Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak odnowić stare płytki ceramiczne w łazience?

Jak odnowić stare płytki ceramiczne w łazience?

Płytki ceramiczne w twojej łazience nie wyglądają zbyt ładnie? Jeśli nie masz pieniędzy na ich wymianę, nie musisz wcale godzić się z tym, że obecna aranżacja posłuży ci na dłużej. Sprawdź, jak odnowić płytki ceramiczne w łazience niskim kosztem!

Skucie i położenie nowych płytek ceramicznych w łazience jest związane z niemałym kosztem. Same prace również trwają dość długo. Gdy nie możemy sobie na nie obecnie pozwolić, możemy jednak odnowić płytki. W tym celu można wykorzystać parę trików.

Malowanie płytek ceramicznych

W ostatnich latach bardzo popularne stało się odnawianie płytek ceramicznych przez ich malowanie. W sprzedaży możemy znaleźć wiele różnych farb przeznaczonych specjalnie do płytek. To najlepszy wybór wtedy, gdy chcemy zmienić kolor płytek na inny, na przykład na uniwersalną biel czy modne obecnie szarości.

Wydajność farby do płytek ceramicznych wynosi najczęściej około 12 metrów kwadratowych na jeden litr. Za 2 litry farby dobrej jakości zapłacimy 120 złotych. W przypadku płytek szkliwionych konieczne może być również zakupienie specjalnego podkładu w zależności od wskazań producenta.

Pomalowane płytki ceramiczne są odporne na działanie wody i środków czystości, ale z czasem mogą się ścierać na podłodze szczególnie narażonych na użytkownie. Aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami, możemy zakupić dywaniki łazienkowe. jesienna-pozyczka

Naklejki na płytki

Druga propozycja to naklejki na płytki ceramiczne. Znajdziemy je w wielu interesujących wariantach – na szczególną uwagę zasługują wzory marokańskie, które są także bardzo modne, ale do wyboru mamy także o wiele więcej wzorów do wyboru. W sprzedaży zajdziemy też naklejki z efektem lustra.

Naklejki na płytki najlepiej nadają się do zakamuflowania ich uszkodzeń czy wykonania dekoracyjnego wzroku, jeśli nie odpowiada nam wzór na borderze. Za 9-12 sztuk naklejek na płytki w rozmiarze 15 x 15 centymetrów zapłacimy najczęściej około 40-100 złotych.

Przysłonięcie płytek

Jeśli płytki nam się nie podobają, możemy też spróbować je przysłonić. W tym celu możemy wykorzystać wodoodporne płyty, które przyklejamy do ściany. Mogą mieć jeden kolor albo mogą mieć różne wzory. Gdy chcemy zamontować takie pływy w rejonie, w którym pojawia się woda – przy prysznicu, wannie, umywalce, musimy zadbać o ich odpowiednie zaizolowanie.

Ceny płyt tego rodzaju wynoszą od 50 do nawet 300 złotych za jedną sztukę. Do ceny musimy doliczyć też materiały montażowe i wykończeniowe.

Nowe płytki na stare

Warto też wspomnieć, że nie musimy wcale skuwać starych płytek – możemy także na nie zamocować nowe płytki. Oczywiście, musimy wtedy liczyć się z faktem, że pomieszczenie będzie nieco mniejsze.

Klejenie nowych płytek na stare jest często najlepszym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na nieskazitelnym efekcie. Jeśli mamy czas, możemy przykleić je nawet samodzielnie i nie musimy wtedy płacić ekipie remontowej – to dodatkowe oszczędności, ponieważ zapłacimy wtedy w zasadzie tylko za płytki i chemię. jesienna-pozyczka

Możemy też wykafelkować na nowo podłogę w łazience, a ściany pomalować, gdy chcemy ograniczyć koszty i czas pracy.

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.