W związku z decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydaną w dniu 19 września 2019 r. nr DOZIK-4/2019 Aasa Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie informuje, że stosowała praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów polegającą na nieobniżaniu w przypadku przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego całkowitego kosztu kredytu o koszty opłaty przygotowawczej, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy, co jest niezgodne z art. 49 ust. 1 ustawy o kredycie konsumenckim (tekst jedn.: Dz.U. z 2018 r. poz. 993 ze zm.) oraz godzi w zbiorowe interesy konsumentów. Decyzja Prezesa UOKiK nr DOZIK-4/2019 z dnia 19 września 2019 r. dostępna jest pod adresem www.uokik.gov.pl

Płatności zbliżeniowe – o tym warto pamiętać!

Płatności zbliżeniowe – o tym warto pamiętać!

Żyjemy bardzo szybko i to tempo ciągle rośnie. Rozwój i dostępność tanich lotów sprawiły, że możemy zjeść obiad w Londynie, a kolację w Krakowie i taka sytuacja na nikim nie zrobi już wrażenia. W zaledwie 4 godziny możemy przebyć drogę, która jeszcze kilkanaście lat temu zajmowała nam 2 dni!

Szybciej też niż nasi rodzice rezygnujemy z pracy i zmieniamy ją na nową. Ma to związek z bardzo dynamicznym rozwojem rynku zawodowego oraz… pojawianiem się nowych zawodów, na które rośnie zapotrzebowanie. Przykład? Zawodowy youtuber. Kto mógłby przewidzieć jeszcze kilka lat temu, że osoby amatorsko tworzące filmy w tym popularnym serwisie odniosą taki sukces?

Szybkość wpływa również na świat finansów – a najlepszym przykładem na to są błyskawiczne płatności.  Kartę bezstykową zna każdy z nas, niczym nie różni się ona od kart, których używamy od lat – nowością są jednak natychmiastowe, zbliżeniowe płatności przez telefon. Dzięki urządzeniom typu SMART jak smartfon wystarczy włączyć odpowiednią aplikację, NFC i… gotowe! Tradycyjną kartę możemy zostawić w domu.

To oczywiste i niepodlegające dyskusji – tego typu płatności są wygodne. Mało tego! Płacenie kartą bezstykową jest niezwykle doceniane przez wszystkich stojących za nami w kolejkach, bo przy zakupach do 50 zł szybko możemy sfinalizować należność, nie wpisując PINu. Jednak czy „kolejkowy altruizm” może wpłynąć niekorzystnie na nasze finanse? Mamy dla Was złą wiadomość - niestety tak! Na co musimy uważać, płacąc zbliżeniowo?

  1. SZYBKIE ZAKUPY RÓBMY WOLNIEJ!

 

Pierwszą i podstawową kwestią, na którą zwracają uwagę eksperci z Aasa Polska S.A., jest konieczność kontroli naszych środków, którą łatwo jest utracić, wybierając zbliżeniową formę płatności.

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że najprościej wydaje się te pieniądze, których się… nie widzi! Mając w portfelu określoną kwotę do zagospodarowania, na bieżąco w trakcie zakupów kontrolujemy ubywające środki. Korzystając z karty zbliżeniowej lub płacąc „przez telefon” nie tylko naszych finansów nie monitorujemy. Robiąc zakupy szybciej paradoksalnie mamy na nie więcej czasu. A czas podczas zakupów, oznacza więcej wydanych pieniędzy. Szybko, dużo i bez kontroli – takich zakupów nie róbmy, a do takiego wydawania pieniędzy się nie przyzwyczajajmy!

RADA 1 – Płacąc zbliżeniowo, zachowajmy rozsądek i kupujmy tylko to, po co przyszliśmy do sklepu! Nawet wirtualne pieniądze to ciągle realne wydatki. Nasze wydatki!

  1. UWAGA WEEKEND! UWAGA NA MAŁE KWOTY!

 Druga sprawa jest już mniej oczywista, jednak znana doskonale wszystkim, którzy korzystają z szybkich płatności.

W przypadku posługiwania się kartą zbliżeniową lub płacąc przy użyciu telefony, pieniądze mogą być pobierane z naszego konta po kilku dniach. To może doprowadzić do powstania debetu na koncie, które tej możliwości nie ma. Brzmi absurdalnie? Tak, jednak to prawda! Debet na koncie niedebetowym oznacza zazwyczaj jedno – wysokie oprocentowanie!

