Jak miesięcznie wydawać mniej na kosmetyki?
3 min czytaniaW twojej łazience jest mnóstwo kosmetyków, ale nie korzystasz z nich wszystkich? Chcesz zacząć wydawać na nie mniej, ponieważ to dość poważna pozycja w twoim domowym budżecie? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami, które pomogą ci w ograniczeniu tych kosztów!
Spis treści
Szampony, odżywki, balsamy do ciała, żele pod prysznic, kremy, toniki, peelingi, kosmetyki kolorowe takie jak pudry, cienie do powiek, tusze do rzęs, szminki, a w końcu lakiery do paznokci – kosmetyków jest mnóstwo. Gdy również masz ich bardzo dużo i tak naprawdę część z nich w ogóle jest niepotrzebna, czas na zmiany.
Kosmetyki możemy kupować impulsywnie, ponieważ zobaczyliśmy coś ciekawego w sklepie lub otrzymaliśmy rekomendację. Mogła kusić nas promocja. Nie każdy taki zakup jest udany. Kosmetyki te mogą marnować się, ponieważ ich daty ważności się kończą, a tym samym marnujemy też swoje pieniądze.
Minimalizm wśród kosmetyków
Jeśli uważasz, że czas na zmiany i chcesz dodatkowo zaoszczędzić trochę pieniędzy, warto poświęcić czas na dokładne przejrzenie posiadanych zbiorów i zrobienie w nich porządków. Potem możemy przygotować plan, jakie kosmetyki będą nam potrzebne, a jakich nie potrzebujemy, a następnie wprowadzić go w życie podczas zakupów.
Oczywiście, jeśli chcemy wydawać na kosmetyki mniej i kupować ich mniej, powinniśmy pamiętać o tym, jak ważna jest żelazna konsekwencja. Do raz ustalonych zasad należy wtedy stosować się cały czas, aby plany się powiodły.
1. Zużyj obecnie posiadane kosmetyki i nie dokupuj nowych
Jeśli masz w domu dużo kosmetyków, na przykład po 10 sztuk żelu pod prysznic, 5 różnych kremów czy 8 maseczek, najpierw je zużyj i aż do momentu, w którym ich nie zużyjesz, nie kupuj nowych. Zgromadzone zapasy są w stanie wystarczyć niekiedy na rok!
Oczywiście, przejrzyj wcześniej kosmetyki i wybierz te, które będą dla ciebie odpowiednie i ich używanie będzie sprawiało ci przyjemność. Gdy jakieś kosmetyki zbliżają się do końca daty ważności, zużyj je najpierw. Jeśli nie chcesz czegoś używać, pomyśl o przekazaniu ich innym osobom.
2. Kupuj tylko te kosmetyki, których potrzebujesz
Najważniejsze to kupowanie tylko tych kosmetyków, które są nam potrzebne, a nie takich, które zastosujemy tylko jeden raz i potem do nich nie wrócimy. Właśnie dlatego warto przygotować swoją wish-listę, czyli listę zakupów kosmetyków, na której znajdziemy informacje o kosmetykach, które musimy kupić w najbliższym czasie.
Uważaj na różne promocje i wyprzedaże, nie daj się ponieść zakupom i nie kupuj tego, czego nie musisz mieć lub tego, co już masz. To pomoże ci w ograniczeniu ilości kosmetyków i kosztów.
3. Kupuj kosmetyki wielofunkcyjne
Nasza kolejna propozycja to kosmetyki wielofunkcyjne, które możemy używać do wielu celów jednocześnie. W ten sposób jeden kosmetyk zastąpi kilka i nie musimy kupować tak wielu rzeczy.
Przykładowo, krem BB albo CC do twarzy może być idealnym połączeniem podkładu i kremu na co dzień, więc nie musimy kupować tych dwóch kosmetyków dodatkowo. Perłowy cień do powiek może być też rozświetlaczem do twarzy. Szminki mogą być używane jak kremowe róże do twarzy, a modne teraz oleje naturalne mogą być używane do pielęgnacji włosów, natłuszczania i nawilżania ciała, a nawet do zmywania makijażu!
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:
Zbita szybka w telefonie potrafi skutecznie utrudnić życie, szczególnie gdy wykorzystujemy go nie tylko do rozrywki czy kontaktów ze znajomymi, ale również do pracy. Wystarczy jeden nieuważny ruch, a konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Niestety nie jest to tania usługa i w niektórych przypadkach może przewyższyć cenę nowego telefonu. Dlatego sprawdzamy, ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonie
Czytaj więcej
Walentynki, czyli święto miłości pozwala celebrować uczucie z partnerem lub partnerką, ale także z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi, a nawet samemu ze sobą. Podpowiadamy, jak można uczcić ten wyjątkowy dzień – na bogato i budżetowo, ale zawsze romantycznie
Czytaj więcej
W niektórych firmach pozabankowych są dostępne pożyczki, w ramach których nie są sprawdzane bazy. Dla osób, które mają problem ze spłatą zadłużeń to ostatnia szansa na uzyskanie finansowania. Jeśli rozsądnie podchodzisz do swoich finansów, to pożyczek bez BIK i BIG lepiej unikać. Sprawdź, dlaczego i z jakiego powodu historia kredytowa jest tak ważna.
Czytaj więcej