Zastosuj te rady, a nie zabraknie Ci pieniędzy!

Zastosuj te rady, a nie zabraknie Ci pieniędzy!

Pracujemy po to, aby mieć pieniądze. A pieniądze, jak mawia mądrość życiowa, są tym, co z nimi zrobimy. Dzisiejszy artykuł dedykujemy więc tym, którym pomysłów na to, co zrobić ze swoimi finansami bynajmniej nie brakuje.

Bądźmy szczerzy – nawet osoby najbardziej zdyscyplinowane budżetowo uśmiechają się na widok wypłaty na koncie. Pieniądze dają spokój i zawsze dobrze je mieć. Co zatem zrobić, aby ich nie brakowało i przede wszystkim jak nie dopuścić do sytuacji, w której możemy stanąć pod finansowym murem?

Przygotowaliśmy kilka twardych faktów o pieniądzach dla tych, którzy lubią traktować je… lekko. 

Podejdźmy powoli do życia w stylu „fast”

Żyjemy w szybkich czasach. I ma to swoje dobre strony, Internet umożliwia szybką oraz bezpośrednią, bo przy pomocy video, komunikację z osobami, które są nawet na drugiej stronie globu. Podróż do Londynu z Warszawy czy Poznania nie trwa już 2 dni, ale 3,5 godziny. Szybciej też zmieniamy pracę, mieszkania. Dzisiaj już nikt nie czeka, aż zwolni się budka telefoniczna! Dzisiaj wszyscy mamy telefony w kieszeni. Szybkość życia ma swoje pozytywy!

Ma też niestety swoje gorsze oblicze. Nie naprawiamy już ubrań – zamiast tego kupujemy nowe. Młode pokolenie z pewnością nawet nie kojarzy już słowa „repasacja”, za to z pewnością skojarzy pojęcie „fast fashion”. Kuszące promocje, nowe kolekcje, a do tego bogata oferta rzeczy do wnętrz… to wszystko kusi. Kusi przede wszystkim tym, że są to rzeczy małe, będące w zasięgu naszych możliwości. Jeden t-shirt, dwa kubeczki, do tego szybki lunch i kawa na drogę. Tu 30 zł, tam 30 zł i nagle okazuje się, że na małe rzeczy wydaliśmy nawet 150 zł! A przecież takie spontaniczne małe zakupy nie zdarzają się RAZ w miesiącu! Nie namawiamy Was do cerowania skarpet i chodzenia po mieście z menażką, jakkolwiek zachęcamy do uważnego i wolniejszego przyjrzenia się swoim szybkim zakupom. Małe kaprysy lubią generować finalnie niemałe koszty. Jeżeli więc często wydajemy pieniądze na drobne rzeczy – to pierwszy znak, aby przyjrzeć się swoim finansom.

Rachunki zawsze mają pierwszeństwo! Niestety.

Pamiętajmy o tym, aby pilnować priorytetów. Czynsz, opłaty za prąd, gaz, telefon, Internet itp. Zawsze są najważniejsze. Każda osoba, która trzyma swoje finanse w ryzach, nawet nie zastanawia się nad tymi opłatami. Sytuacja zawsze wygląda tak samo. Wypłata lub przelew pojawia się na koncie – od razu płacone są rachunki i pozostała kwota może zostać rozdysponowana zgodnie z potrzebami, tudzież marzeniami. 

Jest to wiedza, której nikogo nie trzeba uczyć, wszyscy rozumiemy, że jako dorośli ludzie mamy obowiązki, do których należą też opłaty. Nie należą one do rzeczy miłych, dlatego najwygodniej jest robić je szybko, od razu i zapomnieć o nich na miesiąc. 

Małe wydatki – pomarańczowe światło!

Kiedy przestaje nam wystarczać na te najważniejsze opłaty, wtedy zdecydowanie warto nie tylko przyjrzeć się swoim finansom i temu, na co wydajemy dokładnie nasze pieniądze. Pomocne może być w tym prześledzenie wydatków na naszym koncie lub po prostu – skrupulatne notowanie ich na kartce.

Słoiczek kremu to przecież tylko 30 zł, a to żadna oszczędność, skoro koszty wynajmu mieszkania, rachunków itp. to prawie tysiąc. Co ma 30 zł do tysiąca?! Otóż ma! Jeśli pozwolimy sobie na zakup 10 takich słoiczków to już otrzymujemy blisko 33% naszych „większych wydatków”. To właśnie tym najmniejszym kwotom powinniśmy przyglądać się najbardziej – może się okazać, że to na nie wydajemy większość naszego miesięcznego budżetu.

Warto też zwracać uwagę, czy nie kupujemy rzeczy, które już posiadamy. Piąta para butów? To jeszcze nic strasznego, ale dwudziesta lub trzydziesta? Każdy z nas zna taką osobę, której szafa się nie domyka od nadmiaru ubrań i butów…

Kiedy są problemy – pożyczamy i wychodzimy na prostą!

No dobra. Zdarzyło się. Poniosło nas i przez pewien czas żyliśmy ponad stan i teraz próbujemy zorganizować fundusze. Co zrobić, jeśli brakuje nam pieniędzy?

 Przede wszystkim – nie panikować. Istnieją sposoby, aby znaleźć dofinansowanie z zewnętrznego źródła. Pożyczka on-line z bezpiecznego źródła jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Można skorzystać np. z oferty Aasa Polska, dzięki której od razu pozbędziemy się tak zwanego „ogona" i swoje zadłużenie rozłożymy na wygodne raty. Nasza firma to polski oddział dużej skandynawskiej firmy, więc oferujemy kredyty na klarownych zasadach – tutaj wszystko jest jasne od początku! A to daje coś bezcennego – spokojny sen! I możliwość dalszego marzenia. :)

Miło jest mieć pieniądze i fajnie zrobić sobie prezent. Właśnie – prezent, a nie prezenty! Liczba pojedyncza nie jest tu przypadkowa. Miejmy oko na swoją kieszeń i na wszelki wypadek pamiętajmy, jak poradzić sobie w sytuacji, gdybyśmy na chwilę stracili ją z oczu. 

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Administratorem danych osobowych jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa, tel. 22 460 03 00, info@aasapolska.pl. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@aasapolska.pl Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej.

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 9000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 60 miesięcy wynosi 35,79%. Rata miesięczna od 302,03 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 8962,86 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 4912,86 zł, prowizja 4050 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 17962,86 zł. Stan na dzień 18.07. 2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 1400 zł.                                                                                                                                                                

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7700 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 60 miesięcy wynosi 35,79%. Rata miesięczna od 258,41 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7668,17 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 4203,17 zł, prowizja 3465 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 15368,17 zł. Stan na dzień 18.07.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 1400 zł.      

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.