Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Jak zaplanować świąteczny budżet?

Jak zaplanować świąteczny budżet?

Zbliża się wielkimi krokami najbardziej magiczny czas w roku. Czas, kiedy domy wypełnią się zapachem barszczu, choinki, śmiechem naszych najbliższych i czas, kiedy… galerie handlowe, bazary oraz wszystkie sklepy świata wypełnią się tłumami biegających ludzi. Prezenty!

Nowy łańcuch choinkowy, bo kot przegryzł stary! Motywacji, dla których biegamy po sklepach jest całe mnóstwo. Logiki w wydawaniu pieniędzy… już trochę mniej.

Jak więc przejąć kontrolę nad swoimi okołoświątecznymi wydatkami i cieszyć się spokojem, że w styczniu nasze finanse nie wywieszą białej flagi? Oto nasze pomysły! Gotowi?

Święta = prezenty. Zrób niespodziankę sobie i… nie zostawiaj ich na ostatnią chwilę

Któż z nas tego nie zna? Dzień przed Wigilią i panika! "Nie mam prezentów!”. Myślimy: „nic takiego, podskoczę do Empiku, kupię trochę książek i będzie dobrze. Książka to przecież zawsze dobry pomysł na prezent”. Wbiegamy do salonu lub księgarni i co się okazuje? Niestety nie jesteśmy tak rezolutni, jak nam się wydaje, a równie pomysłowych mistrzów filozofii „jeszcze mam czas, zdążę” nie brakuje. Nawet my – finansiści w tej materii mamy swoje małe grzechy za uszami.

Dlaczego nie warto zostawiać zakupów na ostatni moment?

Odpowiedź jest prosta i zawsze taka sama. Duże koszty, stracony czas i zmarnowane nerwy – czy tak ma wyglądać czas przedświąteczny? No właśnie! Lepiej przecież spędzić go na rodzinnym spacerze z psiakiem albo podczas robienia wypieków.

Koszty – niestety na chwilę przed Wigilią ceny lubią podskoczyć. Sprzedawcy wiedzą, że jesteśmy zdesperowani i nie będziemy teraz obracali każdej przysłowiowej pięciozłotówki w palcach przed wydaniem jej. Kupując wcześniej, płacimy za tę samą rzecz mniej i wydajemy pieniądze spokojniej. Oszczędność czysta jak pierwszy śnieg!

Czas – chcemy kupić każdemu bliskiemu coś wyjątkowego, a kupując w ostatniej chwili, niestety będziemy głównie wybierali spośród tego, czego nie kupili już inni. W związku z tym najprawdopodobniej rano biegamy po centrum handlowym, a popołudniem po centrum miasta lub odwrotnie. Ilość zmarnowanego czasu? Bezgraniczna! 

Nerwy – brak czasu, brak prezentów i… brak miejsc parkingowych. Taka sytuacja potrafi wyprowadzić z równowagi nawet człowieka równie pogodnego, co Święty Mikołaj. Zdecydowanie nie polecamy tych manewrów na kilka chwil przed Gwiazdką. Wtedy nasze miejsce jest przed kominkiem lub po prostu na kanapie.

Zostań gwiazdą finansów… przed pierwszą gwiazdką

Zaplanujmy budżet świąteczny zaczynając oczywiście od listy! Kiedy dzieci zaczynają pisać listy do Świętego Mikołaja, niech dla nas będzie to znak, że pora też coś napisać. Przede wszystkim listę wydatków i czas, który możemy poświęcić przygotowaniom.

Mając plan, poczujemy się spokojniej. Co ważne – będziemy też mógł na spokojnie przeanalizować, ile świąteczne przygotowania mogą nas kosztować.

Najpierw ustalmy, ile chcemy przeznaczyć na święta, a później podzielmy ten budżet, np.:

  • 40% to prezenty
  • 35% to kulinaria
  • 15% zakupy niespodziewane (ubrania zimowe, kosmetyki)
  • 5% to kwota dla nas (manicure, fryzjer, albo jakaś drobnostka)
  • 5% to rezerwa.

Podaruj sobie spokój!

Początek grudnia to doskonały czas, aby takie przygotowania rozpocząć. Jeżeli jednak nasze finanse nie prezentują się aż tak doskonale warto oszczędzić sobie jednej dużej pomyłki. Brzmi ona: „nie mam jeszcze pełnej kwoty, to poczekam, aż się uzbiera”. Czas świąteczny obfituje w mnóstwo niezapowiedzianych wydatków, dlatego plan uzbierania okrągłej kwoty teraz jest owszem wykonalny, ale równie osiągalny, co zdobycie K2. Na wrotkach.

Właśnie dlatego warto rozważyć wsparcie finansowe z zewnątrz, ale z bezpiecznego, sprawdzonego źródła. Takiego jak Aasa Polska S.A. Dzięki pożyczce on-line w kilka chwil uzyskamy dostęp do kwoty, którą będziemy mogli rozdysponować zgodnie z listą oraz planem. Takie rozwiązanie pomoże nam przeczekać przedświąteczny szalony czas zakupów i pozwoli mieć pełną kontrolę nad finansami. A pieniądze zwrócić w niedużych ratach.

Podaruj innym coś wyjątkowego

Mając więcej czasu na zakupy, z pewnością wybierzemy lepiej. Przypadkowa książka, skarpety w renifery albo nawet sprzęt kuchenny – to gwiazdkowe evergreeny. Wykażmy się kreatywnością w tym roku! Wybierzmy się na pchli targ albo przejrzymy zagraniczne sklepy internetowe, portale z ofertami. Unikalna płyta winylowa, plakat filmowy z autografem gwiazdy, ulubiona książka wydana w roku jego urodzenia.

Jeżeli chodzi o prezenty, panują dwie zasady – pierwsza: prezent musi być pięknie zapakowany (czas – pamiętajmy o tym) i druga: idealny prezent to taki o którym obdarowany marzy, ale którego sam sobie by nie kupił. 

Zaplanować świąteczne wydatki to naprawdę duże wyzwanie, ale wcale nie oznacza to, że jest ono niemożliwe do wykonania. Wystarczy odrobina dyscypliny, pomoc z zewnątrz i już… tegoroczne święta będą ciche i spokojne. W końcu!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.