Zimowa pożyczka dla każdego do 15 tys. złotych.

Sprawdź!

Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Co zrobić z nieudanym prezentem gwiazdkowym?

Co zrobić z nieudanym prezentem gwiazdkowym?

Masz prezent gwiazdkowy, który można określić słowem „niechciany”? W takim przypadku wcale nie musisz trzymać go w głębi szafy. Co z nim zrobić?

Co roku z okazji świąt wręczamy sobie wiele upominków. Niestety, część z nich zwyczajnie nie spełnia oczekiwań i nie wpasowuje się w gust osoby obdarowanej. Oczywiście, jeśli nie chcemy urazić bliskiego, który podarował nam taki upominek, możemy z niego korzystać.

Gdy jednak nie chcemy tego robić i tak naprawdę upominek nie jest nam potrzebny, mamy kilka sposobów na to, aby spożytkować go inaczej.

Niechciany prezent w przenośni nazywany jest WHITE ELEPHANT

Zwrot w sklepie

Niestety, nie zawsze możliwe jest wymienienie albo zwrócenie upominku, który otrzymaliśmy. W tym celu potrzebujemy przede wszystkim rachunku, dlatego musielibyśmy dostać prezent wraz z paragonem ze sklepu.

Po drugie, sklep musiałby dopuszczać taką możliwość. Sklepy stacjonarne nie mają obowiązku przyjmowania zwrotów od swoich klientów – wynika to z dobrej woli i polityki sklepów, dlatego nie wszędzie zwrócimy nieudany upominek. W sklepach internetowych mamy na to z kolei 14 dni (w tym czasie musimy poinformować sklep o zamiarze zwrotu, a potem mamy kolejne 14 dni na jego zwrócenie).

Odsprzedaż

Nieudany upominek możemy też próbować sprzedać – być może znajdzie się osoba, której bardziej przypadnie do gustu. W tym celu możemy wykorzystać różne portale ogłoszeniowe oraz aukcyjne, ale możemy też zaprezentować go swoim znajomym.

Dzięki odsprzedaży odzyskamy część kosztów, które zostały poniesione na kupno prezentu. Z pieniędzy możemy kupić to, co spodoba nam się na pewno!

Przekazanie dalej

Są takie upominki, które krążą w rodzinie i wśród znajomych już od dłuższego czasu. Zatem nieudany prezent możesz spróbować przekazać komuś innemu na urodziny, pod choinkę czy na inne okazje.

Oczywiście, przemyśl wcześniej, czy rzeczywiście dla takiej osoby dany upominek będzie udany – w przeciwnym przypadku przekazujemy jej ten problem, który mamy sami.

Wymienienie na coś innego

W internecie znajdziemy również serwisy internetowe i fora, na których możemy wymieniać rzeczy z innymi użytkownikami – wtedy nie musimy angażować w taką transakcję żadnych pieniędzy oprócz wysyłki do drugiej osoby.

Warto więc wystawić także tam swój przedmiot – być może komuś się spodoba, a my będziemy mogli wtedy znaleźć coś ciekawego w propozycjach drugiej osoby.

Dać potrzebującym

Kolejnym sposobem na pozbycie się nieudanego upominku jest podarowanie go osobie potrzebującej. Istnieje wiele organizacji charytatywnych, do których możemy przekazać różne niechciane rzeczy, na przykład ubrania, obuwie, kosmetyki.

Zatem istnieje wiele sposobów na to, aby pozbyć się niechcianego upominku.

Wcale nie musimy przechowywać go w szafie przez kolejne lata i udawać, że wcale go tam nie ma. Jeśli nie ma opcji oddania go w sklepie, możemy zrobić z niego użytek na inne sposoby – oddać osobom potrzebującym, przekazać w prezencie komuś innemu, spróbować odsprzedać przez internet.

Jeśli nie lubisz, gdy w twoim domu znajdują się niepotrzebne przedmioty, masz przed sobą wiele różnych dróg, aby się ich pozbyć!

Ten wpis znajduje się w kategorii