Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Darmowe konto bankowe? Sprawdź warunki

Darmowe konto bankowe? Sprawdź warunki

Posiadanie osobistego konta bankowego jest już standardem. Możemy założyć je w każdym banku obsługującym klientów indywidualnych. Jednak nie każdy z nich może zaoferować nam konto za darmo. Czasami po to, aby nie płacić, musimy spełnić szereg warunków. O czym powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniu dobrego konta w banku?

Rachunek bankowy pozwala klientowi na dowolne dysponowanie zgromadzonymi na nim środkami. Możemy je wpłacać i wypłacać, płacić nimi z użyciem karty, wykorzystać do założenia lokaty. Teraz dostęp do informacji o koncie jest jeszcze łatwiejszy niż przed laty, ponieważ możemy robić to on-line. Przez internet wykonamy też szereg operacji związanych z naszym kontem, na przykład możemy zlecać przelewy. Konto bankowe, zwłaszcza to z dostępem on-line, jest dzisiaj standardem.

W ostatnim roku większość banków podniosła opłaty za korzystanie z konta lub wprowadziła dodatkowe warunki wymagane do spełnienia, gdy chcemy mieć konto za darmo. Znalezienie idealnego konta jest więc utrudnione, ale nie niemożliwe.

Konto za darmo – pod pewnymi warunkami

W szeregu banków nadal możemy znaleźć podstawowe konta za darmo, ale wiele z nich uzależnia brak opłat od spełnienia konkretnych warunków. Głównym z nich są określone wpływy na konto, na przykład 500 czy nawet 2000 złotych na miesiąc. Gdy na konto nie będą przychodziły takie sumy, bank naliczy opłatę w wysokości kilku czy nawet kilkunastu złotych zależnie od cennika.

Otwarcie i zamknięcie konta jest w zdecydowanej większości banków bezpłatne. Podobnie sprawa wygląda w przypadku przelewów internetowych, ale warto już sprawdzić, czy bank nie ogranicza darmowych przelewów do określonej liczby, na przykład 10 na miesiąc. Także opłaty za przelewy często dotyczą kont oszczędnościowych. Pierwszy przelew z takiego konta jest najczęściej darmowa, a kolejne już dość drogie, na przykład kosztują po 5 złotych.

Karta płatnicza do konta za darmo – kiedy do możliwe?

Kolejne opłaty związane są z korzystaniem z karty płatniczej. Dzisiaj już praktycznie niespotykane są oferty z bezwarunkowo darmowymi kartami. Aby nie narazić się na comiesięczną opłatę za posiadanie karty, musimy najczęściej wykonać określoną liczbę operacji lub zapłacić określoną sumę naszą kartą.

Dodatkowe opłaty związane są z wypłatami z bankomatów. Wypłata z bankomatu banku czy bankomatów współpracujących na ogół jest darmowa, chociaż niektóre banki zaczęły wprowadzać opłaty w przypadku niskich wypłat, na przykład poniżej 100 złotych. Zapłacimy z kolei za wypłatę z innych bankomatów.

Idealne konto to konto dopasowane do Ciebie

Wobec tego znalezienie konta, które nie będzie związane z żadnymi opłatami, jest możliwe, ale najczęściej musimy spełnić określone warunki. Najlepiej wobec tego poszukać takiego konta bankowego, którego wymogi będziemy w stanie zrealizować.

Gdy nie mamy rozeznania dotyczącego aktualnych ofert, w wyszukaniu dobrych kont bankowych mogą pomóc nam dostępne w internecie rankingi, które prezentują pełną gamę ofert na jednej stronie internetowej.

Ten wpis znajduje się w kategorii