Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak zorganizować tanio wakacyjny wyjazd?

Jak zorganizować tanio wakacyjny wyjazd?

Wakacyjny wyjazd do innego kraju wcale nie musi być związany z wysokimi wydatkami. Jeżeli zaplanujemy go odpowiednio, może kosztować nas nawet mniej niż wypoczynek w kraju. Na czym możemy zaoszczędzić, aby spędzić udany czas i nie przepłacać?

Wielu z nas nie wyjeżdża na wakacje ze względu na brak pieniędzy – średnio za wyjazd dla jednej osoby musimy zapłacić po kilka tysięcy złotych. Gdy jednak zdecydujemy się na oszczędności, cena może być nawet o połowę niższa. Najwięcej możemy oszczędzić wtedy, gdy zdecydujemy się na samodzielne zaplanowanie wyjazdu. Koszty możemy okroić przede wszystkim na transporcie, noclegach oraz jedzeniu.

Odpowiedni kierunek wyjazdu

Nie każde miejsce na wakacje jest tanie – warto więc wybrać dla siebie takie kierunek, który nie będzie podwyższał rachunku.

Warto przede wszystkim sprawdzać mniej popularne miejscowości, a także te położone przy większych miejscowościach turystycznych, gdzie ceny noclegów oraz innych usług są tańsze. Z drugiej strony także w dużych miastach możemy znaleźć atrakcyjne cenowo oferty, dlatego najlepiej dokładnie porównać ze sobą różne oferty i znaleźć taką, która będzie najkorzystniejsza.

Tani dojazd do celu

Dzisiaj, w dobie tanich linii lotniczych oraz łatwego dostępu do internetu znalezienie tanich połączeń nie stanowi większych problemów. Przez internet możemy szybko i wygodnie znaleźć bilety do różnych krajów – lotnicze, kolejowe czy autokarowe. Najwięcej zaoszczędzimy wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup biletów z wyprzedzeniem, ale czasami możemy także wyszukać tanie oferty last minute. jesienna-pozyczka

Także sposobem na tanie dojazdy jest carpooling, czyli wspólne dojazdy z innymi osobami. Możemy wtedy zabrać się w niskiej cenie z innymi osobami do konkretnego miasta, płacąc naprawdę niewiele. Takie oferty możemy znaleźć także na specjalnych portalach do carpoolingu.

Oczywiście, tani dojazd to też autostop, ale nie odpowiada on każdemu ze względu na bezpieczeństwo. Tanio możemy na miejsce dojechać też rowerem – gdy lubimy jeździć na dwóch kółkach, możemy zaplanować wycieczkę podzieloną na kilka etapów.

Tanie noclegi na wakacjach

Tutaj wszystko zależy do tego, jakie mamy oczekiwania w stosunku do noclegu – dotyczy to głównie komfortu. Gdy chcemy zamieszkać w hotelu, warto sprawdzać oferty na portalach do rezerwacji – możemy znaleźć wtedy świetne promocje hotelowe, przede wszystkim po sezonie wakacyjnym. Także ciekawe propozycje znajdziemy na portalu Airbnb, który pozwala na tanie wynajmy wakacyjne domów i mieszkań.

Tanio przenocujemy też w hostelu, pod namiotem, możemy też zarejestrować się na portalu do couchsurfingu.

Tanie jedzenie podczas wyjazdu

Gdy nie chcemy przepłacać za jedzenie na miejscu, możemy część prowiantu zabrać ze sobą. Potem, zamiast stołowania się w restauracji, możemy kupować jedzenie w marketach.

Do wyboru mamy też wiele tanich punktów gastronomicznych, w których możemy także zasmakować w lokalnych potrawach. Warto sprawdzić, gdzie stołują się mieszkańcy danego miasta – to również pomoże nam w znalezieniu miejsc oferujących wyśmienite jedzenie. jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.