Jak zarabiać i jednocześnie studiować?

Jak zarabiać i jednocześnie studiować?

STUDENT – to słowo wywołuje jednoznaczne konotacje. Czasy się zmieniają, powstają nowe kierunki studiów, akademiki są coraz bardziej komfortowe, a nawet panie w dziekanacie zaczęły się częściej uśmiechać. Jedno jednak jest niezmienne – brać studencka ciągle kojarzy nam się z luźnym podejściem do życia przy jednoczesnym ograniczonym budżecie domowym.

Czy słusznie? Czy te skojarzenia powinniśmy zweryfikować?

Dzisiaj przeegzaminujemy temat finansów studenta.

Zupki chińskie i kolokwia z budżetu – to też są cenne lekcje!

Każdy z nas, kto studiował dziennie i poza domem (czytaj: opiekuńczym okiem mamy, babci) wie, że zupkę chińską można przygotować na co najmniej piętnaście sposobów. A to tylko jeden z przykładów studenckiej kreatywności.

Finansiści z Aasa Polska S.A. podkreślają, że pierwsze tego typu doświadczenia w okresie uczenia się finansowej niezależności i gospodarowania posiadanym budżetem są bardzo… pozytywne! wiosenna-pozyczka

Przyjrzyjmy się im!

Elastyczność finansowa? Tego nie nauczy Cię żadna uczelnia!

Każdego dnia studenci zdobywają cenną wiedzę… nie tylko akademicką! Dla wielu osób rozpoczęcie nauki na uczelni wyższej to też rozpoczęcie życia „na swoim”. Nie każdy ma rodziców milionerów, a nawet możemy powiedzieć, że większość żaków ich nie ma, dlatego tak ważna okazuje się cecha, która później przyda się nam w całym życiu. Finansowa elastyczność.

Przejęci rozpoczynającymi się studiami, poznawanymi osobami, a nierzadko nowym miastem studenci nawet nie zauważają, jak zdają egzamin z finansowej dojrzałości. Student często staje w obliczu braku środków, zaczyna wykazywać się kreatywnością. Zaskakującą i bardzo pozytywną kreatywnością!

Co robi student, który potrzebuje kasy? Łowi ją w sieci!

W popularnych portalach ogłoszeniowych znajdziemy wiele studenckich ofert wynoszenia śmieci czy wyprowadzania psów – słowem wszystkiego, co nie wymaga szczególnych kompetencji, zajmuje relatywnie mało czasu (tego akurat nie ma żaden student) i jest płatne „od ręki”.

Dzięki temu student szybko uczy się, że w świecie pieniędzy zawsze warto szukać dodatkowego, alternatywnego źródła finansowania.

>>> PAMIĘTAJMY! wiosenna-pozyczka

Zawsze warto mieć zapasowe „koło ratunkowo–finansowe”. W dorosłym życiu raczej nie będziemy reperowali już domowego budżetu wyprowadzaniem psów sąsiadki, dlatego gdy rozpoczynamy już normalną pracę, warto rozważyć wybór partnera finansowego. Przykładem takiego „koła ratunkowego” jest właśnie Aasa Polska S.A. – transparentne koszty, bardzo wygodne raty, oferta indywidualnie dopasowana do bieżących potrzeb i możliwości. Nic dziwnego, że Aasa Polska S.A. jest partnerem wielu domowych budżetów w Polsce.

Student zawodowy! Czyli czy i jak dorabiają studenci?

Studia dzienne nie sprzyjają pracy, jednak dynamicznie zmieniający się rynek coraz bardziej elastycznie reaguje na możliwości czasowe młodych osób. W jaki sposób?

-> praca zdalna

Dzisiaj, w czasach, kiedy niemal wszyscy korzystamy z mobilnych urządzeń, coraz częściej pracujemy tam, gdzie aktualnie jesteśmy, a niekoniecznie w biurze czy siedzibie firmy.

Pracodawcy z dużych międzynarodowych korporacji szukają przede wszystkim kreatywnych ludzi, którzy dobrze znają języki obce. Miejsce wykonywania ich pracy jest często drugorzędne – liczy się jakość pracy, a nie miejsce jej wykonywania.

-> praca w Polsce, ale dla drugiej półkuli ziemskiej

Coraz więcej międzynarodowych firm otwiera swoje biura w Polsce. Spora część z nich pracuje w innej strefie czasowej i szuka osób dyspozycyjnych głównie późnymi wieczorami, czyli wtedy, kiedy student i tak nie śpi.

Taki rodzaj pracy bywa nieco uporczywy, jednak daje w zamian coś bezcennego! Uczy młodego człowieka standardów pracy w globalnej korporacji.

-> praca zmianowa

Kluby, puby i restauracje to naturalne miejsce pracy każdego studenta, jakkolwiek coraz częściej wybierane są przez studentów tak zwane sieciówki. Dlaczego? Ścieżka rozwoju w miejscach takich jak na przykład popularna sieć kawiarni jest bardzo jasno określona. To właśnie tu czas studiów i pracy w trybie zmianowym jest wartościowym okresem zdobywania doświadczenia, poznawania marki, które jest nieocenione w pracy na szczeblach kierowniczych.

Żarty się skończyły, zaczęła się dobra passa

Kiedyś w akademikach powtarzano dowcip: „z pamiętnika studenta. Poniedziałek – jestem głodny. Wtorek – jestem głodny. Środa – jestem głodny. Czwartek – jestem głodny. Piątek – STYPENDIUM!!! Sobota – niczego nie pamiętam. Niedziela – jestem głodny”. Wydaje się jednak, że to już przeszłość. Z jednego tylko powodu. Właśnie teraz jest czas studentów!

Rynek pracy się zmienia. Przestaje już być rynkiem produktów, a staje się rynkiem usług i potrzebuje przede wszystkim kreatywności oraz zaangażowania, a tego nie można odmówić studentom. Studenci! Do książek i do pracy! Okres studencki to nie tylko czas zabawy, ale również nauki tego, jak zarządzać własnym budżetem w dorosłym życiu!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.