Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Zamierzasz wybrać się na wycieczkę za granicę? W takim przypadku warto pomyśleć wcześniej o zakupie ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego warto je mieć?

Za granicą może spotkać nas wiele wypadków, których nie możemy przewidzieć. Możemy stracić nasz bagaż, możemy ulec wypadkowi, możemy sami niechcący wywołać jakieś szkody – w tych, a także w wielu innych przypadkach bardzo pomocne będzie posiadanie ubezpieczenia turystycznego.

Gdy wyjeżdżamy z biurem turystycznym na wycieczkę, w takim przypadku jesteśmy już ubezpieczeni przez organizatora. Jednak często jest to tylko podstawowe ubezpieczenie, które nie gwarantuje nam szerokiej ochrony. Możemy wobec tego wykupić je dodatkowo. Nie zapominajmy też o kupieniu ubezpieczenia przy wyjeździe samodzielnym – turystycznym czy służbowym.

Co zapewniają nam ubezpieczenia turystyczne?

Ubezpieczenia turystyczne zostały opracowane po to, aby można było bezpiecznie podróżować za granicą. Są to polisy przeznaczone głównie do wyjeżdżających do innych krajów na całym świecie.

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne pozwala na pokrycie kosztów leczenia za granicą do sumy kilkuset tysięcy złotych w zależności od polisy. Wobec tego wtedy, gdy zachorujemy lub zdarzy nam się wypadek, nie będziemy musieli pokrywać wydatków z własnej kieszeni. To bardzo ważne, ponieważ często koszty leczenia za granicą są bardzo wysokie. jesienna-pozyczka

Do podstawowego ubezpieczenia turystycznego możemy dokupić dodatkowe opcje:

• ubezpieczenie bagażu podróżnego

• ubezpieczenie OC w życiu prywatnym dla osób fizycznych

• ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków)

• ubezpieczenie kosztów wyjazdu z powodu rezygnacji albo skrócenia uczestnictwa w wyjeździe

• pakiety Assistance

• Concierge – Osobisty Asystent jesienna-pozyczka

Wobec tego wtedy, gdy zdecydujemy się na kompleksowe ubezpieczenie na czas podróży, będziemy mogli wtedy bez problemu wyjechać do innego kraju i nie obawiać się o ewentualne koszty.

Rodzaje ubezpieczeń turystycznych

Warto przy tym wskazać, że w sprzedaży znajdziemy różne rodzaje ubezpieczeń turystycznych, które dopasowujemy do celu wyjazdu.

Gdy zamierzamy uprawiać sporty ekstremalne podczas naszego wyjazdu, wówczas powinniśmy zdecydować się na odpowiednią polisę. Będzie droższa, lecz zapewni nam pełną ochronę. Możemy wybrać także polisy przeznaczone dla podróżujących w celach biznesowych, a także pakiety ubezpieczeniowe dla zamierzających pracować za granicą.

Gdzie zakupić dobre ubezpieczenie turystyczne?

Większość towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie ubezpieczenia turystyczne. Nie musimy jednak przeglądać każdej oferty po kolei. Dzisiaj w internecie znajdziemy specjalne serwisy pozwalające na łatwe porównanie kosztów związanych z wyjazdem u różnych ubezpieczycieli.

W serwisie tego rodzaju określamy cel wyjazdu oraz jego termin, a także określamy nasze dodatkowe wymagania i parametry, na przykład ubezpieczenie bagażu, wyjazd w celach zarobkowych, uprawianie sportów ekstremalnych. Potem w kilka sekund serwis obliczy naszą polisę i wskażę nam, ile będzie kosztowała u różnych ubezpieczycieli.

Umowę ubezpieczenia możemy zawrzeć całkowicie on-line – bez wychodzenia z domu.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.