Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Ile wydajemy na utrzymanie dziecka?

Ile wydajemy na utrzymanie dziecka?

Wielu Polaków odkłada decyzję o posiadaniu dziecka ze względu na zbyt niskie dochody. Wydatki czekające przyszłych rodziców mogą być spore, gdy weźmiemy pod uwagę cały okres wychowania aż do usamodzielnienia się dziecka. Ile pieniędzy wydajemy na utrzymanie dzieci?

Współczesne rodziny wydają na swoich potomków coraz więcej pieniędzy. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że potrzebujemy bardzo dużej sumy na to, aby posiadać malucha. Musimy jednak pamiętać o tym, że pieniądze są bardzo pomocne i potrzebne, gdy chcemy zapewnić dziecku szczęśliwe dzieciństwo pełne nowych wyzwań oraz przygód.

Biuro Informacji Kredytowej przeanalizowało koszty rodzin związane z posiadaniem dziecka. W badaniu „Edukacja finansowa dzieci” wykonanym w 2015 roku znajdziemy więcej informacji o tym, jak kształtują się finanse w rodzinach posiadających potomków.

Średnie koszty dziecka na miesiąc – ponad 600 złotych

Według badania wykonanego przez BIK średnie miesięczne wydatki przeznaczone na dziecko wynoszą dokładnie 607 złotych. Najwięcej kosztuje nas żywność – na nią wydajemy z tej sumy średnio 208 złotych. Na kolejnej pozycji znalazły się ubrania z kwotą 114 złotych, a na trzeciej wydatki wiązane z obowiązkowymi zajęciami szkolnymi przedszkolnymi, na przykład obiadami, świetlicą – tutaj koszt to 84 złote.

Poniżej 100 złotych rodzice wydają również na zajęcia nieobowiązkowe pozaszkolne i szkolne, leczenie i zdrowie, zabawki, a także inne wydatki związane z deklarowanymi przez dziecko potrzebami. jesienna-pozyczka

Warto przy tym wskazać, że rodzice mieszkający w dużych miastach wskazali, że ich wydatki są większe niż w przypadku dzieci z małych miejscowości.

Wydatki na dziecko wyższe wraz z wiekiem

Chociaż może wydawać się, że to właśnie małe, niedawno urodzone dziecko kosztuje najwięcej, to jednak jest wprost przeciwnie – wydatki na dziecko rosną wraz z wiekiem. Według cytowanego raportu dzieci w wieku 10-12 lat kosztują rodziców koło 673 złote miesięcznie, a następnie koszty idą dalej w górę.

Wynika to głównie z większych potrzeb dziecka – kieszonkowe, droższe zajęcia pozaszkolne, wycieczki, spotkania ze znajomymi, edukacja to tylko niektóre z nich. Na studiach dziecko może kosztować rodzica nawet powyżej 1 500 złotych w zależności od tego, gdzie się uczy i jakie są jego potrzeby.

Jak zarządzać pieniędzmi, gdy w rodzinie pojawia się dziecko?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że do rodzicielstwa trzeba będzie się przygotować – również pod względem finansowym. Dobrze płatna praca i brak dużych zobowiązań są bardzo ważne. Wówczas będziemy mogli bez problemu utrzymać także nowego członka rodziny.

Również wtedy, gdy dziecko już jest na świecie, powinniśmy umiejętnie i dokładnie planować nasze wydatki. To pozwoli nam na oszczędności już na tym wczesnym etapie.

Oczywiście, wtedy, gdy pojawi się taka konieczność, możemy również wziąć pożyczkę, która pomoże nam w podreperowaniu budżetu i w razie niespodziewanych wydatków. W takiej sytuacji możemy również wybrać pożyczki ratalne, które są łatwe w spłacie. jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.