Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak wybrać właściwą kwotę pożyczki online?

Jak wybrać właściwą kwotę pożyczki online?

Chcesz zaciągnąć pożyczkę, ale nie wiesz, jaka kwota będzie dla ciebie odpowiednia? Warto dobrze to przemyśleć, aby nie wziąć ani za dużo, ani za mało. Jak określić, ile pieniędzy potrzebujemy z pożyczki? Sprawdź razem z nami!

Pożyczki zaciągamy na różne cele, między innymi na remont, zakup wyposażenia domu, na wyjazdy wakacyjne, dziecięcą wyprawkę do szkoły czy też na pokrycie długów. Pożyczkę możemy wziąć na dowolny cel – tylko od nas zależy, jak wykorzystamy uzyskane pieniądze.

Kwota pożyczki, którą możemy uzyskać, zależna jest od szeregu różnych czynników, między innymi od tego, jaką ofertę wybierzemy, a także od tego, jaka jest nasza zdolność oraz wiarygodność kredytowa. W przypadku chwilówek to zwykle kwota do kilku tysięcy złotych, dla pożyczek ratalnych nawet kilkaset tysięcy złotych.

Pożyczka trafiona w dziesiątkę

Dobra pożyczka to taka, która będzie spełniała wymagania pożyczkobiorcy – także pod kątem dostępnej kwoty. Pożyczki najczęściej bierzmy na konkretny cel, dlatego powinniśmy dobrać jej kwotę właśnie do tego, ile planujemy wydać pieniędzy. Przykładowo, gdy chcemy kupić nową pralkę za 1200 złotych, możemy wziąć po prostu pożyczkę na kwotę 1200 złotych.

Jednak wtedy, gdy możemy uzyskać wyższą sumę, pojawia się pokusa, aby dodatkowe pieniądze przeznaczyć na inne, mniej naglące cele. Oczywiście, nie musi tak wcale być – możemy przykładowo wziąć więcej pieniędzy i wykonać od dawna planowane malowanie ścian. Niemniej w sytuacji, gdy myślimy o wydaniu pieniędzy na coś, co tak naprawdę nie jest nam potrzebne, warto zastanowić się dwa razy. jesienna-pozyczka

Co za dużo, to niezdrowo

Kwota pożyczki powinna nie tylko odpowiadać celowi, na który chcemy ją wydać, ale też naszym możliwościom finansowym. Branie sporej pożyczki wtedy, gdy jesteśmy w gorszej sytuacji, może być prostym sposobem na jeszcze większe problemy.

Wobec tego powinniśmy uważać wtedy, gdy firma pożyczkowa czy bank chcą zaoferować nam pożyczkę wyższą niż nasze obecne potrzeby. Przeliczmy, czy dana rata nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla naszego domowego budżetu. Wtedy możemy wpaść w spiralę zadłużenia, nasza sprawa może trafić do windykatora, w końcu do komornika.

Aby nie brać kolejnej pożyczki, gdy zabraknie pieniędzy

Z drugiej strony musimy również pamiętać o tym, żeby wyznaczyć naszą sumę pożyczki tak, aby nie okazało się, że będziemy musieli w niedługim czasie zaciągać kolejną. Dotyczy to przede wszystkim takich przypadków, w których chcemy wykonać remont czy naprawę samochodu i nie wiemy dokładnie, czy nie pojawią się jakieś dodatkowe koszty, o których jeszcze nie wiemy.

W takim przypadku warto pomyśleć o wzięciu nieco większej pożyczki, na przykład o 10% czy 20% w stosunku do zakładanej kwoty. Nie wydawajmy jednak nadwyżki od razu – poczekajmy, aż prace się skończą. Gdy okaże się, że nie musimy wykorzystywać dodatkowej sumy, możemy przeznaczyć ją na spłatę rat i oddać pożyczkę wcześniej lub po prostu wydać na inne cele, ale tylko wtedy, gdy wiemy, że pieniędzy wystarczy nam na spłatę pozostałego zadłużenia.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.