Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak tanio zmywać naczynia w zmywarce?

Jak tanio zmywać naczynia w zmywarce?

Zmywarka nie musi być droga w używaniu. Jeśli masz taki sprzęt w swojej kuchni albo chcesz go dopiero zakupić, sprawdź razem z nami, jak można tanio zmywać w zmywarce. To nie takie trudne!

Zmywarka jest bardzo pomocnym urządzeniem – ci, którzy mają ją w swojej kuchni, doskonale o tym wiedzą. Dzięki niej możemy zapomnieć o ręcznym zmywaniu naczyń, co zajmuje również dużo czasu i wcale nie jest takie oszczędne, jak mogłoby się wydawać. Zmywarka pozwala nam na oszczędzanie naszego czasu oraz wody, a także nie pobiera dużo prądu.

Jeśli chcesz korzystać z takiego urządzenia lub teraz jesteś w jego posiadaniu, możesz także zmniejszyć związane z nim koszty. Jak tanio zmywać w zmywarce?

1. Włączaj tylko wypełnioną zmywarkę

To podstawowa porada, której powinniśmy się trzymać. Puszczanie zmywarki, w której znajduje się tylko kilka szklanek, talerzy i sztućców, to marnotrawienie wody i prądu, a także detergentów. Zmywarkę włączajmy tylko wtedy, gdy będzie ona już wypełniona. W ten sposób możemy oszczędzić najwięcej na kosztach zmywania.

2. Duże zabrudzenia wcześniej namaczaj

Zdarza się, że zmywarka nie może poradzić sobie z trudnymi zabrudzeniami, na przykład przypaleniami na naczyniach żaroodpornych. W takim przypadku warto wcześniej je namoczyć. Dzięki temu mamy pewność, że zostaną one skutecznie usunięte i nie będziemy musieli ponownie ich zmywać. jesienna-pozyczka

3. Pamiętaj o czyszczeniu zmywarki

Zmywarka, podobnie jak zlewozmywak i inne urządzenia, jest narażona na zabrudzenia. Osadzają się one przede wszystkim na filtrze oraz na uszczelkach i na ramionach zmywarki. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na filtr – jeśli będzie on zabrudzony, w takim przypadku zmywanie będzie mniej efektywne. W rezultacie nasze naczynia nie będą tak dobrze umyte i trzeba będzie ponownie je pozmywać. Filtr powinniśmy czyścić raz na tydzień – należy wykręcić go ze zmywarki i umyć w wodzie.

4. Zmywaj w tanich, ale dobrych detergentach

W sprzedaży możemy znaleźć bardzo dużo różnych detergentów przeznaczonych do zmywania w zmywarkach. To proszki, płyny, żele czy kapsułki pełniące jednocześnie kilka funkcji. Ponadto w sprzedaży znajdziemy sól do zmywarki i nabłyszczacza do naczyń. Sól powinniśmy stosować obowiązkowo – bez niej zmywarka może szybciej się zepsuć i nie będzie działała tak skutecznie. Jeśli chodzi o tabletki, proszki i płyny, warto przetestować różne z nich. Nie musimy płacić za nie bardzo dużo, ponieważ także te tańsze świetnie działają. Ponadto warto polować na promocje i kupować detergenty w większej ilości.

5. Przygotuj środki do zmywania samodzielnie

Co więcej, tabletki lub proszek do zmywarki możemy przygotować także samodzielnie. W internecie możemy znaleźć dużo różnych przepisów na to, jak je przyszykować. Przepisy wymagają między innymi zastosowania sody oczyszczonej, boraksu, kwasku cytrynowego, ale możemy też wykonać je z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Podsumowując, zmywanie w zmywarce wcale nie musi być bardzo drogie. Musimy pamiętać tylko o kilku ważnych poradach, aby zmywarka była w naszej kuchni tanim pomocnikiem!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.