Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Kiedy warto ubezpieczyć swoją pożyczkę?

Kiedy warto ubezpieczyć swoją pożyczkę?

Przy zaciąganiu pożyczki gotówkowej i ratalnej często mamy możliwość jej ubezpieczenia. Taka ochrona pozwala nam na zmniejszenie ryzyka naszej niewypłacalności, ale może też poprawić warunki pożyczki, na przykład obniżyć oprocentowanie. Oczywiście, ubezpieczenie pożyczki to dodatkowy koszt do spłaty. Czy wobec tego warto się na nie decydować?

Praktycznie każdy bank, a ponadto wiele instytucji pozabankowych daje możliwość ubezpieczenia pożyczki przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Możemy nie tylko otrzymać ochronę na wypadek śmierci, ale też wtedy, gdy utracimy pracę czy poważnie zachorujemy. Oczywiście, taka dodatkowa asekuracja wpływa na ogólny koszt pożyczki, więc wtedy rata będzie wyższa niż w sytuacji, gdy z ubezpieczenia nie skorzystalibyśmy.

Ubezpieczenie pożyczki – obowiązkowe czy dobrowolne?

Najczęściej klient ma wybór, czy wybrać ubezpieczenie, czy też z niego zrezygnować. Zdarza się również, że instytucja zamiast określonego zabezpieczenia proponuje pożyczkobiorcy zakupienie ubezpieczenia. Ponadto przy wykupieniu polisy nierzadko możemy liczyć na dodatkowe bonusy, na przykład promocyjną marżę czy niższe oprocentowanie.

Oczywiście, możemy też spotkać się z pożyczkami, które bezwzględnie wymagają przy zaciąganiu podpisania umowy pożyczkowej, dlatego też klient nie może wówczas zrezygnować z usługi.

Jakie ubezpieczenie możemy wziąć do pożyczki?

Zwykle mamy do dyspozycji jedną polisę, ale zdarza się, że pożyczka ratalna może być też zabezpieczona bardziej kompleksowo, na przykład ubezpieczeniem rozszerzonym. Najczęściej polisy ubezpieczeniowe obejmują zabezpieczenie zdrowotne, na wypadek utraty pracy, ale również może być to standardowe ubezpieczenie na życie. Gdy zajdą okoliczności pozwalające na skorzystanie z polisy, wtedy bank będzie mógł z odszkodowania pobrać zobowiązanie. jesienna-pozyczka

Warto jednak dobrze zapoznać się z warunkami umowy, ponieważ może się okazać, że polisa ma wiele wyłączeń. Zasadniczo najszerszą ochronę jest w stanie zagwarantować nam polisa na życie. Tego rodzaju ubezpieczenia pozwalają nam także nawet na pokrycie całego zobowiązania w przypadku śmierci pożyczkobiorcy.

Ile kosztują ubezpieczenia pożyczki?

Składka ubezpieczeniowa wyliczana jest od kwoty udzielonej pożyczki oraz od liczby rat przeznaczonych do zapłaty i pobierana jest wraz z ratą do zapłacenia każdego miesiąca. Gdy wobec tego mamy wyższą kwotę zobowiązania, a także dłuższy okres spłaty, wtedy polisa będzie nas **kosztowała więcej.

Zatem, czy warto ubezpieczać pożyczkę?**

Zasadniczo, tak, ponieważ, jak mówi nam przysłowie, przezorny zawsze ubezpieczony. Jednak z drugiej strony powinniśmy pamiętać, że polisa nie zawsze nam się opłaca. Jeżeli zaciągamy mniejszą pożyczkę na krótki okres, w takiej sytuacji po prostu nie będzie to rentowne rozwiązanie, gdyż podwyższy nam ono raty, a ochrona, jaką otrzymamy, wprawdzie zadziała, ale też do spłaty nie będzie wiele.

Najlepiej ubezpieczać pożyczki ratalne opiewające na wyższe sumy oraz pożyczki bankowe zawierane na dłuższy czas i wyższe sumy na przykład kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe. Wtedy ubezpieczenie w awaryjnych, nieprzewidzianych sytuacjach naprawdę będzie mogło nam bardzo pomóc i odciążyć nas oraz naszych bliskich.

Jeśli szukasz ubezpieczonej pożyczki gotówkowej, która będzie opowiadała twoim potrzebom w pełni, sprawdź już teraz pożyczki ratalne od Aasa. Dla naszych klientów przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę pożyczki przez internet do 10 000 złotych, ze spłatą rozłożoną nawet na 24 miesiące. Wniosek możesz złożyć już teraz. jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.