Zadzwoń: 22 4 600 300 801 40 40 40

Jak zmniejszyć ryzyko odrzucenia wniosku o pożyczkę?

Jak zmniejszyć ryzyko odrzucenia wniosku o pożyczkę?

Zamierzasz złożyć wniosek o pożyczkę, ale obawiasz się, że zostanie on odrzucony? Sprawdź razem z nami przypadki, gdy może dojść do rozpatrzenia go negatywnie. Na co uważać?

Nie zawsze pożyczka ratalna, o którą wnioskujemy, może być nam przyznana. Jest szereg sytuacji, w których po prostu bank czy firma pożyczkowa według swoich analiz nie powinna pożyczać nam pieniędzy. Czasami problemem są też różne błędy we wniosku pożyczkowym. Zdarza się też, że po prostu nie wiemy, czemu wniosek jest odrzucony. Warto więc pamiętać o przypadkach, gdy ryzyko to jest wyższe. Oszczędzi nam to sporo nerwów i stresu.

Błędy we wniosku pożyczkowym

Zacznijmy od tego, że bardzo często powodem do odrzucenia wniosku o pożyczkę są błędy, które się w nim znalazły. Często wynikają one z naszego niedopatrzenia, dlatego powinniśmy zawsze dokładnie sprawdzić wniosek przed jego wysłaniem. Zwróćmy uwagę na literówki, szczególnie w naszych danych kontaktowych i osobowych.

Podanie nieprawdziwych danych

Kolejnym powodem odrzucenia wniosku pożyczkowego może być wprowadzenie w nim nieprawdziwych danych – świadomie albo nieświadomie. Często dotyczą one kwestii zamieszkania, zatrudnienia, dochodu, naszych wydatków. Pamiętajmy o tym, że bank lub firma pożyczkowa mają możliwość sprawdzenia prawdziwości wpisanych przez nas danych, na przykład w bazach dłużników, poprzez telefon do pracodawcy.

Niewystarczające dochody

Do uzyskania pożyczki będziemy potrzebowali odpowiedniego dochodu. Jego wysokość powiązana jest przede wszystkim z kwotą, o którą wnioskujemy. Jeśli jest on zbyt niski, wtedy po prostu otrzymamy odmowę ze względu na niewystarczające dochody. Możemy wtedy próbować wnioskować o mniejszą kwotę.

Niespłacone długi

Przeszkodą w uzyskaniu pożyczki mogą być też niespłacone przez nas długi, które są zapisywane w bazach dłużników, a także w bazach BIK. Wówczas bank czy firma pożyczkowa traktują klient jako nierzetelnego partnera i wolą nie zawierać z nim umowy, ponieważ istnieje, ryzyko, że nie będzie on również solidny w spłacie tej pożyczki.

Niespełnienie wymogą pożyczki

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę powinniśmy też sprawdzić, jakie warunki musimy spełnić. Jeśli tego nie zrobimy, nasz wniosek może być odrzucony natychmiast. Warunki te mogą dotyczyć między innymi określonego wieku, zameldowania, dochodów uzyskiwanych z określonych źródeł.

Niska zdolność kredytowa

Nie możemy zapominać również o zdolności kredytowej, która w tym kontekście ma dość szerokie znaczenie. Obejmuje ona nie tylko kwestie posiadanych przez nas dochodów i wydatków, ale też naszą wiarygodność kredytową, która jest zawarta we wspomnianych już bazach. Niska zdolność kredytowa dotyczy też tych osób, które nigdy wcześniej nie brały żadnej pożyczki czy kredytu, dlatego pożyczkodawca nie może znaleźć o niech żadnych informacji w bazach.

Zatem, jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko odrzucenia wniosku o pożyczkę, pamiętaj o tym, by spełnić warunki dyktowane przez bank czy przez firmę pożyczkową. Musisz posiadać też odpowiednią zdolność kredytową, a także zawsze musisz sprawdzić, czy wypisany przez ciebie wniosek jest prawidłowy i bezbłędny.

Ten wpis znajduje się w kategorii