Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak sfinansować koszty wesela? Podpowiadamy!

Jak sfinansować koszty wesela? Podpowiadamy!

Ślub i wesel to bardzo kosztowne przedsięwzięcia. Nie zawsze posiada się odpowiednio duże środki finansowe w formie gotówki, które można przeznaczyć na zrealizowanie wesela i ślubu.

Wówczas można zdecydować się na uzyskanie środków finansowych od rodziny jak też można postawić na dodatkowe, zewnętrzne finansowanie na rynku finansowym.

Generalnie zaciąganie kredytów czy branie pożyczek na sfinansowanie ślubu, czy wesela powinno być przemyślane. Trzeba brać pod uwagę, że pożyczone pieniędzy trzeba będzie zwrócić co znów przekłada się na obciążenie budżetu domowego na określony czas. W wielu przypadkach na zaciąganie pożyczek czy kredytów z przeznaczeniem na organizację wesela, czy ślubu decydują się rodzice pary młodej. Jednak generalnie warto zawsze tak planować wesel oraz ślub by szukać różnego rodzaju oszczędności, które pozwalają na ograniczenie wydatków. Wówczas nawet w przypadku konieczności pożywania pieniędzy można zdecydować się na korzystne oferty w bankach czy firmach finansowych.

Wybór odpowiedniego finansowania

Generalnie przy realizowaniu wesela czy ślubu można decydować się na pożyczki, czy kredyty konsumenckie. Tego rodzaju produkty finansowe są w stanie oferować korzystne warunki w zakresie formalności, które trzeba spełnić by móc uzyskać finansowanie. Przy dobrej zdolności kredytowej oraz historii kredytowej wiele takich produktów można pozyskać na podstawie złożonego wniosku w bankach, w których posiada się rachunki bankowe. Pozwala to na uzyskanie w bardzo krótkim czasie finansowania. Kredyty konsumenckie pozwalają na pozyskanie nawet do dwudziestu tysięcy bez konieczności przedstawiania zabezpieczenia. Oczywiście znacznie łatwiej pozyskać takie kredyty przy posiadaniu żyrantów. Kredyty konsumenckie często oferowane są również na promocyjnych warunkach. Pozwalają one na zapewnienie korzystniejszych warunków spłacania kredytów. Niższe oprocentowanie czy inne koszty kredytowania pozwalają na uzyskanie niskich rat, które trzeba będzie regularnie spłacać.

Odpowiednie szacowanie możliwości spłaty

Gdy pozyskuje się pożyczki czy kredyty ważne jest decydowanie się na takie, które nie będą trudne w spłaceniu. Pozwala to na uniknięcie sytuacji, w której nie będzie się miało możliwości spłacenia kredytu. Warto odpowiednio szacować posiadanie dochody. Dotyczy to przede wszystkim stałych dochodów. Wówczas można odpowiednio dopasować do wysokości posiadanego dochodu raty kredytowe, które będzie się spłacało co miesiąc. jesienna-pozyczka

Oszczędności przy realizowaniu wesela

Realizując śluby i wesela można również decydować się na takie oferty firm zajmujących się obsługiwaniem wesel, które są tańsze. Oczywiście ważne jest by nie decydować się na firmy, które nie są w stanie spełnić podstawowych standardów. Jednak zawsze można decydować się na takie firmy, które oferują optymalne warunki współpracy, a jednocześnie są w stanie oferować dodatkowo korzystne warunki finansowe. Ważne w tym względzie bywa przejrzenie różnych ofert dostępnych na rynku w celu wybrania tych, które dostępne są na korzystniejszych warunkach.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.