Polecamy najciekawsze filmy o… pieniądzach!

najciekawsze filmy o pieniądzach

Kiedy za oknem mróz i śnieżyca, a Ty możesz zostać z najbliższymi i ogrzewać się przy kominku, wybierzesz spacer czy przytulny kącik? Jasna sprawa, wybór jest prosty. Ulubiony koc, ciepła herbata i… dobry film. To właściwy przepis na spędzenie nadchodzących świąt!

Wszyscy znamy romantyczne komedie z Mikołajami. Jednak czy istnieją ciekawe filmy o tematyce finansowej, które nadają się do obejrzenia w święta? Jak najbardziej! W tym roku zrezygnuj z Kevina, zostaw go samego w domu i zdecyduj się na jeden z wybranych przez nas najciekawszych filmów o pieniądzach. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie z tej listy coś dla siebie. Przekonajmy się! Oto nasza „zmonetyzowana” lista:

Big Short

Zajmujący film ze świetną obsadą, który opowiada historię kryzysu ekonomicznego z 2008 r. z perspektywy głównego bohatera. Nie jest to z pewnością optymistyczna propozycja, ale bardzo wartościowa, ciekawa i przede wszystkim pokazująca gwiazdy takie jak Brad Pitt, czy Ryan Gossling w nowych, zaskakujących kreacjach. Warto!

Co do fabuły, to jest ona naprawdę fascynująca. Zdajesz sobie sprawę, że istniało niewielkie grono osób, które potrafiło przewidzieć i wykorzystać nadchodzący kryzys? Nieprawdopodobne! Dowiedz się jak do tego doszli i co na tym zyskali! Poznaj bliżej głównego bohatera i zobacz, jak wyglądało jego życie przed wielkim kryzysem oraz jak sytuacja na rynku finansowym wpłynęła na jego dalsze losy. Tego dowiesz się, kiedy zdecydujesz się na tę pozycję! Naprawdę polecamy!

Jeśli nie jesteś jeszcze zupełnie pewny, to dodamy, że Big Short to zwycięzca nagrody Oscara z 2016 za najlepszy scenariusz! Zdobył również wiele nominacji w prestiżowych konkursach. To mówi samo za siebie. Życzymy miłego seansu!

Slumdog Milioner z ulicy

Na liście najlepszych, nie mogło zabraknąć również ośmiokrotnego zdobywcy Oscara. Film opowiada o historii chłopca, który wychował się na ulicy w dzielnicy slumsów, w Bombaju. Los chciał, że bohater znalazł się w programie odpowiadającym polskim „Milionerom”, gdzie ujawnił swoją ogromną wiedzę na wiele tematów. Czy chłopak zna odpowiedź na ostatnie pytanie? Jak udział w programie zmieni jego życie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź wybierając ten film. Jeśli jak dotąd nie miałeś przyjemności go obejrzeć, sugerujemy wybrać tę pozycję. Jest wzruszająca i skłania do refleksji. Być może rodzinny klimat świąt będzie odpowiednim czasem do zadumy nad zagadnieniami, które porusza film? Rodzinnie zapraszamy przed ekrany.

W pogoni za szczęściem

To kolejna wzruszająca pozycja oparta na faktach. Opowiada historię inteligentnego i skromnego mężczyzny, który dzięki swojej wiedzy zostaje maklerem giełdowym. Dynamiczny rozwój jego kariery, wskazuje na to, że bohater jest skazany na sukces. Jednak jak w rzeczywistości potoczą się jego losy? Czy będzie umiał połączyć życie rodzinne i wrodzoną skromność z wymaganiami, jakie stawia mu branża finansów? Jakie trudności czekają go na drodze do spełniania marzeń i co okaże się być dla niego tytułowym szczęściem? Odpowiedź może być dla Ciebie dużym zaskoczeniem.

Vabank

Kto powiedział, że tylko nowe, zagraniczne filmy są warte obejrzenia? Dobrze jest czasem wrócić do naszej polskiej klasyki gatunku. Z pewnością znajdą się przedstawiciele młodych pokoleń, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji do obejrzenia tej pozycji. Pokaż im, jak kiedyś planowało się skok na bank. Założymy się, że i Ty chętnie wrócisz myślami do tych czasów. Niech to będzie dodatkowym argumentem, by po latach znów zagrać vabank – odpalamy naszą wirtualną maszynę do przenoszenia się w czasie. Uwaga, odjazd!

Pieniądze to nie wszystko

Jeśli Vabank rozbudził w Tobie chęć na jeszcze więcej polskich produkcji, do familijnego oglądania polecamy film „Pieniądze to nie wszystko”. Fenomenalne dialogi i żarty sytuacyjne. Momenty grozy i przemyślenia. Gwarantujemy, że w tym filmie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jeszcze go nie widziałeś – koniecznie to zmień!

Żądło

Kiedy w 2006 roku magazyn „Forbes” opublikował listę dziesięciu najlepszych filmów o pieniądzach w historii kina, nie mogło na niej zabraknąć klasyka. Mowa oczywiście o „Żądło” (ang. „The Sting”) z 1973 roku. Film przedstawia historię szulerki zbudowanej na zakładach wokół fikcyjnych wyścigów. W pakiecie otrzymacie genialny duet aktorski nonszalanckiej pary aktorów, czyli Paula Newmana i Roberta Redforda. Zdecydowanie „must-see”!

Mamy nadzieję, że każdy z Was znalazł na naszej liście wybranych filmów coś dla siebie. Jeśli nadal zastanawiasz się, od czego zacząć, polecamy najlepiej od początku. Gwarantujemy, że przeglądając kolejno polecane przez nas pozycje nie będziesz się nudzić. Już teraz przygotuj popcorn, ciepły koc lub puchatego kota, który sprawdzi się jako przenośny ogrzewacz. Wybierz kilka z naszych pozycji i czas start - zapowiada się wieczór idealny!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18.50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1789,04 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 791,54 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4289,04 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r.                                                                           

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 233,21 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 3435,02 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1519,82 zł, prowizja 1915,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8235,02 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 1400 zł.                                          

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7100 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 344,95 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5081,09 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2248,19 zł, prowizja 2832,90 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12181,09 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2000 zł.        

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10700 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,68%. Rata miesięczna od 519,85 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7657,45 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3388,15 zł, prowizja 4269,30 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18357,45 zł. Stan na dzień 02.02.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.