Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Ile kosztuje urządzenie wesela na 50 osób?

Ile kosztuje urządzenie wesela na 50 osób?

Im większa jest impreza tym trzeba liczyć się ze znacznie większymi kosztami jej organizacji. Przy weselach można spotkać się z bardzo wysokimi kosztami, jeśli są one organizowane dla bardzo dużej liczby osób. Jednak zawsze można postawić na kameralne wydarzenia, które pozwalają na ograniczenie kosztów ich realizacji.

Jeśli chce się urządzić wesele za niewielkie pieniądze trzeba decydować się na kameralne wydarzenia. Za takie uznaje się wesela, których liczba gości oscyluje w granicach 50 osób. Gdy planuje się liczbę gości trzeba brać pod uwagę, że mogą oni przychodzić z osobami towarzyszącymi. Warto brać to pod uwagę, gdy układa się listę gości.

Jednocześnie kameralne wesele dla najbliższej rodziny czy najlepszych przyjaciół przy odpowiednim planowaniu może być przygotowana przy zapewnieniu znacznie wyższego standardu. W tym względzie znacznie lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie kameralnego wesela z klasą niż decydowanie się na bardzo duże przyjęcie, na które będzie brakować odpowiedniej ilości środków finansowych.

Planowanie i oszczędności

Odpowiednio zaplanowane przyjęcie weselne jest wstanie zapewnić znaczne oszczędności. Nie trzeba decydować się na najdroższe usługi. Jednocześnie można ograniczyć pewne atrakcje, co również pozwala przynieść oszczędności.

Szukanie usługodawców zatrudnianych przy weselu z pewnym wyprzedzeniem bardzo często pozwala na znalezienie firm oferujących optymalną jakość realizowanych usług przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów realizacji takich usług. Odpowiednie planowanie pozwala na ograniczenie kosztów wesela na 50 osób nawet o połowę. jesienna-pozyczka

Wybór sali weselnej

Jednym z większych kosztów przy realizowaniu wesel, w tym kameralnych jest wynajęcie sali weselne. Ceny talerzyka najczęściej zaczynają się od stu pięćdziesięciu złotych. Jednocześnie w dużych aglomeracjach trzeba liczyć się ze znacznie większymi cenami. Warto wówczas pomyśleć o organizowaniu wesela na obrzeżach miast.

Pozwala to na uzyskanie pewnych oszczędności a często można znaleźć wyjątkowe miejsce, które może szczególnie dobrze sprawdzić się przy realizowaniu kameralnego wesela. Nie należy jednak szukać oszczędności w kontekście jakości przygotowania jedzenia w miejscu organizowania wesela. Warto postawić na miejsca, które mają w tym względzie dobre opinie ze strony innych klientów.

Alkohol na wesele

Przygotowanie jedzenia i wynajęcie sali weselnej to jedne z największych kosztów przygotowania imprezy weselnej. Jednak również alkohol może być bardzo dużym wydatkiem. Zawsze można jednak zrezygnować z alkoholu. Jest to obecnie coraz bardziej popularne rozwiązanie a można nawet mówić o trendzie w organizowaniu wesel bez alkoholu.

Jeśli chce się mieć alkohol na weselu wówczas warto pomyśleć o zakupach w hurtowniach. Wybierając hurtownie warto również poszukać takich, gdzie można zwrócić nieotwarte butelki. Przy alkoholu serwowanym na weselu warto również unikać takich sal weselnych, które wymagają kupowania alkoholu w arabach czy też mają tak zwane opłaty korkowe. Wówczas koszty alkoholu na weselu mogą okazać się bardzo wysokie.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.