Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Zamierzasz wybrać się na wycieczkę za granicę? W takim przypadku warto pomyśleć wcześniej o zakupie ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego warto je mieć?

Za granicą może spotkać nas wiele wypadków, których nie możemy przewidzieć. Możemy stracić nasz bagaż, możemy ulec wypadkowi, możemy sami niechcący wywołać jakieś szkody – w tych, a także w wielu innych przypadkach bardzo pomocne będzie posiadanie ubezpieczenia turystycznego.

Gdy wyjeżdżamy z biurem turystycznym na wycieczkę, w takim przypadku jesteśmy już ubezpieczeni przez organizatora. Jednak często jest to tylko podstawowe ubezpieczenie, które nie gwarantuje nam szerokiej ochrony. Możemy wobec tego wykupić je dodatkowo. Nie zapominajmy też o kupieniu ubezpieczenia przy wyjeździe samodzielnym – turystycznym czy służbowym.

Co zapewniają nam ubezpieczenia turystyczne?

Ubezpieczenia turystyczne zostały opracowane po to, aby można było bezpiecznie podróżować za granicą. Są to polisy przeznaczone głównie do wyjeżdżających do innych krajów na całym świecie.

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne pozwala na pokrycie kosztów leczenia za granicą do sumy kilkuset tysięcy złotych w zależności od polisy. Wobec tego wtedy, gdy zachorujemy lub zdarzy nam się wypadek, nie będziemy musieli pokrywać wydatków z własnej kieszeni. To bardzo ważne, ponieważ często koszty leczenia za granicą są bardzo wysokie.

Do podstawowego ubezpieczenia turystycznego możemy dokupić dodatkowe opcje:

• ubezpieczenie bagażu podróżnego

• ubezpieczenie OC w życiu prywatnym dla osób fizycznych

• ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków)

• ubezpieczenie kosztów wyjazdu z powodu rezygnacji albo skrócenia uczestnictwa w wyjeździe

• pakiety Assistance

• Concierge – Osobisty Asystent

Wobec tego wtedy, gdy zdecydujemy się na kompleksowe ubezpieczenie na czas podróży, będziemy mogli wtedy bez problemu wyjechać do innego kraju i nie obawiać się o ewentualne koszty.

Rodzaje ubezpieczeń turystycznych

Warto przy tym wskazać, że w sprzedaży znajdziemy różne rodzaje ubezpieczeń turystycznych, które dopasowujemy do celu wyjazdu.

Gdy zamierzamy uprawiać sporty ekstremalne podczas naszego wyjazdu, wówczas powinniśmy zdecydować się na odpowiednią polisę. Będzie droższa, lecz zapewni nam pełną ochronę. Możemy wybrać także polisy przeznaczone dla podróżujących w celach biznesowych, a także pakiety ubezpieczeniowe dla zamierzających pracować za granicą.

Gdzie zakupić dobre ubezpieczenie turystyczne?

Większość towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie ubezpieczenia turystyczne. Nie musimy jednak przeglądać każdej oferty po kolei. Dzisiaj w internecie znajdziemy specjalne serwisy pozwalające na łatwe porównanie kosztów związanych z wyjazdem u różnych ubezpieczycieli.

W serwisie tego rodzaju określamy cel wyjazdu oraz jego termin, a także określamy nasze dodatkowe wymagania i parametry, na przykład ubezpieczenie bagażu, wyjazd w celach zarobkowych, uprawianie sportów ekstremalnych. Potem w kilka sekund serwis obliczy naszą polisę i wskażę nam, ile będzie kosztowała u różnych ubezpieczycieli.

Umowę ubezpieczenia możemy zawrzeć całkowicie on-line – bez wychodzenia z domu.

Ten wpis znajduje się w kategorii