Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Co zrobić z nieudanym prezentem gwiazdkowym?

Co zrobić z nieudanym prezentem gwiazdkowym?

Masz prezent gwiazdkowy, który można określić słowem „niechciany”? W takim przypadku wcale nie musisz trzymać go w głębi szafy. Co z nim zrobić?

Co roku z okazji świąt wręczamy sobie wiele upominków. Niestety, część z nich zwyczajnie nie spełnia oczekiwań i nie wpasowuje się w gust osoby obdarowanej. Oczywiście, jeśli nie chcemy urazić bliskiego, który podarował nam taki upominek, możemy z niego korzystać.

Gdy jednak nie chcemy tego robić i tak naprawdę upominek nie jest nam potrzebny, mamy kilka sposobów na to, aby spożytkować go inaczej.

Niechciany prezent w przenośni nazywany jest WHITE ELEPHANT

Zwrot w sklepie

Niestety, nie zawsze możliwe jest wymienienie albo zwrócenie upominku, który otrzymaliśmy. W tym celu potrzebujemy przede wszystkim rachunku, dlatego musielibyśmy dostać prezent wraz z paragonem ze sklepu. jesienna-pozyczka

Po drugie, sklep musiałby dopuszczać taką możliwość. Sklepy stacjonarne nie mają obowiązku przyjmowania zwrotów od swoich klientów – wynika to z dobrej woli i polityki sklepów, dlatego nie wszędzie zwrócimy nieudany upominek. W sklepach internetowych mamy na to z kolei 14 dni (w tym czasie musimy poinformować sklep o zamiarze zwrotu, a potem mamy kolejne 14 dni na jego zwrócenie).

Odsprzedaż

Nieudany upominek możemy też próbować sprzedać – być może znajdzie się osoba, której bardziej przypadnie do gustu. W tym celu możemy wykorzystać różne portale ogłoszeniowe oraz aukcyjne, ale możemy też zaprezentować go swoim znajomym.

Dzięki odsprzedaży odzyskamy część kosztów, które zostały poniesione na kupno prezentu. Z pieniędzy możemy kupić to, co spodoba nam się na pewno!

Przekazanie dalej

Są takie upominki, które krążą w rodzinie i wśród znajomych już od dłuższego czasu. Zatem nieudany prezent możesz spróbować przekazać komuś innemu na urodziny, pod choinkę czy na inne okazje.

Oczywiście, przemyśl wcześniej, czy rzeczywiście dla takiej osoby dany upominek będzie udany – w przeciwnym przypadku przekazujemy jej ten problem, który mamy sami.

Wymienienie na coś innego

W internecie znajdziemy również serwisy internetowe i fora, na których możemy wymieniać rzeczy z innymi użytkownikami – wtedy nie musimy angażować w taką transakcję żadnych pieniędzy oprócz wysyłki do drugiej osoby. jesienna-pozyczka

Warto więc wystawić także tam swój przedmiot – być może komuś się spodoba, a my będziemy mogli wtedy znaleźć coś ciekawego w propozycjach drugiej osoby.

Dać potrzebującym

Kolejnym sposobem na pozbycie się nieudanego upominku jest podarowanie go osobie potrzebującej. Istnieje wiele organizacji charytatywnych, do których możemy przekazać różne niechciane rzeczy, na przykład ubrania, obuwie, kosmetyki.

Zatem istnieje wiele sposobów na to, aby pozbyć się niechcianego upominku.

Wcale nie musimy przechowywać go w szafie przez kolejne lata i udawać, że wcale go tam nie ma. Jeśli nie ma opcji oddania go w sklepie, możemy zrobić z niego użytek na inne sposoby – oddać osobom potrzebującym, przekazać w prezencie komuś innemu, spróbować odsprzedać przez internet.

Jeśli nie lubisz, gdy w twoim domu znajdują się niepotrzebne przedmioty, masz przed sobą wiele różnych dróg, aby się ich pozbyć!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.