Najczęściej do takich sytuacji dochodzi podczas weekendów, kiedy my mamy tendencję do folgowania sobie po całym tygodniu pracy. Wyjście do kina, duża paczka popcornu, a później wyjście ze znajomymi i płacenie za wszystko kartą zbliżeniową. Brzmi znajomi? Mało tego – podczas weekendu często sprawiamy sobie małe przyjemności właśnie do kwoty 50 zł. Bilety na seans filmowy? Tacosy? Kawa z ciastkiem? Książka, na premierę której czekaliśmy? Za wszystko zapłacimy zbliżeniowo i jednocześnie nie będziemy mieli wyrzutów sumienia – przecież to nie są gigantyczne wydatki. Pojedynczo nie, ale w sumie? I właśnie wtedy po kilku dniach sprawdzając stan konta, możemy mieć… mały stan przedzawałowy.

RADA 2 – Starajmy się nie doprowadzić do sytuacji, w której na naszym koncie pojawia się kwota ujemna. Jednak, kiedy już się tak stało, a kwota ta jest większa, niż się spodziewaliśmy, uregulujmy ją najszybciej jak to możliwe! Tu z pomocą przychodzi oferta firm udzielających szybkich oraz transparentnych pożyczek on-line takich jak właśnie Aasa Polska S.A., które umożliwiają spłałtę nawet do 24 miesięcy. Szybkie dofinansowanie przywróci nam stabilizację finansową i kontrolę nad stanem konta. 

  1. NADCHODZĄ ZMIANY – PORA NA RACJONALNE KORZYSTANIE Z KART ZBLIŻENIOWYCH

Doradcy finansowi z Aasa Polska S.A. informują, że jeszcze w 2018 roku planowane jest zwiększenie limitu przy płatnościach zbliżeniowych do 100 złotych! Co to oznacza dla nas? Przede wszystkim jeszcze więcej czyhających na nas pokus. Kolacja ze znajomymi – zamówimy więcej jedzenia! Kwiaty dla naszej partnerki – po co się ograniczać, kupmy dwa razy większy bukiet!

RADA 3 – Zacznijmy korzystać z kart zbliżeniowych, których wygodna nie podlega dyskusji, w sposób dojrzały i odpowiedzialny. Pieniądze, których nie widzimy i które są wirtualne to ciągle nasze pieniądze. Dokładnie te, na zdobycie których poświęciliśmy sporo czasu. Szanując swoje pieniądze, szanujemy przede wszystkim czas, który przeznaczyliśmy na ich zdobycie.

Przygotujmy się na jeszcze więcej płatności zbliżeniowych!

 Prognozy ekspertów i trendy rynkowe wskazują, że liczba transakcji bezgotówkowych będzie wciąż rosła. Choć i tak Polacy są rekordzistami w tym zakresie, wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują na to, że bezstykowo będziemy płacić coraz częściej nawet za najdrobniejsze zakupy. Dlatego poza kartą lub smartfonem z opcją płacenia warto zaopatrzyć się w jeszcze jeden niezbędny „gadżet” – silną wolę, która pozwoli nam zachować umiar i uchronić się przed „niespodziankami” na koncie.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 6 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy 48,01%. Rata miesięczna od 297,58 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 4 528,03 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki –  2 134,03 zł, prowizja 2 394,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 10 528,03 zł. Stan na dzień 18.04.2023 r.

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10 300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 48,02%. Rata miesięczna od 510,84 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7 768,39 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3 658,69 zł, prowizja 4 109,70 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18 068,39 zł. Stan na dzień 18.05.2023 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym i dobrowolnym Pakietem SIM. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3 200,00 zł. Opłata za dobrowolny Pakiet SIM 200,00 zł.

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10 300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 48,02%. Rata miesięczna od 510,84 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7 768,39 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3 658,69 zł, prowizja 4 109,70 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18 068,39 zł. Stan na dzień 18.05.2023 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym i dobrowolnym Pakietem SIM. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 3 200,00 zł. Opłata za dobrowolny Pakiet SIM 200,00 zł.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 5 000,00 zł.