Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Ubezpieczenie turystyczne - ile kosztuje?

Ubezpieczenie turystyczne - ile kosztuje?

Głównym celem ubezpieczenia turystycznego jest ochrona podróżującego przed ryzykiem, które może wystąpić podczas jego wyjazdu. Polisę ubezpieczeniową tego rodzaju możemy wykupić obecnie u wielu ubezpieczycieli. Z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Niezależnie od tego, czy zamierzasz wyjechać za granicę samodzielnie, czy z biurem podróży, warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Dzięki niemu będziemy mogli zabezpieczyć się przed różnymi losowymi sytuacjami – chorobą, wypadkiem, nieumyślnym zniszczeniem czyjegoś mienia, utratą bagażu, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Chociaż biura turystyczne oferują już wycieczki wraz z polisami ubezpieczeniowymi, to jednak warto pamiętać o tym, że najczęściej są to polisy w podstawowych wersjach – nie zapewnią nam pełnej ochrony i nie dadzą najwyższych kwot odszkodowań. W związku z tym warto dokupić dodatkową polisę poszerzająca ochronę.

Co wpływa na cenę polisy turystycznej?

Trudno jednoznacznie wskazać, ile wyniesie nas polisa turystyczna, ponieważ na jej koszt wpływa wiele różnych czynników. Zatem najlepiej skorzystać ze specjalnych kalkulatorów ubezpieczeń, aby dowiedzieć się, na jaki wydatek należy się przygotować.

Działa tutaj dość ogólna zasada, która mówi, że im dalsza i dłuższa będzie nasza podróż, tym koszt polisy będzie wyższy. Także będzie on wyższy wtedy, gdy wybierzmy ubezpieczenie o szerszym zakresie ochrony oraz gwarantujące nam wyższą kwotę odszkodowania. jesienna-pozyczka

Na wysokość składki polisy turystycznej wpływają:

• kraj podróży

• czas trwania podróży

• suma ubezpieczenia

• zakres ubezpieczenia

• liczba ubezpieczonych osób

• dodatkowe warianty jesienna-pozyczka

• zniżki i zwyżki

Warto przyjrzeć się tutaj głównie dodatkowym wariantom oraz zniżkom i zwyżkom. Więcej zapłacimy wtedy, gdy w ramach naszej wycieczki chcemy uprawiać sporty ekstremalne jak wspinaczka, nurkowanie, skoki spadochronowe, a także wtedy, gdy zamierzamy pojechać do pracy. Na wyższy wydatek będą musiały przygotować się też osoby starsze – w ich przypadku cena może być nawet o połowę wyższa przy przekroczeniu wieku 65. czy 70. lat.

Przykładowo, za ochronę na dwutygodniowe wakacje w popularnym wśród turystów kraju w Europie albo w Afryce zapłacimy od 80 do 300 złotych. Gdy będziemy chcieli wyjechać do Ameryki Południowej lub Północnej czy do Azji, zapłacimy nawet około 500-800 złotych. Podobną cenę zapłacimy w przypadku wyjazdu do Australii.

Powyższe ceny są tylko przykładowe, dlatego warto zapoznać się z dokładnymi, aktualnymi ofertami na stronach internetowych ubezpieczycieli albo w serwisach niezależnych.

Oblicz wysokość ubezpieczenia wybierz najlepszą ofertę!

W znalezieniu odpowiedniej oferty ubezpieczenia na wycieczkę pomogą wspomniane już przez nas kalkulatory dostępne przez internet. Aby zapoznać się z rożnymi propozycjami ubezpieczycieli należy wpisać podstawowe dane o wyjeździe. Następnie serwis porówna dla nas różne propozycje i wskaże je wraz z kosztami – możemy wtedy wybrać najlepsze ubezpieczenie i potem natychmiast podpisać umowę. Zapłacić możemy on-line.

**Uwaga!

Należy wykupić ubezpieczenie turystyczne przynajmniej na jeden dzień przed wyjazdem!**

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.