Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Kupowanie czegoś na raty – jak to działa?

Kupowanie czegoś na raty – jak to działa?

Kupowanie na raty jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które nie dysponują dużymi środkami finansowymi w formie gotówki.

Natomiast zakupy na raty pozwalają na pozyskanie dodatkowych środków finansowych na zakupy na korzystnych warunkach finansowych. Obecnie można decydować się na zakupy ratalne dostępne za pośrednictwem Internetu.

Realizując zakupy ratalne bardzo ważne jest decydowanie się na wybranie odpowiednich ofert. Obecnie można z zakupów ratalnych korzystać zarówno za pośrednictwem sklepów stacjonarnych, a także sklepów internetowych. Internetowe zakupy na raty są znacznie wygodniejsze. Wynika to z możliwości zarówno sprawdzenia, a także porównania poszczególnych ofert, które dostępne są za pośrednictwem Internetu.

Jednocześnie internetowe zakupy ratalne są obecnie w coraz większym stopniu dostępne. Sklepy internetowe coraz chętniej decydują się na oferowanie ratalnych zakupów, co pozwala na przyciąganie nowych klientów. Jednocześnie na wielu rynkach produktowych działają sklepy stacjonarne, które posiadają również sklepy internetowe. Wówczas można skorzystać zarówno z zakupów internetowych, a także z odbioru w sklepach stacjonarnych. 

Wybierz najlepszą ofertę

Decydując się na zakupy ratalne ważne jest by wybierać korzystne warunki finansowe, na których zapewniane są poszczególne produkty. Jednocześnie obecnie można decydować się na takie produkty, które zapewniają bardzo korzystne warunki zakupów w ramach promocji. jesienna-pozyczka

W sklepach mających również ratalne zakupy można korzystać zarówno z niższych cen, a także z ratalnych zakupów. Przy ratalnych zakupach ważne jest by decydować się na dopasowanie takich wysokości rat, które pozwalają na wygodne ich spłacanie. Jednocześnie przy ratalnych zakupach w większych sklepach można również korzystać z dostępu z ratalnych ofert w różnych bankach czy firmach finansowych.

Duże zakupy i raty

Gdy kupuje się produkty jak sprzęt domowy, które są kosztowne wówczas postawienie na ratalne zakupy może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Wówczas można rozłożyć płatność na zakup na dłuższy okres czasu. Jednocześnie nawet przy kupowaniu kosztownego sprzętu przy ratach można miesięcznie płacić bardzo korzystne raty.

Dodatkowo ważne jest również, że przy ratalnych zakupach można również decydować się na zakupy produktów, na które nie posiada się gotówki.

Jednocześnie ratalne kredyty, które oferowane są przy zakupach ratalnych są dostępne na znacznie bardziej korzystnych warunkach finansowych w stosunku do typowych kredytów bankowych. Ważne jest również by decydować się na takie produkty ratalne, które są w stanie zapewnić również możliwość w jak największym stopniu dopasowania wysokości rat. Ma to duże znaczenie gdy szuka się takich ofert ratalnych, które będą następnie łatwe w spłacaniu co ma bardzo duże znaczenie jeśli chce się wygodnie spłacać poszczególne raty.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.