Ubezpieczenie turystyczne - ile kosztuje?
3 min czytaniaGłównym celem ubezpieczenia turystycznego jest ochrona podróżującego przed ryzykiem, które może wystąpić podczas jego wyjazdu. Polisę ubezpieczeniową tego rodzaju możemy wykupić obecnie u wielu ubezpieczycieli. Z jakimi kosztami musimy się liczyć?
Spis treści
Niezależnie od tego, czy zamierzasz wyjechać za granicę samodzielnie, czy z biurem podróży, warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Dzięki niemu będziemy mogli zabezpieczyć się przed różnymi losowymi sytuacjami – chorobą, wypadkiem, nieumyślnym zniszczeniem czyjegoś mienia, utratą bagażu, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.
Chociaż biura turystyczne oferują już wycieczki wraz z polisami ubezpieczeniowymi, to jednak warto pamiętać o tym, że najczęściej są to polisy w podstawowych wersjach – nie zapewnią nam pełnej ochrony i nie dadzą najwyższych kwot odszkodowań. W związku z tym warto dokupić dodatkową polisę poszerzająca ochronę.
Co wpływa na cenę polisy turystycznej?
Trudno jednoznacznie wskazać, ile wyniesie nas polisa turystyczna, ponieważ na jej koszt wpływa wiele różnych czynników. Zatem najlepiej skorzystać ze specjalnych kalkulatorów ubezpieczeń, aby dowiedzieć się, na jaki wydatek należy się przygotować.
Działa tutaj dość ogólna zasada, która mówi, że im dalsza i dłuższa będzie nasza podróż, tym koszt polisy będzie wyższy. Także będzie on wyższy wtedy, gdy wybierzmy ubezpieczenie o szerszym zakresie ochrony oraz gwarantujące nam wyższą kwotę odszkodowania.
Na wysokość składki polisy turystycznej wpływają:
• kraj podróży
• czas trwania podróży
• suma ubezpieczenia
• zakres ubezpieczenia
• liczba ubezpieczonych osób
• zniżki i zwyżki
Warto przyjrzeć się tutaj głównie dodatkowym wariantom oraz zniżkom i zwyżkom. Więcej zapłacimy wtedy, gdy w ramach naszej wycieczki chcemy uprawiać sporty ekstremalne jak wspinaczka, nurkowanie, skoki spadochronowe, a także wtedy, gdy zamierzamy pojechać do pracy. Na wyższy wydatek będą musiały przygotować się też osoby starsze – w ich przypadku cena może być nawet o połowę wyższa przy przekroczeniu wieku 65. czy 70. lat.
Przykładowo, za ochronę na dwutygodniowe wakacje w popularnym wśród turystów kraju w Europie albo w Afryce zapłacimy od 80 do 300 złotych. Gdy będziemy chcieli wyjechać do Ameryki Południowej lub Północnej czy do Azji, zapłacimy nawet około 500-800 złotych. Podobną cenę zapłacimy w przypadku wyjazdu do Australii.
Powyższe ceny są tylko przykładowe, dlatego warto zapoznać się z dokładnymi, aktualnymi ofertami na stronach internetowych ubezpieczycieli albo w serwisach niezależnych.
Oblicz wysokość ubezpieczenia wybierz najlepszą ofertę!
W znalezieniu odpowiedniej oferty ubezpieczenia na wycieczkę pomogą wspomniane już przez nas kalkulatory dostępne przez internet. Aby zapoznać się z rożnymi propozycjami ubezpieczycieli należy wpisać podstawowe dane o wyjeździe. Następnie serwis porówna dla nas różne propozycje i wskaże je wraz z kosztami – możemy wtedy wybrać najlepsze ubezpieczenie i potem natychmiast podpisać umowę. Zapłacić możemy on-line.
**Uwaga!
Należy wykupić ubezpieczenie turystyczne przynajmniej na jeden dzień przed wyjazdem!**
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej