Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Jak kupować ubrania?

Jak kupować ubrania?

Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż kupowanie ubrań. Jednak jeśli w twojej szafie znajduje się mnóstwo ubrań, które nie są używane, warto coś zmienić. O czym pamiętać przy zakupach, aby były udane?

Wydajesz dużo pieniędzy na ubrania, ale masz wrażenie, że i tak nie masz się w do ubrać? A może twoja szafa jest pełna ubrań, które nie są w twoim stylu albo nie mają odpowiedniego rozmiaru, ponieważ były kupione pod wpływem impulsu? Twoja szafa nie musi być wypełniona ubraniami, których nie używasz. Może być prosta, funkcjonalna oraz pozwalać na łatwe tworzenie różnych zestawów. Od czego zacząć?

1. Przemyśl swój styl

Nie masz jeszcze określonego stylu ubioru i wiele twoich ubrań do siebie nie pasuje? Warto przemyśleć, jak się nosić, aby wyglądać dobrze i czuć się komfortowo. W wyborze twojego stylu pomogą ci różne poradniki, które znajdziesz on-line i książki poświęcone temu tematowi.

Najlepiej rozpocząć od prostej bazy – ulubione jeansy, koszulki typu t-shirt w monochromatycznych kolorach, proste sukienki i spódniczki, ponadczasowy w kroju płaszcz czy kurtka. Taka baza pozwoli nam na tworzenie różnych zestawów na każdą okazję. Możemy następnie dodawać do niej różne inne elementy na przykład obuwie, biżuterię, modne w tym sezonie ubrania, ale bez potrzeby wymiany całej zawartości szafy na nową. Ponadczasowa klasyka jest zawsze w modzie.

2. Zrób porządek

Nie kupuj ubrań wtedy, gdy nie wiesz, czego tak naprawdę potrzebujesz. Gdy chcesz się dowiedzieć, co może się przydać, musisz przygotować więcej czasu na przejrzenie zawartości swojej garderoby. Najlepiej rozpocząć od generalnych porządków.

Najlepiej opróżnić szafę i przejrzeć wszystkie ubrania po kolei. Możemy wtedy podzielić je na trzy kupki – pierwsza to ubrania, z których korzystamy i które chcemy zostawić, druga to ubrania, które wyrzucamy, na przykład z powodu ich stanu, wieku, tego, że nam się nie podobają. Trzecia to kupka rzecz, z którymi nie wiemy, co zrobić. Ubrania z tej kupki najlepiej zapakować do worka albo pudła i schować. Jeśli nie skorzystamy z nich przez pół roku czy rok, możemy także się ich pozbyć.

3. Postaw na dobrą jakość

Twoje ubrania szybko się niszczą i niedługo po zakupie wyglądają niezbyt ładnie i musisz wydawać pieniądze na nowe? W takim przypadku warto pomyśleć o kupowaniu ubrań wyższej jakości – najlepiej wykonanych z naturalnych materiałów, które są też bardziej przyjazne dla skóry oraz wyglądają lepiej.

Bawełna, len, wiskoza, wełna, kaszmir, alpaka, jedwab – to właśnie te materiały, które potrafią stworzyć ponadczasową szafę. Pamiętaj, lepiej kupić jeden dobry sweter z wełny niż kilka sweterków akrylowych!

4. Planuj i nie podejmuj pochopnych decyzji

Jeśli chcesz mieć garderobę wypełnioną tylko najlepszymi ubraniami, w takim przypadku warto też planować swoje zakupy. Zapisuj na kartce to, czego potrzebujesz, co pomoże ci w zmniejszeniu ryzyka kupna tego, czego tak naprawdę nie musisz mieć. Nie podejmuj też pochopnych decyzji – nie kupuj ubrań tylko dlatego, że są przecenione, nie kupuj czegoś bez przemyślenia, czy będzie pasowało do reszty twojej garderoby.

Ten wpis znajduje się w kategorii