Weź pożyczkę, której rata nie wzrośnie przez cały okres spłaty. RRSO: 77,46%

Sprawdź!

Gdzie bezpiecznie kupować drogą biżuterię?

Gdzie bezpiecznie kupować drogą biżuterię?

Gdy kupuje się biżuterię bardzo ważne jest by pozyskać szczególnie w przypadku większych wydatków oryginalną biżuterię. Niezbędne jest zatem decydowanie się na zakup w sprawdzonych miejscach. Ma to duże znaczenie gdy nie chce się paść ofiarą oszustwa co między innymi na rynku biżuterii jest związane z dużym ryzykiem.

Biżuterii generalnie nie powinno kupować się w niepewnych, niesprawdzonych miejscach. Na zakupy w takich miejscach mogą decydować się osoby, które mają dużą wiedzę o rynku biżuterii ze względu na wieloletnie realizowanie inwestycji na tym rynku czy też kolekcjonowanie biżuterii. Natomiast w przypadku decydowania się na zakupy biżuterii szczególnie pierwszy raz warto postawić na sprawdzone miejsca realizowania takich zakupów.

Dotyczy to szczególnie zakupów realizowanych za pośrednictwem internetowych sklepów jubilerskich. W takich miejscach dobrze jest postawić na sklepy renomowane lub dobrze oceniane przez klientów w przypadku takich, które nie działają pod znaną marką.

Internetowe transakcje

Przy zakupach internetowych biżuterii można liczyć często na korzystniejsze warunki cenowe. Wynika to między innymi z tego, że sklepy jubilerskie działające w sieci nie muszą posiadać oddziałów czy dużych magazynów.

Pozwala to oczywiście na znaczne zmniejszenie kosztów działania sklepu czy sklepów. W ten sposób marże nakładane na wyroby z rynku biżuterii bywają dużo korzystniejsze. Natomiast przy zakupach internetowych znaczenie ma przede wszystkim unikanie zakupów w niepewnych miejscach. Wówczas łatwo jest stać się ofiarą oszustwa.

Przy zakupach biżuterii, która jest kosztowna można stracić naprawdę duże kwoty. Ważne jest również realizowanie zakupów w takich sklepach, które oferują sprawdzone oraz bezpieczne metody płatności internetowych. Wówczas można mieć pewność, że środki finansowe trafią na wskazane konto a jednocześnie nikt nie ukradnie danych dostępowych do rachunków.

Zawsze można wykorzystać w tych sklepach, które to udostępniają płatności kartami kredytowymi, gdzie w wielu przypadkach można wykorzystać opcję zwrotu zapłaconej kwoty w przypadku braku uzyskania towaru.

 

Markowe domy jubilerskie

Jeśli kupuje się biżuterię w stacjonarnych sklepach jubilerskich zdecydowanie warto unikać posługiwania się gotówką. Do przyjęcia jest jeszcze realizowania zakupów biżuterii wartej kilkaset złotych. Jednak w przypadku kwot za biżuterię obejmujących tysiące złotych nie warto posługiwać się gotówką. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z kart płatniczych.

Można wykorzystać zarówno karty debetowe jak też kredytowe. Przy kredytowych kartach należy jednak pamiętać by nie zostały one niewłaściwe wykorzystane przez sprzedawcę. Wymaga to kontrolowania karty kredytowej tak by transakcja była wykonywana przy kupującym.

W odróżnieniu od kart debetowych przy kartach kredytowych wszystkie dane niezbędne do wykonania transakcji znajdują się na karcie. Z tego powodu niezbędne jest kontrolowanie jak karta jest wykorzystywana przez sprzedawcę. Oczywiście postawienie na renomowane domy jubilerskie ogranicza maksymalnie ryzyko nieprawidłowości.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 88,30%. Rata miesięczna od 353,49 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7161,48 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 5286,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12461,48 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r                                    

Aasa z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5300 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 77,46%. Rata miesięczna od 329,64 zł. Roczna stopa oprocentowania 20,50% (stopa stała). Całkowity koszt pożyczki: 6326,73 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 1874,73 zł, prowizja 4452 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 11626,73 zł. Stan na dzień 08.09.2022 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Usług Medycznych. Składka dobrowolnego Pakietu Usług Medycznych: 1 400,00 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo z kwoty udzielonej pożyczki.     

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  NNLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna (NNLife TUnŻiR S.A., dalej jako Towarzystwo) z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł. 
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 5000,00 zł.
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.