Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Kredyt na mieszkanie czy wynajem?

Kredyt na mieszkanie czy wynajem?

Wynajmowanie mieszkań staje się obecnie coraz bardziej popularne. Wynika to zarówno z rosnącego rynku mieszkań pod wynajem a także z coraz bardziej kosztownych kredytów.

Decydując się na kredyty trzeba liczyć się z długoterminową spłatą rat.

Wynajem mieszkań pozwala na wybranie mieszkań, które mają korzystną lokalizację czy też odpowiednią powierzchnię. Jednocześnie przy wynajmowanie opłaty za mieszkanie rozkładane są w długim okresie czasu.

Natomiast w przypadku decydowania się na kredyty mieszkaniowe trzeba liczyć się często z większymi kosztami w stosunku kosztów wynajmu. Wiele zależy od sytuacji na rynku finansowym. Są takie momenty gdy wynajem jest korzystniejszym rozwiązaniem, gdy w innych momentach na rynku lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na kredyty mieszkaniowe.

Zakup mieszkania na lata

Gdy zamierza się kupić mieszkanie, w którym zamierza się mieszkać przez wiele wówczas można decydować się na kredyty mieszkaniowe. Takie produkty finansowe pozwalają na uzyskanie środków finansowych, które pozwalają na zakup mieszkania gdy nie posiada się odpowiednio dużej gotówki. Dobrze jest również decydować się na takie kredyty, które są dostępne w korzystnych warunkach finansowych. jesienna-pozyczka

Dotyczy to między innymi marż bankowych czy oprocentowania. Pozwala to na pozyskanie znacznie bardziej korzystnych produktów finansowych, które znacznie łatwiej jest spłacić. Jednocześnie można decydować się na kredyty mieszkaniowe dostępne w ramach promocyjnych warunkach. Wówczas można liczyć na obniżone koszty kredytowe.

Wynajmowanie mieszkań

Decydując się na wynajmowanie mieszkań dobrym rozwiązaniem jest postawienie na takie oferty, które pozwalają na korzystanie z wynajmu w tak długim czasie, który jest niezbędny. W Polsce trudniejsze jest znalezienie wynajmu długoterminowego. Natomiast można również decydować się na krótkoterminowy wynajem, co jest rozwiązaniem gdy chce się zachować elastyczność na rynku lokali mieszkalnych.

Wynajmowanie mieszkań jest korzystnym rozwiązaniem gdy nie chce się obciążać domowego budżetu kredytowymi ratami. Jednocześnie można decydować się na takie mieszkania, które mają znacznie bardziej dopasowane cechy, co pozwala na mieszkanie w bardziej komfortowych warunkach.  

Korzystne oferty

Zawsze warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie oraz porównanie poszczególnych ofert zarówno na rynku wynajmu, a także kredytów bankowych. Pozwala to na decydowanie się na najbardziej korzystne warunki finansowe. Wybranie najlepszym ofert z punktu widzenia finansowego wówczas można liczyć na zapewnienie oszczędności w długim okresie czasu. Jest to ważne zarówno z dłuższymi okresami umów wynajmu jak też długimi okresami kredytów mieszkaniowych.

Wówczas można decydować się na skorzystanie z ofert  na rynku kredytowym, które będą dostępne w ramach promocyjnych warunkach finansowych. Im łatwiej jest spłacić kredyt czy im mniejsze są stałe raty za wynajem tym w znacznie mniejszym stopniu obciąża się domowy budżet co ma duże znaczenie gdy nie chce się uniknąć problemów finansowych.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.