Pożyczka online - gdzie ją najłatwiej dostać?

Pożyczka online - gdzie ją najłatwiej dostać?

Bez wątpienia w ostatnich latach można dostrzec poprawę sytuacji finansowej Polaków. Jednak bez zmian pozostaje pojawianie się w naszych budżetach domowych nieplanowanych wydatków. W takich sytuacjach liczy się czas, dlatego wielu z nas oczekuje szybkiej odpowiedzi ze strony instytucji oferujących wsparcie finansowe.

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę przez internet? Sprawdźmy! Dziura w budżecie domowym

Niektórych sytuacji w życiu nie da się przewidzieć. Należą do nich między innymi problemy finansowe. Nierzadko pojawiają się w budżecie domowym z dnia na dzień, bez żadnego ostrzeżenia, wystawiając nasze nerwy na próbę. Brak możności sfinansowania podstawowych wydatków powoduje u nas uczucie bezsilności.

Jednak należy pamiętać, że nie ma sytuacji bez wyjścia. W takich przypadkach zawsze możemy poprosić o pomoc instytucje posiadające w swoich ofertach wsparcie finansowe.

Aktualnie na rynku znajdują się rozwiązania, o których wcześniej nikt nawet nie pomyślał. Aby otrzymać potrzebne pieniądze, nie musimy wychodzić nawet z domu. Wystarczy posiadać urządzenie z dostępem do internetu i czas na wypełnienie krótkiego wniosku.

Zanim przejdziemy do analizy dostępnych rozwiązań, warto wspomnieć, że pożyczki nie są przeznaczone tylko dla osób znajdujących się w obliczu kryzysu finansowego. Kto jeszcze może skorzystać z tego rozwiązania? Niemal każdy.

Nieplanowane wydatki

Bezapelacyjnie oszczędzanie znalazło w Polsce rzesze sprzymierzeńców. Wielu z nas decyduje się na prowadzenie budżetu domowego, w którym każdy wydatek znajduje pokrycie w dochodach. Jednak zdarzają się momenty, kiedy nawet to może nie wystarczyć. Życie potrafi nas zaskoczyć, a przygotowane przez los niespodzianki wcale nie muszą być miłe. Przypomnijmy sobie, gdy niemal nowa pralka nagle odmówiła posłuszeństwa, w trakcie przygotowań do przyjęcia zepsuła się kuchenka czy tuż przed wyjazdem na wakacje nie odpalił samochód. Można by wymieniać w nieskończoność. Każda z tych sytuacji jest inna, mimo to łączy je jedno istotne pytanie. Skąd wziąć pieniądze na nieplanowane wydatki?

Nowe możliwości

Rozpowszechnienie dostępności do internetu determinowało rozwój wielu innych sfer naszego życia. Na co dzień możemy tego nie dostrzegać. Jednak w wyżej wspomnianych sytuacjach, kiedy poszukujemy rozwiązania umożliwiającego łatwy i szybki dostęp do potrzebnych pieniędzy, okazuje się, że nowe technologie miały również wpływ na rynek finansów.

Oglądając telewizję, z pewnością natknęliśmy się na reklamy firm pożyczkowych oraz banków gwarantujących dostępność swoich produktów online. Dzięki temu wniosek możemy wypełnić o każdej porze dnia i nocy. Z kolei o decyzji instytucji zostaniemy poinformowani nie na specjalnym spotkaniu w placówce, a w formie elektronicznej logując się do panelu klienta lub poczty. Jak wygląda proces wnioskowania?

Kredyty przez internet

Nie ulega wątpliwości, że w obliczu nieplanowanych wydatków poszukujemy najłatwiejszego sposobu na uzupełnienie brakujących środków. Wnioskując o kredyt w banku online lub stacjonarnie, zawsze będziemy musieli spełnić wysokie wymagania stawiane potencjalnym kredytobiorcom.

Należą do nich między innymi: pozytywna historia kredytowa, potwierdzona wiarygodność jako płatników czy też posiadanie stałego źródła dochodów w całym okresie kredytowania. Jeśli chodzi o ostatnie kryterium z wymienionych, najbardziej atrakcyjne wydaje się otrzymywanie wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony.

Mimo zapewnień o braku konieczności dostarczania zaświadczeń z miejsca pracy ostatecznie zostaniemy poproszeni o podanie szczegółowych danych pracodawcy, które pozwolą na nawiązanie kontaktu. W efekcie możemy zapomnieć o braku konieczności poinformowania o swoich planach szefa.

Dodatkowo wielu kredytodawców wymaga od swoich klientów potwierdzenia regularnych dochodów przez załączenie wyciągów z konta. Jednym z etapów wydłużających czas oczekiwania na potrzebne pieniądze jest również konieczność wykonania przelewu weryfikacyjnego lub przejścia przez rozmowę telefoniczną.

Jeśli transakcję zlecimy w godzinach sesji Elixir, a doradca zadzwoni w ciągu kilku minut od złożenia wniosku, nie powinny pojawić się żadne opóźnienia. Jednak w innej sytuacji będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę przez internet?

Jednym z najszybszych i najłatwiej dostępnych sposobów na otrzymanie wsparcia finansowego przez internet jest pożyczka pozabankowa. Firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw potrzebom klienta, wprowadzając do swoich ofert nowoczesne rozwiązania usprawniające proces wnioskowania.

Dzięki tym działaniom mamy możliwość otrzymania potrzebnych środków nawet w ciągu kilkunastu minut od wysłania formularza. Wszystko zależy od tego, czy formalności dokonaliśmy w czasie pracy danego pożyczkodawcy oraz z jakiej metody weryfikacji skorzystaliśmy.

