Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Ile kosztuje żółw i jego utrzymanie?

Ile kosztuje żółw i jego utrzymanie?

Decydując się na domowe zwierzę ważne jest również sprawdzenie z jakimi problemami w hodowli można się spotkać, ale również z jakimi kosztami trzeba się liczyć. Pozwala to na ocenę czy ma się odpowiednią ilość czasu by zajmować się zwierzęciem danego gatunku.

Jednocześnie można ocenić czy hodowanie zwierzęcia nie będzie nadmiernie kosztowne.

Jednym ze zwierząt chętnie wybieranych przez rodziców dla dzieci są żółwie lądowe.

Wynika to z faktu, że rodzice traktujące żółwie jako po pierwsze zwierzęta bezpieczne dla dzieci, ale również takie, które nie będą kłopotliwe. Wynika to między innymi z faktu, że żółwie nie muszą być wyprowadzane są spacery co jest niezbędne w przypadku posiadania psów.

Jednocześnie żółwie lądowe nie powodują hałasu, co również sprawia, że nie trzeba martwić się reakcjami sąsiadów co bywa ważne szczególnie gdy mieszka się w mieszkaniach. Żółwie nie powodują również zniszczeń w domu, więc nie trzeba martwić się o stan mebli co bywa problemem przy zdecydowaniu się na kota czy psa.

Właściwe dbanie o żółwia

Decydując się na hodowanie żółwia nie można zapominać, że trzeba dbać o to by zwierzę było zdrowe. W ten sposób można liczyć na to, że żółw będzie z nami przez wiele lat. Żółwie są zwierzętami długowiecznymi. Jednak trzeba brać pod uwagę, że zapewnienie żółwiom właściwych warunków do życia wcale nie jest takie łatwe.

Gdy chce się odpowiednio dbać o żółwia niezbędne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy. Nie można jedynie kupić żółwia, ale ważne jest zapoznanie się z dostępną wiedzą o hodowli. Nie jest to wcale łatwe, gdyż konieczne jest korzystanie z profesjonalnych publikacji.

Koszty hodowli

Gdy sprawdza się koszty hodowania żółwia lądowego w domu warto sprawdzić poszczególne elementy kosztów. Pozwala to na podzielenie takich kosztów na jednorazowe a także na regularne. Do regularnych kosztów, ale nie pojawiających się stale można zaliczyć koszty wizyt, leczenie czy badań u weterynarza.

Jednocześnie trzeba się liczyć z tym, że nie zawsze można w okolicy znaleźć odpowiedniego specjalisty z zakresu weterynarii, który zajmuje się żółwiami. Wówczas trzeba będzie również liczyć się z kosztami dojazdów do odpowiedniej placówki weterynaryjnej.

Do jednorazowych, początkowych kosztów można zaliczyć koszty związane z zakupem zarówno terrarium a także wyposażenia. Liczyć trzeba się co najmniej z kilkuset złotymi wydatku, gdyż niezbędny jest zakup pojemnika na pożywienie, kryjówki, basenu a także poszczególnych i dodatkowych elementów wyposażenia jak żarówki grzewcze. Można postawić w tym względzie na oprawy, co nie wymaga ich wymieniania w odróżnieniu od postawienia na żarówki.

Niezbędne jest również pozyskanie urządzeń pomiarowych.

Dotyczy to zarówno termometrów, higrometrów a także nawilżaczy powietrza. Są one niezbędnymi urządzeniami, które stosowane są w terrarium. Przy tych elementach terrarium trzeba liczyć się ze znacznymi wydatkami.

Do stałych kosztów trzeba również zaliczyć koszty podłoża, pożywienia oraz zużywanej energii elektrycznej. Koszty takie będą zależne między innymi od wieku żółwia czy też od wielkości stworzonego terrarium.

Ten wpis znajduje się w kategorii