Co obniża twoją zdolność kredytową?
3 min czytaniaZdolność kredytowa jest bardzo ważna w przypadku decydowania się na kredyty. Przy kredytach banki sprawdzają między innymi historię kredytową a także zdolność kredytową.
Spis treści
Sprawdzenie ich pozwala na ocenę ryzyka udzielania kredytów przez banki klientom.
Decydując się na kredyty bardzo ważne jest by posiadać zarówno dobrą historię kredytową, a także zdolność kredytową. Historia kredytowa to ocena wszystkich kredytów, które były zaciągane przez klientów przez ostatnie pięć lat.
Banki sprawdzają między innymi czy kredyty były regularnie spłacane, czy nie pojawiały się problemy z odzyskaniem środków finansowych uzyskanych z kredytów. Jeśli posiada się negatywną historię kredytową wówczas uzyskanie środków finansowych z kredytów będzie trudne. Natomiast dobra historia kredytowa pozwala na znacznie szybsze i łatwiejsze pozyskanie nawet dużych sum pieniędzy. Warto jest z tego powodu dbać o budowanie pozytywnej historii kredytowej.
Dobra zdolność kredytowa
Przy staraniu się o kredyty ważna jest również zdolność kredytowa. Zależy ona między innymi od posiadanych pożyczek czy kredytów.
Jednocześnie zdolność kredytowa jest znacznie ograniczona gdy posiada się niespłacone kredyty czy pożyczki. Wówczas trudno jest uzyskać kredyty i najczęściej można decydować się wyłącznie na pożyczki w firmach finansowych, które nie sprawdzają zadłużenia klientów. Na dobrą zdolność kredytową wpływają oczywiście dochody. Przy staraniu się o duże sumy pieniędzy w formie kredytów można również zwiększyć zdolność kredytową gdy posiada się zastaw czy też hipotekę.
Można również decydować się na poręczycieli, którzy również pozwalają na uzyskanie znacznie większych sum pieniędzy poprzez zwiększenie zabezpieczenie kredytu.
Jak zwiększyć zdolność kredytową?
Jeśli chce się zwiększyć zdolność kredytową bardzo ważne jest między innymi spłacenie drobnych kredytów. Dotyczy to między innymi zadłużenia na kartach kredytowych, czy też zadłużenia na rachunkach bankowych. Pozwala to na zwiększenie zdolności kredytowej poprzez poprawienie warunków finansowych.
Im lepsze warunki finansowe posiada klient banku tym może skorzystać ze znacznie lepszych ofert bankowych. Jednocześnie znacznie łatwiej można pozyskać kredyty bankowe gdy posiada się korzystne warunki finansowe.
Korzystne warunki ofert kredytowych
Decydując się na oferty kredytowe posiadanie bardzo dobrej zdolności kredytowej jest bardzo ważne gdy chce się skorzystać promocyjnych ofert kredytowych. Takie oferty posiadają mniejsze koszty związane między innymi z oprocentowaniem, prowizjami, a także różnego rodzaju kosztami kredytowymi.
Pozwala to na uzyskanie kredytów, które są dostępne przy znacznie mniejszych kosztach co przekłada się na niższe odsetki, a zatem raty miesięczne. Ma to bardzo duże znaczenie gdy chce się ograniczyć miesięczne raty. Im mniejsze raty się płaci tym znacznie łatwiej jest spłacić raty kredytowe. Można wówczas ograniczyć koszty spłacania kredytów i znacznie zmniejszyć obciążenie budżetu kredytów. Jednocześnie można w wielu przypadkach znacznie szybciej spłacić kredyty bankowe.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej