Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Dobrze nakręcony plan na święta? My polecamy najciekawsze filmy o… pieniądzach!

Dobrze nakręcony plan na święta? My polecamy najciekawsze filmy o… pieniądzach!

Kiedy za oknem mróz i śnieżyca, a Ty możesz zostać z najbliższymi i ogrzewać się przy kominku, wybierzesz spacer czy przytulny kącik? Jasna sprawa, wybór jest prosty. Ulubiony koc, ciepła herbata i… dobry film. To właściwy przepis na spędzenie nadchodzących świąt!

Wszyscy znamy romantyczne komedie z Mikołajami. Jednak czy istnieją ciekawe filmy o tematyce finansowej, które nadają się do obejrzenia w święta? Jak najbardziej! W tym roku zrezygnuj z Kevina, zostaw go samego w domu i zdecyduj się na jeden z wybranych przez nas najciekawszych filmów o pieniądzach. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie z tej listy coś dla siebie. Przekonajmy się! Oto nasza „zmonetyzowana” lista:

Big Short

Zajmujący film ze świetną obsadą, który opowiada historię kryzysu ekonomicznego z 2008 r. z perspektywy głównego bohatera. Nie jest to z pewnością optymistyczna propozycja, ale bardzo wartościowa, ciekawa i przede wszystkim pokazująca gwiazdy takie jak Brad Pitt, czy Ryan Gossling w nowych, zaskakujących kreacjach. Warto!

Co do fabuły, to jest ona naprawdę fascynująca. Zdajesz sobie sprawę, że istniało niewielkie grono osób, które potrafiło przewidzieć i wykorzystać nadchodzący kryzys? Nieprawdopodobne! Dowiedz się jak do tego doszli i co na tym zyskali! Poznaj bliżej głównego bohatera i zobacz, jak wyglądało jego życie przed wielkim kryzysem oraz jak sytuacja na rynku finansowym wpłynęła na jego dalsze losy. Tego dowiesz się, kiedy zdecydujesz się na tę pozycję! Naprawdę polecamy!

Jeśli nie jesteś jeszcze zupełnie pewny, to dodamy, że Big Short to zwycięzca nagrody Oscara z 2016 za najlepszy scenariusz! Zdobył również wiele nominacji w prestiżowych konkursach. To mówi samo za siebie. Życzymy miłego seansu!

Slumdog Milioner z ulicy

Na liście najlepszych, nie mogło zabraknąć również ośmiokrotnego zdobywcy Oscara. Film opowiada o historii chłopca, który wychował się na ulicy w dzielnicy slumsów, w Bombaju. Los chciał, że bohater znalazł się w programie odpowiadającym polskim „Milionerom”, gdzie ujawnił swoją ogromną wiedzę na wiele tematów. Czy chłopak zna odpowiedź na ostatnie pytanie? Jak udział w programie zmieni jego życie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź wybierając ten film. Jeśli jak dotąd nie miałeś przyjemności go obejrzeć, sugerujemy wybrać tę pozycję. Jest wzruszająca i skłania do refleksji. Być może rodzinny klimat świąt będzie odpowiednim czasem do zadumy nad zagadnieniami, które porusza film? Rodzinnie zapraszamy przed ekrany.

W pogoni za szczęściem

To kolejna wzruszająca pozycja oparta na faktach. Opowiada historię inteligentnego i skromnego mężczyzny, który dzięki swojej wiedzy zostaje maklerem giełdowym. Dynamiczny rozwój jego kariery, wskazuje na to, że bohater jest skazany na sukces. Jednak jak w rzeczywistości potoczą się jego losy? Czy będzie potrafił połączyć życie rodzinne i wrodzoną skromność z wymaganiami, jakie stawia mu branża finansów? Jakie trudności czekają go na drodze do spełniania marzeń i co okaże się być dla niego tytułowym szczęściem? Odpowiedź może być dla Ciebie dużym zaskoczeniem.

Vabank

Kto powiedział, że tylko nowe, zagraniczne filmy są warte obejrzenia? Dobrze jest czasem wrócić do naszej polskiej klasyki gatunku. Z pewnością znajdą się przedstawiciele młodych pokoleń, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji do obejrzenia tej pozycji. Pokaż im, jak kiedyś planowało się skok na bank. Założymy się, że i Ty chętnie wrócisz myślami do tych czasów. Niech to będzie dodatkowym argumentem, by po latach znów zagrać vabank – odpalamy naszą wirtualną maszynę do przenoszenia się w czasie. Uwaga, odjazd!

Pieniądze to nie wszystko

Jeśli Vabank rozbudził w Tobie chęć na jeszcze więcej polskich produkcji, do familijnego oglądania polecamy film „Pieniądze to nie wszystko”. Fenomenalne dialogi i żarty sytuacyjne. Momenty grozy i przemyślenia. Gwarantujemy, że w tym filmie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jeszcze go nie widziałeś – koniecznie to zmień!

Żądło

Kiedy w 2006 roku magazyn „Forbes” opublikował listę dziesięciu najlepszych filmów o pieniądzach w historii kina, nie mogło na niej zabraknąć klasyka. Mowa oczywiście o „Żądło” (ang. „The Sting”) z 1973 roku. Film przedstawia historię szulerki zbudowanej na zakładach wokół fikcyjnych wyścigów. W pakiecie otrzymacie genialny duet aktorski nonszalanckiej pary aktorów, czyli Paula Newmana i Roberta Redforda. Zdecydowanie „must-see”!

Mamy nadzieję, że każdy z Was znalazł na naszej liście wybranych filmów coś dla siebie. Jeśli nadal zastanawiasz się od czego zacząć, polecamy najlepiej od początku. Gwarantujemy, że przeglądając kolejno polecane przez nas pozycje nie będziesz się nudzić. Już teraz przygotuj popcorn, ciepły koc lub puchatego kota, który sprawdzi się jako przenośny ogrzewacz. Wybierz kilka z naszych pozycji i czas start - zapowiada się wieczór idealny!

Ten wpis znajduje się w kategorii