Ile kosztuje rozwód? Przykładowe koszty
3 min czytaniaRozwód jest bardzo trudnym wydarzeniem w życiu. Natomiast trzeba również brać pod uwagę, że rozwód wymaga również odpowiednio dużych środków finansowych.
Spis treści
Oczywiście takie koszty są zależne między innymi od czasu trwania spraw rozwodowych, a także od wybranych adwokatów czy kancelarii, które będą rozwód obsługiwały.
Jeśli chce się przeprowadzić sprawę rozwodową niezbędne jest przede wszystkim sprawdzenie różnych kancelarii adwokackich. Ma to duże znaczenie zarówno z punktu widzenia możliwości korzystania ze skutecznego adwokata, a także można decydować się na takie kancelarie adwokackie, które pozwalają na zapewnienie korzystnych warunków cenowych.
Zanim wybierze się kancelarie adwokackie warto jest sprawdzić, a także porównać poszczególne oferty kancelarii. Pozwala to na wyselekcjonowanie adwokatów, którzy będą w stanie zapewnić korzystne warunki prowadzenia spraw, co ma znaczenie w zakresie łącznych kosztów prowadzenia spraw sądowych.
Warto jest sprawdzić informacje dotyczące również doświadczenia adwokatów, które mają znaczenie w zakresie powodzenia szczególnie bardziej skomplikowanych spraw rozwodowych.
Oczywiście trzeba również liczyć się kosztami prowadzenia spraw rozwodowych, bo wiele spraw rozwodowych może być bardzo kosztowna. Jednak poniesione w sądzie koszty sprawy mogą być zwrócone przez sąd w przypadku złożenia takiego wniosku, a także gdy są przychyli się do takiej prośby.
Jakie są koszty rozwodu?
Sprawa rozwodowa wymaga między innymi zapłacenia kosztu sprawy rozwodowej. Jednocześnie takie koszty mogą się wahać od kilkuset złotych, aż po kilka tysięcy złotych. Koszty rozwodowe mogą być zależne między innymi od takich czynników jak wielkości miasta gdzie prowadzona jest sprawa, możliwość finansowe klienta, czy trudności sprawy.
Gdy składa się pozwy niezbędne jest również uiszczanie opłat sądowych w wysokości sześciuset złotych. Dodatkowa opłata musi być opłacona gdy chce się zrealizować podział majątku. Jednocześnie może zdarzyć się dodatkowo sytuacja gdy sąd będzie zdążał eksmisję jednego z małżonków.
Wówczas jedna ze stron będzie musiała dokonać dodatkowej opłaty. Zasądzanie alimentów na rzecz żony czy dzieci wówczas przedstawiciel ustawowy strony będzie musiała dokonać opłaty równej wysokości pięciu procent zasądzonych świadczeń alimentacyjnych. Natomiast niezbędne jest również decydowanie się na składanie apelacji od niekorzystnych wyroków co również wymaga wniesienia dodatkowej opłaty sądowej, która wynosi sześćset złotych.
Zwrot kosztów
Przy prowadzeniu spraw rozwodowych ważne jest branie pod uwagę, że zwrócenie kosztów rozwodowych jest możliwe. Natomiast w takim przypadku możliwe wystąpienie dwóch sytuacji. W jednej sytuacji koszty mogą być całkowicie zwrócone jak też mogą być również częściowo spłacane środki finansowe.
Jednocześnie strony przegrane pokrywają również koszty poniesione przez druga stronę sporu, która przegrała daną sprawą. W przypadku gdy sąd oddala w całości wnioski rozwodowe strona wnosząca będzie musiała zwrócić koszty poniesione przez drugą stroną sporu.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej