Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak miesięcznie wydawać mniej na kosmetyki?

Jak wydawać mniej na kosmetyki?

W twojej łazience jest mnóstwo kosmetyków, ale nie korzystasz z nich wszystkich? Chcesz zacząć wydawać na nie mniej, ponieważ to dość poważna pozycja w twoim domowym budżecie? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami, które pomogą ci w ograniczeniu tych kosztów!

Szampony, odżywki, balsamy do ciała, żele pod prysznic, kremy, toniki, peelingi, kosmetyki kolorowe takie jak pudry, cienie do powiek, tusze do rzęs, szminki, a w końcu lakiery do paznokci – kosmetyków jest mnóstwo. Gdy również masz ich bardzo dużo i tak naprawdę część z nich w ogóle jest niepotrzebna, czas na zmiany.

Kosmetyki możemy kupować impulsywnie, ponieważ zobaczyliśmy coś ciekawego w sklepie lub otrzymaliśmy rekomendację. Mogła kusić nas promocja. Nie każdy taki zakup jest udany. Kosmetyki te mogą marnować się, ponieważ ich daty ważności się kończą, a tym samym marnujemy też swoje pieniądze.

Minimalizm wśród kosmetyków

Jeśli uważasz, że czas na zmiany i chcesz dodatkowo zaoszczędzić trochę pieniędzy, warto poświęcić czas na dokładne przejrzenie posiadanych zbiorów i zrobienie w nich porządków. Potem możemy przygotować plan, jakie kosmetyki będą nam potrzebne, a jakich nie potrzebujemy, a następnie wprowadzić go w życie podczas zakupów.

Oczywiście, jeśli chcemy wydawać na kosmetyki mniej i kupować ich mniej, powinniśmy pamiętać o tym, jak ważna jest żelazna konsekwencja. Do raz ustalonych zasad należy wtedy stosować się cały czas, aby plany się powiodły. jesienna-pozyczka

1. Zużyj obecnie posiadane kosmetyki i nie dokupuj nowych

Jeśli masz w domu dużo kosmetyków, na przykład po 10 sztuk żelu pod prysznic, 5 różnych kremów czy 8 maseczek, najpierw je zużyj i aż do momentu, w którym ich nie zużyjesz, nie kupuj nowych. Zgromadzone zapasy są w stanie wystarczyć niekiedy na rok!

Oczywiście, przejrzyj wcześniej kosmetyki i wybierz te, które będą dla ciebie odpowiednie i ich używanie będzie sprawiało ci przyjemność. Gdy jakieś kosmetyki zbliżają się do końca daty ważności, zużyj je najpierw. Jeśli nie chcesz czegoś używać, pomyśl o przekazaniu ich innym osobom.

2. Kupuj tylko te kosmetyki, których potrzebujesz

Najważniejsze to kupowanie tylko tych kosmetyków, które są nam potrzebne, a nie takich, które zastosujemy tylko jeden raz i potem do nich nie wrócimy. Właśnie dlatego warto przygotować swoją wish-listę, czyli listę zakupów kosmetyków, na której znajdziemy informacje o kosmetykach, które musimy kupić w najbliższym czasie.

Uważaj na różne promocje i wyprzedaże, nie daj się ponieść zakupom i nie kupuj tego, czego nie musisz mieć lub tego, co już masz. To pomoże ci w ograniczeniu ilości kosmetyków i kosztów.

3. Kupuj kosmetyki wielofunkcyjne

Nasza kolejna propozycja to kosmetyki wielofunkcyjne, które możemy używać do wielu celów jednocześnie. W ten sposób jeden kosmetyk zastąpi kilka i nie musimy kupować tak wielu rzeczy.

Przykładowo, krem BB albo CC do twarzy może być idealnym połączeniem podkładu i kremu na co dzień, więc nie musimy kupować tych dwóch kosmetyków dodatkowo. Perłowy cień do powiek może być też rozświetlaczem do twarzy. Szminki mogą być używane jak kremowe róże do twarzy, a modne teraz oleje naturalne mogą być używane do pielęgnacji włosów, natłuszczania i nawilżania ciała, a nawet do zmywania makijażu! jesienna-pozyczka

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.