Aktualnie wielu pożyczkodawców korzysta z aplikacji typu Instantor służących natychmiastowej identyfikacji klienta. Wystarczy zalogować się do swojej bankowości i poczekać aż specjalny program pobierze wszystkie potrzebne informacje. Wśród nich znajdą się dane osobowe właściciela oraz podstawowy spis wykonywanych operacji. Umożliwia to jednoczesne potwierdzenie tożsamości oraz wstępną ocenę zdolności kredytowej.

Wiele firm pozabankowych wykorzystuje również systemy przelewów ekspresowych, wskutek czego czas oczekiwania na otrzymanie pieniędzy może wynosić nawet 15 minut od momentu otrzymania pozytywnej decyzji. Czego pożyczkodawcy oczekują od swoich klientów?

Warunki pożyczki online

Nierzadko zdarza się, że osoba, której wniosek został odrzucony przez bank, otrzymała pozytywną decyzję w firmie pożyczkowej. Jak to możliwe? Każda instytucja finansowa analizuje zdolność kredytową swojego klienta pod kątem historii kredytowej, sytuacji materialnej oraz cech osobowych.

Następnie jej wynik zostaje przedstawiony w postaci oceny punktowej. Różnica polega jedynie na ustalonych wcześniej kryteriach, które należy spełniać. W efekcie pozabankowe pożyczki online przyznawane są osobom ze znacznie niższym scoringiem. Jakie warunki stawiają firmy pożyczkowe? Wiele zależy od wewnętrznych ustaleń pożyczkodawców, jednak można wymienić kilka standardowych wymagań.

Jest to posiadanie: obywatelstwa Polski, ważnego dowodu osobistego, aktywnego numeru telefonu, adresu e-mail, własnego rachunku bankowego, regularnych dochodów pozwalających na terminową spłatę zobowiązania oraz brak wpisów w bazach dłużników. Należy również pamiętać o konieczności spełnienia kryterium wieku.

Z pewnością niezbędne będzie ukończenie co najmniej 18 roku życia, jednak firmy coraz częściej podnoszą dolną granicę do 20 lat lub więcej. Ma to na celu ograniczenie ryzyka nieterminowej spłaty zobowiązania, co wiąże się z działaniem zgodnym z zasadami odpowiedzialnego pożyczania.

Jak wnioskować o pożyczki online?

Wnioskowanie o pożyczki nigdy nie było tak proste. Po wybraniu odpowiedniej firmy należy przejść na jej stronę internetową, gdzie znajduje się wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków lub rozwijanej listy określamy interesującą nas kwotę oraz okres kredytowania. Pamiętajmy o zapoznaniu się z kosztami zobowiązania.

Następnie klikamy “Złóż wniosek” i przechodzimy do uzupełniania formularza. Jeśli podaliśmy wszystkie potrzebne informacje, pozostaje nam jedynie weryfikacja tożsamości oraz oczekiwanie na decyzję pożyczkodawcy.

Jeśli nadal zastanawiasz się, gdzie najłatwiej dostać pożyczkę przez internet, sprawdź warunki stawiane klientom Aasa. Wnioskuj już teraz nawet o 10 000 zł na 24 miesiące!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Inspektorem ochrony danych jest Agnieszka Rzycka-Osiej, e-mail: iod@aasapolska.pl

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 2500 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,57%. Rata miesięczna od 121,47 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 1791,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 794,48 zł, prowizja 997,50 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 4291,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r.                                                                     

Aasa z Pakietem Gold - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 8600 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 417,83 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 6164,75 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2733,35 zł, prowizja 3431,40 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 14764,75 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 2400 zł.                                        

Aasa z Pakietem Premium - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 7900 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 383,82 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 5662,98 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 2510,88 zł, prowizja 3152,10 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 13562,98 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Językowym. Opłata za dobrowolny Pakiet Językowy: 2400 zł.       

Aasa z Pakietem Biznes - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 10800 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 45,56%. Rata miesięczna od 524,71 zł. Roczna stopa oprocentowania 18,50% (stopa zmienna). Całkowity koszt pożyczki: 7741,87 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 3432,67 zł, prowizja 4309,20 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 18541,87 zł. Stan na dzień 20.05.2024 r. Pożyczka z dobrowolnym Pakietem Medycznym. Opłata za dobrowolny Pakiet Medyczny: 3200 zł.                                

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy  Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000028131, NIP: 526-030-50-06; Kapitał zakładowy: 59 460 000 zł, wpłacony w całości.
 

Usługi medyczne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy JP Medica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Piękna 24/26A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy z siedzibą w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000836368, NIP 7010977674, REGON 385867261 o kapitale zakładowym w wysokości 200 000 zł. 
 
JP Medica Sp. z o.o. jest podmiotem leczniczym wpisanym do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego pod numerem 000000228622.
 

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy Polska Grupa Konsultingowa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245406, NIP: 5272487651, REGON: 140277411, kapitał zakładowy w wysokości: 500.000 złotych (w całości opłacony), wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13252, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Usługi telekomunikacyjne dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy również Privee Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 15A/16, 00-640 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001029112, NIP: 7011138042, REGON: 524943799, kapitał zakładowy w wysokości: 5 000,00 zł, wpisana do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod numerem 13282, będąca dostawcą usług w rozumieniu art. 2 pkt 27 lit. a Prawa Telekomunikacyjnego.

Kurs językowy dla Klientów Aasa Polska S.A. realizowany jest przez Tele-Nauka Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, przy ul. Piękna 24/26 A, 00-549 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000762801, NIP: 5842779937, o kapitale zakładowym w wysokości 100 000 zł.