Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Pożyczka na spełnienie marzeń - czy warto?

Pożyczka na spełnienie marzeń - czy warto?

Pożyczki są obecnie bardzo łatwo dostępne. Możemy zaciągać je zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Do dyspozycji mamy oferty banków i firm pożyczkowych, które służą głównie mniejszymi kwotami na bardzo dogodnych warunkach. Większość pożyczkodawców decyduje się na skorzystanie z takich ofert wtedy, gdy pojawia się szczególna potrzeba. Czy jednak warto decydować się na pożyczkę na spełnienie marzeń?

Podróż do dalekiego kraju, zakupienie najnowszego smartfona, skok ze spadochronem, szałowe buty od znanego projektanta, komputer zbudowany z myślą o graniu w najnowsze gry czy rower z górnej półki – marzeń mamy wiele i najczęściej ich spełnienie związane jest z koniecznością posiadania określonej sumy pieniędzy.

Oczywiście, na spełnienie marzeń warto odkładać. Oszczędności pozwolą nam wtedy na łatwe sfinansowanie wszystkich kosztów, chociaż będziemy musieli też na to poczekać, gdyż potrzebnej kwoty zwykle nie zbierzemy od razu. W związku z tym pojawia się kusząca propozycja – pożyczka ratalna, którą możemy zaciągnąć nawet dzisiaj i nie odkładać spełnienia swoich marzeń na dłużej. Czy warto?

Pożyczka kosztuje – przelicz, czy się opłaca

Jeżeli potrzebne są dodatkowe środki, ale nie na palące wydatki, na przykład zepsutą lodówkę, prywatne leczenie zęba czy na pokrycie nagłych rachunków w wyższej niż zwykle kwocie, wtedy nad pożyczką warto dobrze się zastanowić. Musimy pamiętać o tym, że jest to kolejny koszt do dodania do naszego budżetu i nie jest on konieczny. Jednak z drugiej strony nie ma nic złego w zaciąganiu pożyczek nawet na te wydatki, które nie są niezbędne. Zanim jednak to zrobimy, warto przeliczyć, czy rzeczywiście to dobre posunięcie.

W Aasa Polska przygotowaliśmy dla naszych klientów specjalny kalkulator pożyczkowy, który pozwala na łatwe obliczenie wysokości raty oraz ogólnych kosztów pożyczkowych. Wystarczy tylko wybrać wysokość pożyczki, jej okres spłaty, a następnie zobaczyć w kalkulatorze wyniki – to pomoże ci w wybraniu takiej oferty, która będzie najbardziej dogodna i nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. jesienna-pozyczka

Kiedy lepiej zrezygnować z pożyczki na spełnienie marzeń?

Jeżeli nie masz stałej pracy i twoje dochody są nieregularne, gdy zwykle masz trudności z odłożeniem czegoś pod koniec miesiąca i twoje zarobki pozwalają na życie od pierwszego do pierwszego, gdy masz tendencję do impulsywnych zakupów – w tych sytuacjach warto dwa razy zastanowić się, czy pożyczka ratalna na realizację marzeń będzie dobrym rozwiązaniem.

Jeśli będziemy chcieli ją wziąć, pamiętajmy o tym, aby zreorganizować swój budżet domowy, aby zawsze mieć do dyspozycji środki na spłatę zobowiązania. W przeciwnym przypadku pożyczka będzie mogła skończyć się dodatkowymi opłatami za brak uregulowania należności, a nawet może doprowadzić do windykacji i zajęcia komorniczego, gdy nie spłacimy jej w ogóle.

W naszej firmie Aasa Polska przygotowaliśmy dla klientów atrakcyjną pożyczkę w kwocie do 10 000 złotych na 24 miesiące. Swój wniosek o pożyczkę możesz złożyć nawet w tym momencie!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 74,08%. Rata miesięczna od 245,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 4 617,56 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 627,56 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 617,56 zł. Stan na dzień 05.11.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5 700,00 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 68,26%. Rata miesięczna od 335,30 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 9,5%. Całkowity koszt pożyczki: 6 081,00 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 894, zł, prowizja 5 187,60 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11 781,00 zł. Stan na dzień 23.11.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.