Informacje o pożyczkach
i finansach osobistych

Jak kupować książki taniej?

Jak kupować książki taniej?

Ceny książek nie są niskie – zwłaszcza wtedy, gdy mówimy o nowościach oraz książkach wydanych ładnie, w twardej oprawie i na dobrej jakości papierze. Jeśli także uwielbiasz czytać, ale nie lubisz wydawać zbyt dużo na książki, sprawdź razem z nami, jak można kupować je taniej!

Na końcową cenę książki wpływa bardzo wiele czynników. Wbrew pozorom, autor publikacji otrzymuje mniejszość sumy. Także sam druk książki nie jest kosztowny. Większość ceny książki idzie do wydawcy, na dystrybucję, a także dla pośredników i sprzedawców. W związku z tym cena tej samej publikacji może różnić się w kilku sklepach.

Jeśli nie lubisz przepłacać, warto wiedzieć, gdzie można szukać książek najtaniej. Niekiedy ceny różnią się nawet o połowę!

1. Księgarnie internetowe

Jeśli porównamy ceny w zwykłych księgarniach oraz w księgarniach internetowych, możemy od razu zauważyć, że w tych drugich ceny są niższe niż te na okładce. Właśnie dlatego warto rozpocząć swoje poszukiwania od przejrzenia księgarń on-line.

W poszukiwaniu najtańszych książek mogą pomóc nam porównywarki cen.

Wystarczy wpisać tytuł książki, aby od razu zobaczyć, w jakiej księgarni będziemy mogli zakupić ją w najniższej cenie. Księgarnie internetowe często organizują też promocje i wyprzedaże. Wiele z nich zapewnia darmową wysyłkę przy większych zakupach.

2. Aukcje internetowe

Tanie książki znajdziemy też łatwo na portalach aukcyjnych – to zarówno nowe, jak i używane egzemplarze. Jeśli nie musimy mieć książki nowej i nie przeszkadzają nam drobne uszkodzenia czy zakurzenie, warto wybrać tańsze książki używane.

Na portalach aukcyjnych wiele ofert mają też księgarnie internetowe. Warto zajrzeć na strony tych oferujących najniższe ceny – często cena w księgarni jest wtedy niższa niż na portalu akcyjnym.

3. Składy tanich książek

Działają zarówno stacjonarnie, głównie w dużych miastach, jak i przez internet. W składach tanich książek możemy znaleźć publikacje w naprawdę niskich cenach, ale musimy pamiętać o tym, że nie mają one wszystkich tytułów – głównie braki dotyczą nowszych książek.

4. E-booki

Jeśli nie przeszkadza ci to, że książka nie jest wykonana z papieru, ale ma format elektroniczny, warto też wziąć pod uwagę e-booki.

Zwykle książki tego rodzaju są tańsze o około 10-20% w stosunku do papierowych, ale warto polować na promocje, ponieważ często możemy zakupić książki elektroniczne w jeszcze niższych cenach.

O czym jeszcze warto pamiętać?

• zawsze porównaj ceny książki w różnych księgarniach i weź pod uwagę koszty wysyłki

• jeśli planujesz większe zakupy, znajdź księgarnię internetową, która będzie mogła zapewnić ci darmową wysyłkę

• niektóre księgarnie oferują możliwość odbioru osobistego bez dopłat – gdy masz taką możliwość, zaoszczędzisz na kosztach wysyłki

• jeśli polujesz na jakiejś rzadsze książki, zapisz je na portalu aukcyjnym, aby otrzymywać powiadomienia w razie pojawienia się publikacji na sprzedaż

• kupuj książki razem ze znajomymi, aby korzystać z promocji i darmowej wysyłki

• gdy nie chcesz płacić ani grosza za książki, zapisz się do biblioteki!

Ten wpis znajduje się w kategorii