Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Ile kosztuje oczyszczacz powietrza?

Ile kosztuje oczyszczacz powietrza?

Statystyki wskazują, że smog w Polsce zabija co roku nawet około 40 tysięcy osób. Chociaż w tym temacie zmienia się coraz więcej, to jednak nadal mamy najgorsze powietrze w całej Unii Europejskiej. Jeśli chcesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo i zapewnić je także swoim bliskim, pomyśl o zakupieniu oczyszczacza powietrza. Ile musimy za niego zapłacić?

Smog zawiera wiele szkodliwych, rakotwórczych składników, które osadzają się w naszym organizmie. Znajdują się nie tylko w płucach, ale również te najdrobniejsze potrafią przechodzić przez barierę krew – mózg. Smog jest szczególnie groźny dla dzieci oraz dla osób w podeszłym wieku, ale każdy z nas powinien się przed nim chronić.

W smogu najgroźniejsze to pyły zawieszone PM 10 oraz PM 2,5 (cyfry wskazują na wielkość cząsteczek pyłu), a także benzopiren.

jesienna-pozyczka

Jak chronić się przed smogiem?

W internecie możemy na bieżąco śledzić wyniki pomiarów ze stacji pomiarowych znajdujących się w różnych miejscowościach w kraju. Gdy stężenie zanieczyszczeń w powietrzu jest wysokie, najlepiej nie wychodzić z domu. Jeśli musimy to zrobić, warto zaopatrzyć się w maskę antysmogową.

Jednak zanieczyszczone powietrze dostaje się również do naszych domów. Jak możemy je usunąć? Tutaj pomocne są oczyszczacze powietrza, które kupimy w wielu wariantach do wyboru. Wbrew pozorom, oczyszczacze powietrza nie są bardzo skomplikowanymi urządzeniami – wyposażone są w wentylator zasysający powietrze oraz w układ filtrów, które zatrzymują zanieczyszczenia. Te lepszej klasy mogą mieć też nawilżacze powietrza, jonizatory.

Przykładowe ceny oczyszczaczy powietrza:

• 400-600 złotych – podstawowy oczyszczacz powietrza bez funkcji nawilżania

• 1000 złotych – oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

• 1600-1800 złotych – oczyszczacz powietrza do większego pomieszczenia, z nawilżaczem, zautomatyzowanymi funkcjami

• 3000 złotych – oczyszczacz do największych pomieszczeń

Jak wybrać odpowiedni oczyszczacz powietrza?

Jeśli zaczniemy przeglądać oferty producentów oczyszczaczy powietrza, które dostępne są on-line, możemy zauważyć, że mają one różne parametry. Gdy nie mamy doświadczenia, możemy mieć trudność ze znalezieniem tego odpowiedniego. Na co warto patrzeć?

#ADV_LARGE#

Przede wszystkim najważniejsze są filtry – to one zatrzymują szkodliwe pyły i inne zanieczyszczania, a nawet mogą zmniejszać ilość wirusów, bakterii, grzybów oraz innych drobnoustrojów w powietrzu. Dobry oczyszczacz powinien posiadać filtr węglowy, który potrafi też usuwać nieprzyjemne zapachy, a także filtr HEPA, który zatrzymuje najdrobniejsze związki. Filtry HEPA produkowane są w wariantach E10, E11, E12 i H13 – im wyższa liczba, tym filtr jest skuteczniejszy.

Warto też spojrzeć na wydajność urządzenia – im wyższa, tym szybciej przefiltruje on powietrze w większych pomieszczeniach.

Powinniśmy też zwrócić uwagę na obsługę urządzenia – niektóre dopasowują poziom działania do zanieczyszczenia powietrza. Koniecznie należy podliczyć koszty eksploatacji – musimy regularnie wymieniać filtry w oczyszczaczu, aby działał on niezawodnie.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.