Gdzie bezpiecznie kupować drogą biżuterię?

Gdzie bezpiecznie kupować drogą biżuterię?

Gdy kupuje się biżuterię bardzo ważne jest by pozyskać szczególnie w przypadku większych wydatków oryginalną biżuterię. Niezbędne jest zatem decydowanie się na zakup w sprawdzonych miejscach. Ma to duże znaczenie gdy nie chce się paść ofiarą oszustwa co między innymi na rynku biżuterii jest związane z dużym ryzykiem.

Biżuterii generalnie nie powinno kupować się w niepewnych, niesprawdzonych miejscach. Na zakupy w takich miejscach mogą decydować się osoby, które mają dużą wiedzę o rynku biżuterii ze względu na wieloletnie realizowanie inwestycji na tym rynku czy też kolekcjonowanie biżuterii. Natomiast w przypadku decydowania się na zakupy biżuterii szczególnie pierwszy raz warto postawić na sprawdzone miejsca realizowania takich zakupów.

Dotyczy to szczególnie zakupów realizowanych za pośrednictwem internetowych sklepów jubilerskich. W takich miejscach dobrze jest postawić na sklepy renomowane lub dobrze oceniane przez klientów w przypadku takich, które nie działają pod znaną marką.

Internetowe transakcje

Przy zakupach internetowych biżuterii można liczyć często na korzystniejsze warunki cenowe. Wynika to między innymi z tego, że sklepy jubilerskie działające w sieci nie muszą posiadać oddziałów czy dużych magazynów.

pozyczka-online-na-lato

Pozwala to oczywiście na znaczne zmniejszenie kosztów działania sklepu czy sklepów. W ten sposób marże nakładane na wyroby z rynku biżuterii bywają dużo korzystniejsze. Natomiast przy zakupach internetowych znaczenie ma przede wszystkim unikanie zakupów w niepewnych miejscach. Wówczas łatwo jest stać się ofiarą oszustwa.

Przy zakupach biżuterii, która jest kosztowna można stracić naprawdę duże kwoty. Ważne jest również realizowanie zakupów w takich sklepach, które oferują sprawdzone oraz bezpieczne metody płatności internetowych. Wówczas można mieć pewność, że środki finansowe trafią na wskazane konto a jednocześnie nikt nie ukradnie danych dostępowych do rachunków.

Zawsze można wykorzystać w tych sklepach, które to udostępniają płatności kartami kredytowymi, gdzie w wielu przypadkach można wykorzystać opcję zwrotu zapłaconej kwoty w przypadku braku uzyskania towaru.

 

Markowe domy jubilerskie

Jeśli kupuje się biżuterię w stacjonarnych sklepach jubilerskich zdecydowanie warto unikać posługiwania się gotówką. Do przyjęcia jest jeszcze realizowania zakupów biżuterii wartej kilkaset złotych. Jednak w przypadku kwot za biżuterię obejmujących tysiące złotych nie warto posługiwać się gotówką. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z kart płatniczych.

pozyczka-online-na-lato

Można wykorzystać zarówno karty debetowe jak też kredytowe. Przy kredytowych kartach należy jednak pamiętać by nie zostały one niewłaściwe wykorzystane przez sprzedawcę. Wymaga to kontrolowania karty kredytowej tak by transakcja była wykonywana przy kupującym.

W odróżnieniu od kart debetowych przy kartach kredytowych wszystkie dane niezbędne do wykonania transakcji znajdują się na karcie. Z tego powodu niezbędne jest kontrolowanie jak karta jest wykorzystywana przez sprzedawcę. Oczywiście postawienie na renomowane domy jubilerskie ogranicza maksymalnie ryzyko nieprawidłowości.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 71,12 %. Rata miesięczna od 271,18 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2%. Całkowity koszt pożyczki: 5 019,41 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 530,66 zł, prowizja 4 488,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 9 519,41 zł. Stan na dzień 30.06.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 64,86%. Rata miesięczna od 148,68 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 7,2%. Całkowity koszt pożyczki: 4 856,33 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 567,08 zł, prowizja 4 289,25 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 9 156,33 zł. Stan na dzień 30.06.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 238,40 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.