Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

5 powodów, dla których warto wykupić ubezpieczenie turystyczne

5 powodów, dla których warto wykupić ubezpieczenie turystyczne

Jeśli planujemy wakacje spędzić w Polsce, nie musimy kupować dodatkowej polisy ubezpieczeniowej. Jeśli jednak zamierzamy pojechać za granicę, warto pomyśleć o takim ubezpieczeniu. Sprawdź 5 powodów, dla których warto je mieć!

Zagraniczne wakacje mogą być wspaniałą przygodą. Warto jednak być przezornym i wykupić ubezpieczenie turystyczne, aby nie zmieniły się w pasmo problemów i wydatków. Dzisiaj zakupienie polisy ubezpieczeniowej dla podróżnika nie jest bardzo trudne – można zrobić to nawet przez internet.

Jeśli wahasz się, czy kupić ubezpieczenie turystyczne, zobacz, dlaczego jest ono takie ważne. Przyda się zarówno na wojaże po Europie, jak i w dalsze zakątki świata!

1. Pomoc medyczna

Wypadek albo niespodziewana choroba mogą przydarzyć się również w trakcie urlopu. Z wykupioną polisą ubezpieczeniową nie musimy obawiać się o wysokie koszty. Wystarczy skontaktować się z centrum alarmowym towarzystwa ubezpieczeniowego, aby uzyskać wsparcie. Ubezpieczyciel pomoże w zorganizowaniu leczenia lub transportu, gdy będzie on potrzebny.

W przypadku podróży po Unii Europejskiej przyda się EKUZ – karta potwierdzająca prawo do korzystania z opieki zdrowotnej w UE.

2. Odszkodowanie za bagaż

Polisa turystyczna będzie pomocna też wtedy, gdy będziemy mieli problem z naszym bagażem. Dzięki niej możemy otrzymać odszkodowanie, gdy nasz bagaż zaginie, zostanie uszkodzony albo skradziony na lotnisku albo w hotelu.

Warto pamiętać o tym, że kwota odszkodowania zależy od kwoty ubezpieczenia – im będzie ono droższe, tym większą kwotę możemy otrzymać.

3. Transport do kraju

Jak wspomnieliśmy już w pierwszym punkcie, z polisy ubezpieczeniowej można pokryć koszt powrotu do kraju w razie problemów ze zdrowiem. Taka sytuacja ma zwykle miejsce wtedy, gdy leczenie na miejscu byłoby za drogie – warto sprawdzić zapisy w OWU – ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Polisa pokryje też transport w przypadku śmierci ubezpieczonego. Koszty międzynarodowego transportu ciała są bardzo wysokie.

4. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym

Większość polis turystycznych pozwala też na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podczas wyjazdu zagranicznego. Jeśli coś zniszczymy lub szkody wywoła nasze dziecko, wtedy ubezpieczyciel będzie mógł wypłacić za nas odszkodowanie i nie będziemy musieli płacić z własnej kieszeni.

Polisa tego rodzaju polecana jest wtedy, gdy zamierzamy uprawiać sporty, które mogą doprowadzić do kontuzji innych osób, na przykład w narciarstwie.

5. Zwrot przy niepowodzeniu wyjazdu

Polisa ubezpieczeniowa pomoże też wtedy, gdy będziemy musieli zrezygnować z wyjazdu albo nie dojdzie do niego w ogóle nie z naszej winy – zostanie on odwołany przez operatora. Otrzymamy wtedy zwrot poniesionych kosztów, w tym między innymi zarezerwowanych noclegów, zaliczki na rezerwację.

To tylko przykładowe zalety posiadania ubezpieczenia turystycznego – jest ich znacznie więcej. Gdy będziemy chcieli wykupić odpowiednią polisę, możemy zaznaczyć, jakiej ochrony oczekujemy, aby dobrać taką ofertę, która będzie dla nas najbardziej korzystna pod kątem zakresu zabezpieczenia oraz ceny.

Ten wpis znajduje się w kategorii