Odkryj jesień pełną inspiracji! Zacznij ją z pełnym portfelem!

Sprawdź!

Jak i gdzie kupić książki taniej?

Jak i gdzie kupić książki taniej?

Ceny książek nie są niskie – zwłaszcza wtedy, gdy mówimy o nowościach oraz książkach wydanych ładnie, w twardej oprawie i na dobrej jakości papierze. Jeśli także uwielbiasz czytać, ale nie lubisz wydawać zbyt dużo na książki, sprawdź razem z nami, jak można kupować je taniej!

Na końcową cenę książki wpływa bardzo wiele czynników. Wbrew pozorom, autor publikacji otrzymuje mniejszość sumy. Także sam druk książki nie jest kosztowny. Większość ceny książki idzie do wydawcy, na dystrybucję, a także dla pośredników i sprzedawców. W związku z tym cena tej samej publikacji może różnić się w kilku sklepach.

Jeśli nie lubisz przepłacać, warto wiedzieć, gdzie można szukać książek najtaniej. Niekiedy ceny różnią się nawet o połowę!

1. Księgarnie internetowe

Jeśli porównamy ceny w zwykłych księgarniach oraz w księgarniach internetowych, możemy od razu zauważyć, że w tych drugich ceny są niższe niż te na okładce. Właśnie dlatego warto rozpocząć swoje poszukiwania od przejrzenia księgarń on-line.

W poszukiwaniu najtańszych książek mogą pomóc nam porównywarki cen. jesienna-pozyczka

Wystarczy wpisać tytuł książki, aby od razu zobaczyć, w jakiej księgarni będziemy mogli zakupić ją w najniższej cenie. Księgarnie internetowe często organizują też promocje i wyprzedaże. Wiele z nich zapewnia darmową wysyłkę przy większych zakupach.

2. Aukcje internetowe

Tanie książki znajdziemy też łatwo na portalach aukcyjnych – to zarówno nowe, jak i używane egzemplarze. Jeśli nie musimy mieć książki nowej i nie przeszkadzają nam drobne uszkodzenia czy zakurzenie, warto wybrać tańsze książki używane.

Na portalach aukcyjnych wiele ofert mają też księgarnie internetowe. Warto zajrzeć na strony tych oferujących najniższe ceny – często cena w księgarni jest wtedy niższa niż na portalu akcyjnym.

3. Składy tanich książek

Działają zarówno stacjonarnie, głównie w dużych miastach, jak i przez internet. W składach tanich książek możemy znaleźć publikacje w naprawdę niskich cenach, ale musimy pamiętać o tym, że nie mają one wszystkich tytułów – głównie braki dotyczą nowszych książek.

4. E-booki

Jeśli nie przeszkadza ci to, że książka nie jest wykonana z papieru, ale ma format elektroniczny, warto też wziąć pod uwagę e-booki.

Zwykle książki tego rodzaju są tańsze o około 10-20% w stosunku do papierowych, ale warto polować na promocje, ponieważ często możemy zakupić książki elektroniczne w jeszcze niższych cenach. jesienna-pozyczka

O czym jeszcze warto pamiętać?

• zawsze porównaj ceny książki w różnych księgarniach i weź pod uwagę koszty wysyłki

• jeśli planujesz większe zakupy, znajdź księgarnię internetową, która będzie mogła zapewnić ci darmową wysyłkę

• niektóre księgarnie oferują możliwość odbioru osobistego bez dopłat – gdy masz taką możliwość, zaoszczędzisz na kosztach wysyłki

• jeśli polujesz na jakiejś rzadsze książki, zapisz je na portalu aukcyjnym, aby otrzymywać powiadomienia w razie pojawienia się publikacji na sprzedaż

• kupuj książki razem ze znajomymi, aby korzystać z promocji i darmowej wysyłki

• gdy nie chcesz płacić ani grosza za książki, zapisz się do biblioteki!

Pożyczkodawcą jest Aasa Polska S.A., ul. Hrubieszowska 2, 01-209 Warszawa. NIP: 5252528111, Regon 146017266 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000411939 Kapitał zakładowy 42 000 000 zł (wpłacony w całości).

Aasa Standard - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 000 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 72,21%. Rata miesięczna od 242,52 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 4 515,16 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 525,16 zł, prowizja 3 990,00 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 515,16 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r.

Aasa Standard z Pakietem Korzyści - Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 4 058,40 zł (całkowita kwota kredytu) na okres 36 miesięcy wynosi 65,92%. Rata miesięczna od 199,93 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa zmienna) 8,0 %. Całkowity koszt pożyczki: 6 522,91 zł (w tym: odsetki od kwoty pożyczki – 837,16 zł, prowizja 5 685,75 zł). Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 12 222,91 zł. Stan na dzień 13.10.2021 r. Pożyczka z dobrowolnym ubezpieczeniem na życie. Składka dobrowolnego ubezpieczenia na życie: 1 641,60 zł. Składka jest kredytowana i opłacana jednorazowo.

Podmiotem właściwym do pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z umowy zawartej pomiędzy konsumentem a Aasa Polska S.A. jest Rzecznik Finansowy. Kontakt do Rzecznika Finansowego oraz szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są na stronie internetowej www.rf.gov.pl.

W celu rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Aasa Polska S.A., a konsumentem, istnieje także możliwość skorzystania z platformy internetowej ODR, dostępnej tutaj. Platforma ODR ułatwia niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne, szybkie i sprawiedliwe pozasądowe rozstrzyganie przez internet sporów między konsumentami i przedsiębiorcami.

Aasa Polska S.A. jest agentem ubezpieczeniowym wpisanym do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych pod numerem 11228955/A. Rejestr Agentów Ubezpieczeniowych znajduje się pod linkiem: https://rpu.knf.gov.pl/

Ochronę ubezpieczeniową dla Klientów Aasa Polska S.A. świadczy MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Przemysłowej 26, 00-450 Warszawa, wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy, XII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000028131, REGON 010928125, NIP 526-030-50-06, wysokość kapitału zakładowego 21.490.000,00 zł.