonywać transakcje o każdej porze dnia i nocy i zawsze wiemy, ile mamy na koncie. Bankowanie telefonem ma jednak także minusy. Trzeba bowiem odpowiednio dbać o bezpieczeństwo takich operacji.
Korzyści płynące z bankowania przez telefon
Zwolenników aplikacji mobilnych nie brakuje. Podkreślają oni, że najważniejszy jest dla nich stały dostęp do swoich środków. Z pomocą telefonu udało się to z powodzeniem uzyskać. W szybki i prosty sposób można wejść na swoje konto i dysponować swoimi funduszami. Oprócz tego możemy w swobodny sposób płacić telefonem za zakupy, a także rachunki. Nie wiąże się to więc z żadnymi skomplikowanymi procedurami. Wszystkie aplikacje mobilne są dodatkowo łatwe w obsłudze, dlatego też poradzi sobie zarówno osoba młodsza jak i starsza. Za pośrednictwem aplikacji w telefonie banki oferują także swoim klientom możliwość zaciągnięcia pożyczki na dowolny cel, a nawet złożenie wniosku o przyznanie kredytu. Aplikacje mobilne ciągle się rozwijają, dlatego też z pewnością zaskoczą nas jeszcze nie jedną nowinką.
Kilka słów o bezpieczeństwie
Przeciwnicy bankowania przez telefon podkreślają, że wiąże się to z wieloma zagrożeniami. Przede wszystkim pojawia się problem, gdy ktoś ukradnie nam telefon. Jeżeli nie mamy żadnych dodatkowych zabezpieczeń zainstalowanych na urządzeniu, to z pewnością złodziej będzie miał łatwy dostęp także do naszego konta. Dzisiaj złodzieje są wyspecjalizowaniu w tym kierunku, dlatego też przy użyciu odpowiednich programów, mogą nam sczytać dane z telefonu.
Aby bankowanie telefonem było rzeczywiście bezpieczne, trzeba zabezpieczyć telefon przed włamaniem i instalować aplikacje tylko ze znanych źródeł. Dotyczy to przede wszystkim aplikacji bankowych. Trzeba również dokładnie sprawdzać nazwę strony internetowej banku, kiedy logujemy się na konto przez telefon.
Oprócz tego należy pamiętać, aby nie logować się na konto przy użyciu sieci publicznych. Tam czyha bowiem na nas najwięcej złodziei. Sam telefon także możemy odpowiednio zabezpieczyć przed sczytaniem danych, gdyż istnieje specjalnie przeznaczone do tego etui. Koniecznie trzeba zainstalować także program antywirusowy na telefonie. Jeśli zastosujemy się do powyższych wskazówek, to bankowanie telefonem będzie bezpieczne, a my będziemy mogli cieszyć się możliwościami, jakie dają nam aplikacje do tego przeznaczone.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej