Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Czym jest popularny trend zero waste?

Czym jest popularny trend zero waste?

Zero waste, o którym dziś będzie mowa we wpisie, to w tłumaczeniu z języka angielskiego „brak śmieci”. Czego dokładnie dotyczy to określenie? To ekologiczna filozofia życia, według której powinno używać się jedynie produktów, które nie wpływają na zanieczyszczenie środowiska.

Co kupować, żeby nie generować śmieci i czy to w ogóle jest możliwe w dzisiejszych czasach? Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości związane z tematem #ZEROWASTE. Startujemy!

Lniane torby to ekologia, która staje się trendy

W ciągu ostatnich lat foliowe reklamówki jednorazowe stały się powodem do żartów. Uważane są wzorzec tandety. Nastała era wielorazowych, materiałowych siatek na zakupy. Na rynku można znaleźć mnóstwo designerskich wzorów, ideologicznych haseł i modnych kolorów umieszczanych na lnianych torbach.

Ekologiczne torby stały się sposobem na wyrażenie siebie! Osoby w każdym wieku z chęcią po nie sięgają, tym samym unikając nietrwałych, plastikowych odpowiedników. Projektanci mody, kupujący i Matka Natura – wszyscy zadowoleni, brawo!

Produkty wielorazowego użytku stają się passe

Podobnie jak z torbami, niemodne stają się także inne produkty wielorazowego użytku.  Zwróćmy uwagę na takie przedmioty jak rurki do drinków, plastikowe sztućce, czy też naczynia jednorazowe. Nieoszczędne, niemodne i niewygodne. Czego chcieć więcej? Na szczęście społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome i unika tego typu rozwiązań. jesienna-pozyczka

Producenci, chcąc dotrzymywać kroku dobrej modzie, decydują się na sprzedaż ekologicznych, designerskich zamienników z drewna, lub wielorazowego użytku - ze szkła bądź metalu. Te ekologiczne są znacznie wygodniejsze, a nawet ładniejsze!

Warto zwrócić uwagę na to, co poda nam sprzedawca, podczas najbliższej wizyty w barze lub restauracji. Poproszenie o drinka bez rurki nic nie kosztuje, a dla natury znaczy tak wiele. 

Unikaj plastiku również w domu

Szklane butelki zamiast plastikowych to nie wszystko. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo plastiku generowanych jest każdego miesiąca. Statystycznie na każdego mieszkańca, miesięcznie przypada 30 plastikowych butelek – to przerażający wynik. Niestety nie samymi butelkami żyje człowiek.

Weźmy pod uwagę szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, a nawet foliowe worki śniadaniowe. Te i wiele innych przedmiotów, znalazło już własne biodegradowalne odpowiedniki. Dlaczego więc z nich nie korzystać? Drewniane szczoteczki do zębów i wegańskie owijki na drugie śniadanie wyglądają genialnie – sprawdźcie sami!

Naprawiaj to, co się da

Wygodne i tanie życie przyzwyczaiło nas, do wyrzucania zepsutych rzeczy i kupowania nowych zamienników. W dzisiejszych czasach nikt nawet nie pomyśli o możliwości zacerowania dziurawej skarpety.

Po co to robić, kiedy nowa para to koszt około 3 złotych? Zrób to dla Ziemi! Szyj dziurawe ubrania – nie wyrzucaj ich! Rozklejone buty zanieś do szewca, a nie do śmietnika. Naprawa nie będzie kosztowna – z pewnością kilkakrotnie tańsza od nowej pary butów. jesienna-pozyczka

Staraj się naprawiać co tylko możesz. Żyj w zgodzie z naturą i oszczędzaj pieniądze – to Ci wyjdzie na dobre!

Używaj ponownie

Kupujesz produkty w szklanych pojemnikach zamiast w plastikowych? To bardzo dobrze, jednak jeszcze lepiej będzie, jeśli nie wyrzucisz pojemników od razu po zużyciu. To może się jeszcze przydać!

Jak wykorzystać szklany słoik? Nic prostszego! Możesz przechowywać w nim orzechy, makaron, czy też kaszę. Kiedy przyjdzie czas na domowe przetwory – używane słoiki będą doskonałe do ich przechowywania. Smacznie i oszczędnie – pysznie!

Co z szklanymi butelkami?

One również się przydadzą. Te o niecodziennych, designerskich kształtach, mogą być fantastycznymi wazonami, a te standardowe to materiał na opakowanie dla domowych nalewek lub win. Nie miałeś w planach robienia własnej nalewki? No cóż, #zerowaste wzywa!

Wspieraj lokalnych dostawców

Spożywanie świeżego mleka od krowy w szklanej butelce to nie tylko ekologia. To kupowanie sobie zdrowia, lepszego samopoczucia oraz napędzanie gospodarki we własnym państwie. To samo dotyczy zakupu jajek, warzyw, owoców i wielu innych produktów. Lokalne produkty nie będą przetworzone tak jak te z marketów.

Często nie wymagają one również plastikowych opakowań. Swojskie produkty to gwarancja smaku i wsparcie ekologii. Same plusy, nie ma się więc nad czym zastanawiać. Widzimy się na pobliskim targu!

#zerowaste to przede wszystkim budowanie własnej świadomości oraz nauka dbania o środowisko naszych najbliższych. To długofalowe działania, które wpływają na planetę, na której żyjemy. Ekologia opiera się na ciągłym rozwoju i innowacyjnych rozwiązaniach. Wspierajmy ją i róbmy wszystko, by dbanie o środowisko nie przestawało być modne.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.